REKLAMA

Targi E3 2019. Co pokażą spółki z GPW?

Adam Hajdamowicz2019-06-08 06:00redaktor Bankier.pl
publikacja
2019-06-08 06:00

Już we wtorek rozpoczną się największe targi gier na świecie – E3 2019. Sprawdzamy, co na nich zaprezentują CD Projekt i inne polskie spółki.

W najbliższym tygodniu oczy świata zwrócone będą na największe targi przemysłu gier komputerowych na świecie – Electronic Entertainment Expo (w skrócie: E3). Wydarzenie odbędzie się tradycyjnie w Los Angeles i zjadą tam się niemal wszystkie najważniejsze firmy z branży. Nie zabraknie tam również polskich akcentów, w tym kilku giełdowych spółek. Postanowiliśmy zobaczyć, co zamierzają one pokazać podczas zbliżających się targów. Ważna uwaga - chociaż targi formalnie ruszają 11 czerwca, to niektóre imprezy towarzyszące odbędą się wcześniej.

fot. / / E3

Najważniejsze targi w historii CD Projektu

Najwięcej emocji wśród większości graczy (i inwestorów) budzi oczywiście CD Projekt. Spółka zdążyła już przyzwyczaić, że na tak duże wydarzenia nigdy nie jedzie z pustymi rękoma. To właśnie na zeszłorocznym E3 pokazano trailer „Cyberpunka 2077”, a także powiedziano nieco o dystrybucji samej gry. W okolicach ostatniego Gamescomu zaprezentowano natomiast trwający aż 48 minut gameplay.

Standardowo CD Projekt nie przekazuje jednak żadnych szczegółów pozostawiając wszystkich w niepewności. „W ogóle nie zdradzamy, co będzie na targach. Powiedzieliśmy jedynie, że to są super ważne targi, najważniejsze targi w naszej historii” – stwierdził jedynie prezes Adam Kiciński na konferencji WallStreet 23 w Karpaczu. Więcej informacji ma się natomiast pojawiać dopiero wraz ze zbliżającym się wydarzeniem.

Na pytanie, kiedy w końcu będzie długo wyczekiwana premiera „Cyberpunka 2077”, z ust prezesa padło tylko krótkie „z każdym dniem o dzień bliżej”. I to właśnie tego najbardziej wszyscy oczekują, a więc podania daty wydania najbardziej produkcji. Emocje podsyca tu także sam Adam Kiciński mówiąc, że „targi E3 są w branży producentów dużych gier najlepszym momentem na ogłoszenie daty premiery”.

W kontekście nadchodzących targów gracze i inwestorzy największe nadzieje wiążą z konferencją Microsoftu (9 czerwca, 22.00 czasu polskiego), w trakcie której CD Projekt może "dostać swoje pięć minut".

CI Games promuje nowego „Snipera”

Producent gier CI Games skupi natomiast swoją uwagę przede wszystkim na promocji gry „Sniper: Ghost Warrior Contracts”. Wczoraj ukazał się trailer tej produkcji, a spółka podała, że choć liczy na sprzedaż 600-700 tys. sztuk gier już w pierwszym kwartale sprzedaży, to nie zamierza publikować dokładnych prognoz sprzedaży.

„Targi E3 to bardzo ważne branżowe wydarzenie i jednocześnie  najważniejsze targi dla CI Games w tym roku. Na naszym stoisku zaaranżujemy małą salę kinowa na 20-25 osób, gdzie zaprezentujemy przedstawicielom mediów Sniper Ghost Warrior: Contracts. Każdy z nich po prezentacji będzie mógł zagrać na jednym z naszych stanowisk. Obecnie zespół deweloperski pracujący nad grą jest na etapie alfa. To między innymi oznacza, że wszystkie mapy są grywalne i można przejść całą grę od początku do końca. Najbliższe miesiące poświęcimy na dopracowanie projektu” – mówi prezes CI Games, Marek Tymiński.

Promocja „Snipera” nie jest jednak jedyną rzeczą jaką oferuje CI Games. „W specjalnie wydzielonej sekcji United Label nasi goście będą mogli zagrać w dwa projekty, które realizujemy w ramach własnej platformy wydawniczej przeznaczonej dla niezależnych deweloperów: „Roki” oraz „Eldest Souls” i również porozmawiać z ich twórcami. Na targach spotkamy się z naszymi partnerami, zarówno ze strony dystrybucji jak i marketingu” – dodaje prezes.

Warto tu także wspomnieć o trwających obecnie zapisach na akcje CI Games, poprzez które spółka zamierza pozyskać około 10 mln złotych. Od powodzenia tej emisji w dużej mierze będzie zależał dalszy przebieg kampanii marketingowej nowego Snipera”, na która w dużej mierze mają trafić zbierane środki.

Bloober pokaże swój horror

Pod koniec maja swoją premierę miała gra „Layers of Fear 2” i to zapewne tę produkcję będzie w szczególności promować Bloober Team. W naszym odczuciu to była bardzo udana premiera zważywszy na gatunek, który tworzymy.  Porównując ją do naszych poprzednich premier wydaje nam się, że będzie lepiej niż z naszymi wcześniejszymi tytułami. Przede wszystkim udało nam się stworzyć brand w postaci „Layers of Fear”, który jest już w jakiś sposób rozpoznawalny na światowej mapie horrorów - mówi Piotr Babieno, prezes spółki.

Tymczasem reakcja akcjonariuszy tuż po premierze była zgoła odmienna od słów prezesa. Doskonale to widać po wyraźnym załamaniu się kursu, które tłumaczyć można było dość przeciętnymi recenzjami gry. Mimo to, Bloober Team ogłosił, że już w ciągu tygodnia sprzedał ponad 50 000 sztuk swojej najnowszej produkcji. Nie wykluczone ponadto pozostaje, że spółka na targach zdradzi tajemnice na temat pozostałych tworzonych gier, na co obecnie mocno liczą jej fani.

Symulator pszczoły również na E3

Na targach w Los Angeles pojawi się także Varsav Game Studios, który zaprezentuje pokazywaną również na Gamescomie grę „Bee Simulator”. „Mamy bardzo duże oczekiwania związane z naszym udziałem w tegorocznych targach E3. Na stoisku naszego wydawcy, Bigben Interactive, będziemy prezentować nasz kluczowy tegoroczny tytuł - grę „Bee Simulator” – mówi Łukasz Rosiński, członek zarządu spółki.

„Z informacji uzyskanych od wydawcy szykują nam się bardzo intensywne targi z około setką spotkań z partnerami biznesowymi i handlowymi wydawcy oraz dziennikarzami. Będziemy prezentować bardzo zaawansowaną wersję gry, z finalnymi mechanikami i ścieżką dźwiękową oraz pełnym angielskim dubbingiem. Targi E3 stanowią kolejny krok w marketingu gry oraz pierwszy we współpracy z wydawcą – dodaje Łukasz Rosiński.

Targi, które rozpoczną 11 czerwca i potrwają trzy dni będą zatem prawdziwym świętem dla graczy. Z kolei dla polskich producentów, poza promocją, jest to także świetna okazja do nawiązania kontaktów biznesowych, które mogą zaprocentować w przyszłości. Jak zatem widać, o wydarzeniu tym nie mogą zapomnieć również inwestorzy z GPW, tym bardziej, że o najbardziej zaskakujących faktach zapewne dowiemy się dopiero w czasie trwających targów.

Źródło:
Adam Hajdamowicz
Adam Hajdamowicz
redaktor Bankier.pl

Redaktor działu Rynki Bankier.pl. Głównym obszarem jego zainteresowań są rynki akcji, w szczególności skupia się na opisywaniu sytuacji spółek z Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Śledzi także wpisy na listę ostrzeżeń publicznych Komisji Nadzoru Finansowego. Absolwent finansów i rachunkowości na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu, posiadacz licencji maklera papierów wartościowych nr 3313.

Tematy
Otwórz konto mBiznes Standard w mBanku, zyskaj 350 zł oraz aktywnie korzystaj z konta w którym masz gwarancję braku opłat przez 2 lata i 0 zł za prowadzenie i najważniejsze usługi w koncie firmowym

Otwórz konto mBiznes Standard w mBanku, zyskaj 350 zł oraz aktywnie korzystaj z konta w którym masz gwarancję braku opłat przez 2 lata i 0 zł za prowadzenie i najważniejsze usługi w koncie firmowym

Komentarze (1)

dodaj komentarz
leszczykowy
Weźcie zmieńcie ten opis Bloobera bo przekleiliście opis z tamtego roku. W tym bardzo prawdopodobne, że będzie nowa gra, polecam sprawdzić ich twiteera, coś się dzieje.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki