Skorzystaj z pomocy eksperta

Dziękujemy!
Skorzystaj z pomocy eksperta
Wypełnij formularz, a my oddzwonimy do Ciebie!
Trwa wysyłanie formularza...
Dziękujemy!
Formularz został wysłany poprawnie.
Sprawdź swoją zdolność kredytową w innych bankach! Wybierz dodatkowe oferty i zwiększ swoją szansę na kredyt!
Trwa wysyłanie formularza...
Sponsorowane
Pożyczka Gotówkowa Online dla nowych Klientów

Oprocentowanie
7,49%
Maksymalna kwota
150 000 zł
Okres kredytowania
do 96 miesięcy
Prowizja
od 2,9%
Pożyczka Gotówkowa Online dla nowych Klientów szczegóły
  • RRSO: 9,34%

Najlepsze propozycje

Tani kredyt gotówkowy online

Rata
496 zł
RRSO
9,19%
Prowizja
0,0%
Oprocentowanie
8,82%
Do spłaty
23807,63 zł
Tani kredyt gotówkowy online szczegóły

Pożyczka internetowa 0% prowizji

Rata
498 zł
RRSO
9,37%
Prowizja
0,0%
Oprocentowanie
8,99%
Do spłaty
23885,07 zł
Pożyczka internetowa 0% prowizji szczegóły

Kredyt gotówkowy "Kredyt zielonych zmian"

Rata
538 zł
RRSO
13,92%
Prowizja
6,0%
Oprocentowanie
9,99%
Do spłaty
25804,11 zł
Kredyt gotówkowy "Kredyt zielonych zmian" szczegóły

Pożyczka z Mikrokosztami III

Rata
562 zł
RRSO
16,71%
Prowizja
11,5%
Oprocentowanie
8,99%
Do spłaty
26988,76 zł
Pożyczka z Mikrokosztami III szczegóły

Brak wyników
Niestety nie znaleziono produktów

Spróbuj zmienić kryteria wyszukiwania lub sprawdź oferty promocyjne

Ikona smutnej miny
Dokładamy starań, by dane prezentowane w naszych zestawieniach były jak najbardziej zbliżone do oferty, jaką otrzymasz w instytucji finansowej. Jednakże wpływ na nią mogą mieć indywidualne cechy klienta, nieuwzględniane w narzędziu. Dlatego porównanie ma charakter orientacyjny. Przedstawione parametry nie mogą stanowić podstaw do reklamacji. Jeżeli masz uwagi, napisz na banki@bankier.pl
Skorzystaj z pomocy eksperta


Kredyt gotówkowy to szybki i często najkorzystniejszy sposób na sfinansowanie różnych wydatków. Może być przeznaczony na dowolny cel i nierzadko zastępuje celowy kredyt na auto, remont i wykończenie domu, remont mieszkania lub otwarcie działalności gospodarczej.

Kredytów gotówkowych udzielają banki i SKOK-i, a w ich ofertach często znajdziemy ten produkt pod nieco innymi nazwami, np. kredyt na dowolny cel albo kredyt konsumpcyjny. Podstawową cechą typowych kredytów gotówkowych jest przede wszystkim brak zabezpieczeń i brak wskazania celu, na który trzeba przeznaczyć pożyczoną kwotę. Okres kredytowania jest krótki lub średni – sięga maksymalnie 20 lat. Duża liczba ofert dostępnych na rynku sprawia, że każdy powinien znaleźć kredyt gotówkowy idealnie dostosowany do swoich oczekiwań i potrzeb. Aby

Bieżące oferty kredytów gotówkowych online dostępnych w bankach znajdziesz, korzystając z naszej porównywarki Bieżące oferty kredytów gotówkowych online dostępnych w bankach znajdziesz, korzystając z naszej porównywarki

O kredyt gotówkowy można starać się online bez wychodzenia z domu. Wiele banków obsługuje dziś klientów przez internet, a kredyt wypłacany jest na konto. Pierwszym krokiem zawsze jest jednak wniosek kredytowy, po którym sprawdzana jest zdolność kredytowa i przygotowywane są zindywidualizowane oferty.

Kredyt gotówkowy – wniosek o kredyt

Wniosek o kredyt gotówkowy można złożyć online lub wypełnić go w oddziale banku. Jeśli wykorzystujemy pośrednika, którego zadaniem jest doradztwo kredytowe, to dokumenty wypełnimy z jego pomocą.

Aby otrzymać kredyt, we wniosku kredytowym podajemy swoje dane, informacje o posiadanych zobowiązaniach, osiąganych dochodach i sytuacji majątkowej. Do wniosku dołącza się zaświadczenia pokazujące, ile zarabiamy. Banki akceptują różne źródła dochodu, klienci pracujący na umowę zlecenie, bez umowy o pracę mogą również starać się o finansowanie.

Oprócz informacji podanych we wniosku bank sprawdza zwykle historię kredytową klienta. Takie dane przechowuje Biuro Informacji Kredytowej (w skrócie BIK). W bazie BIK odnotowywane są m.in. aktywne kredyty (spłacane przez nas w tej chwili), historia ich spłaty, a także informacje o terminowości spłaty rat kredytów z przeszłości.

Kredyt na dowód, kredyt na PIT – jak to działa?

W niektórych przypadkach, np. gdy jesteśmy klientem banku od dłuższego czasu i posiadamy w nim rachunek osobisty, procedura może być uproszczona. Pozwalają na to zalecenia nadzoru finansowego, ale stawiają jednocześnie pewne ograniczenia. Takie kredyty są zazwyczaj dostępne przy niższych kwotach.

Kredyt bez zaświadczeń, nazywany także czasem kredytem na PESEL, charakteryzuje się niskimi wymaganiami wobec klienta. Kredytobiorca musi tylko potwierdzić swoją tożsamość i wypełnić oświadczenie o miesięcznych wpływach, z których regulowane będą raty kredytu. Dodatkowo wskazuje się, jakie wydatki ponosi gospodarstwo domowe. Kredyt na dowód bez umowy o pracę można otrzymać, jeśli bank uzna, że zadeklarowane przez nas wpływy wystarczą na spłatę zobowiązania.

Kredyt gotówkowy na PIT to produkt sezonowy, oferowany w czasie, gdy podatnicy składają roczne deklaracje. Do jego zaciągnięcia wystarczy okazanie dowodu osobistego oraz dokumentu PIT 11. Banki zwykle kierują taką ofertę do osób zatrudnionych na umowę o pracę, a w razie wątpliwości, co do dochodów i tak będą żądać przedstawienia zaświadczenia o zarobkach. Taki typ kredytu gotówkowego może być najkorzystniejszy, jeśli spełniamy warunki i zależy nam na czasie. Nie musimy wówczas czekać na dokumenty od pracodawcy, a wniosek nierzadko można złożyć online, dołączając skan deklaracji.

Co to jest zdolność kredytowa?

Po złożeniu wniosku o kredyt gotówkowy bank sprawdza, czy będziemy w stanie spłacać raty. Jak się liczy zdolność kredytową? Kredytodawcy mają własne metody, a każdy korzysta z nieco innych założeń. Najważniejszą rolę odgrywają oczywiście osiągane dochody oraz ponoszone wydatki. Bardzo ważne będą jednak również inne informacje dotyczące zarówno kredytobiorcy, jak i podejmowanego zobowiązania. Bank - szczególnie w przypadku kredytów na wyższe sumy - może chcieć poznać sytuację rodzinną czy mieszkaniową klienta.

Samodzielnie możemy oszacować swoje szanse wykorzystując kalkulator zdolności kredytowej. Przygotowuje on orientacyjną symulację, która przyda się nam przed porównaniem kredytów gotówkowych. W podsumowaniu otrzymamy informację o maksymalnej wysokości raty, która szacunkowo uznana zostanie przez bank za bezpieczną dla naszych finansów.

Jeśli chcemy sprawdzić, jakie muszą być parametry kredytu, by otrzymać zbliżoną ratę, warto skorzystać z kalkulatora kredytowego. Przykładowo, zmieniając okres kredytowania w symulatorze kredytowym można obniżyć lub podwyższyć ratę. Dla kredytu gotówkowego na 10 tys. zł z oprocentowaniem 10 proc. rata dwuletniego zobowiązania wynosi 461 zł. Jeśli spłacamy dług przez 4 lata, rata równa spada do 253 zł.

Poniżej prezentujemy, ile będzie wynosić miesięczna rata dla kilku kwot kredytu i okresów spłaty, przy założeniu, że stopa oprocentowania wynosi 10 proc. i kredyt udzielany jest bez prowizji.

przewiń, aby zobaczyć całą tabelę
przewiń, aby zobaczyć całą tabelę

Symulacja raty dla różnych okresów spłaty dla kredytu z oprocentowaniem 10 proc., bez uwzględnienia opłat i prowizji


1 rok

2 lata

3 lata

4 lata

8 lat

10 lat

Kredyt 10 tys. zł

879 zł

461 zł

323 zł

254 zł

152 zł

132 zł

Kredyt 20 tys. zł

1 758 zł

923 zł

645 zł

507 zł

303 zł

264 zł

Kredyt 30 tys. zł

2 637 zł

1 384 zł

968 zł

761 zł

455 zł

396 zł

Kredyt 50 tys. zł

4 396 zł

2 307 zł

1 613 zł

1 268 zł

759 zł

661 zł

Kredyt 100 tys. zł

8 792 zł

4 614 zł

3 227 zł

2 536 zł

1 517 zł

1 322 zł

Kredyt 150 tys. zł

13 187 zł

6 922 zł

4 840 zł

3 804 zł

2 276 zł

1 982 zł

Źródło: Bankier.pl

Roczna stopa oprocentowania RRSO

Analizując oferty kredytów gotówkowych, natrafiamy na wiele informacji i parametrów. Kluczowym z punktu widzenia klienta jest stawka RRSO, czyli całkowita kwota, jaką przyjdzie nam zapłacić za pożyczkę gotówkową. Roczna stopa oprocentowania RRSO obejmuje nie tylko oprocentowanie nominalne, ale również pozostałe koszty, z którymi wiąże się kredyt. Jest więc najbardziej miarodajnym wyznacznikiem tego, jaki kredyt gotówkowy okaże się najlepszy. To jednak nie wszystko. Każdy przypadek należy rozważać indywidualnie i dokładnie zapoznać się z umową kredytową. Może okazać się również, że będziemy zobowiązani do skorzystania z dodatkowych ubezpieczeń kredytu, co wpłynie dodatkowo na to, jak będzie kształtować się całkowita kwota do zapłaty.

Czy można dostać kredyt gotówkowy bez pracy?

Banki oczekują, że klient będzie posiadał stabilne źródło dochodów, pozwalające spłacić zaciągnięte zobowiązanie. Nie oznacza to koniecznie, że musimy posiadać zatrudnienie. Na kredyt gotówkowy mogą liczyć np. osoby, które osiągają dochody z wynajmu nieruchomości. Kredytodawca takim nietypowym przypadkom będzie się jednak przyglądał bardziej wnikliwie.

Kredyt gotówkowy na 500+ to nieco mylące hasło. Banki nie uznają tego świadczenia za samodzielne źródło dochodu, a raczej biorą je pod uwagę jako dodatek podnoszący zdolność kredytową. Dotyczy to przede wszystkim zobowiązań na krótsze terminy. Pod względem oceny zdolności znacznie bardziej łagodne są firmy pożyczkowe, gdzie pożyczki gotówkowe bez zaświadczeń, udzielane online lub w domu klienta nie należą do rzadkości.

Najlepszy kredyt gotówkowy

Większość klientów słusznie zauważy, że najlepsze kredyty gotówkowe to te, za które najmniej zapłacimy. Tani kredyt umożliwia realizację marzeń bez większych kosztów, jego znalezienie nie jest natomiast szczególnie skomplikowane. W tym celu warto skorzystać z rankingu kredytów gotówkowych. Ukażą się w nim wszystkie dostępne opcje. Przede wszystkim uwagę należy skupić na RRSO, czyli rzeczywistej rocznej stopie oprocentowania. Uwzględnia wszystkie koszty, które poniesiemy w związku z kredytem. Należy także zwrócić uwagę, czy bank nie wymaga od kredytobiorcy np. wykupienia dodatkowych ubezpieczeń, co może przełożyć się na ostateczną cenę pozornie taniej pożyczki.

Kredyt gotówkowy: ranking

Dzięki internetowi znalezienie taniego kredytu gotówkowego jest niezwykle łatwe. Wystarczy znaleźć ofertę, którą dla określonych parametrów pożyczki gotówkowej wyróżnia najniższa roczna stopa oprocentowania RRSO. Dzięki tej wartości dowiemy się dokładnie, ile przyjdzie nam zapłacić za kredyt gotówkowy. Ranking umożliwia przejrzenie wszystkich ofert i dobranie tej, która jest najbardziej opłacalna. Jego największą zaletą jest łatwa obsługa i indywidualne podejście do potrzeb każdej osoby, poszukującej kredytu. Jednocześnie jest również bardziej przejrzysty niż wiele ofert banków: w szybki sposób dowiemy się, jaka jest całkowita kwota kredytu, i pogrupujemy propozycje według oprocentowania RRSO, przekonamy się przy tym, jakie koszty będziemy ponosić każdego miesiąca, a w przypadku chęci zawarcia umowy, w łatwy sposób złożymy wniosek o udzielenie kredytu.

Kredyty gotówkowe dla wszystkich

Największą zaletą kredytów gotówkowych jest ich duża dostępność. W większości przypadków nie wymagają rozbudowanych formalności. Jeżeli wnioskujemy o niższą kwotę, banki do minimum ograniczą kwestie oceny kredytobiorcy, a sama decyzja zostanie wydana bardzo szybko. Tani kredyt jest więc w zasięgu ręki niemal każdej osoby. Dostosowanie parametrów do indywidualnych możliwości i oczekiwań pozwoli pożyczać pieniądze w bezpieczny sposób. Warto skrupulatnie przemyśleć tę kwestię. Coraz częściej zyskujemy duży wpływ na to, jak będzie prezentował się harmonogram i tryb spłaty oraz ile wyniesie całkowity koszt kredytu.

W jakim banku kredyt z komornikiem?

Niespłacone zobowiązanie będzie poważną przeszkodą w otrzymaniu kredytu gotówkowego. Po pierwsze, będzie ono zazwyczaj widoczne dla kredytodawcy w BIK lub biurze informacji gospodarczej. Po drugie, jeśli nasz rachunek został zajęty przez komornika, bank prowadzący konto będzie wiedział, że nie możemy swobodnie korzystać ze swoich środków.

W takiej sytuacji klient może liczyć co najwyżej na produkty pozabankowe. Pożyczki gotówkowe dla zadłużonych bywają jednak obwarowane dodatkowymi warunkami, np. koniecznością przedstawienia zabezpieczeń (w tym poręczycieli lub mają charakter „kredytu na weksel”, gdzie gwarancją dla pożyczkodawcy jest weksel pozwalający szybciej odzyskać należność).

Kredyt dla rolnika

Rolnicy są traktowani nieco inaczej niż inne grupy klientów banków. Wiele instytucji przygotowuje dla nich specjalne oferty kredytów gotówkowych, którym towarzyszą inne wymagania dotyczące dokumentów. Zainteresowane obsługą rolników są także banki spółdzielcze.

Zamiast zaświadczeń od pracodawcy należy zwykle przedstawić informacje o gospodarstwie rolnym i rachunki za sprzedaż produktów. Wpływy z dopłat bezpośrednich lub dopłat dla obszarów o niekorzystnych warunkach gospodarowania mogą zwiększyć zdolność kredytową rolnika. Traktowane są jako dodatkowe źródła dochodów. Łatwy tryb przyznawania kredytów gotówkowych sprawia, że to częsta alternatywa dla specjalnych kredytów adresowanych do tej grupy zawodowej. Jednocześnie umożliwia zarówno realizowanie celów prywatnych, jak i zasilenie budżetu prowadzonego gospodarstwa rolnego.

Kredyt gotówkowy dla emeryta

Emeryci mogą również starać się o kredyt gotówkowy, chociaż na maksymalny okres spłaty wpływ będzie miał w tym przypadku wiek klienta. Im starszy kredytobiorca, tym mniejsza szansa na uzyskanie finansowania na dłużej niż kilka lat. Oczywiście duże znaczenie ma również całkowity koszt zobowiązania: o ile wielu emerytów może liczyć na drobne pożyczki gotówkowe, nieco trudniej będzie z uzyskaniem kredytu opiewającego na wysokie kwoty.

Do udokumentowania dochodów konieczne będzie przedstawienie dowodu, że otrzymujemy emeryturę. Może być to np. pasek za ostatni miesiąc lub zaświadczenie z ZUS. Banki sprawdzają również potencjalnych klientów-seniorów w BIK.

Kredyt dla prowadzących działalność gospodarczą

Kredyty gotówkowe są przeznaczone dla osób, które chcą sfinansować cel niezwiązany z działalnością gospodarczą. Takie ograniczenie znajdziemy w większości bankowych regulaminów, co jednak nie oznacza, że dokładnie sprawdza się, na co wydano pieniądze z kredytu. Teoretycznie zatem kredyt gotówkowy nie może zastąpić kredytu dla nowych firm na start.

Te ograniczenia nie oznaczają jednak, że przedsiębiorca nie może skorzystać z kredytu gotówkowego na własne, prywatne potrzeby. Taki typ klienta, jeśli ma zdolność kredytową, również może liczyć na pożyczenie środków na dowolny cel. Proces sprawdzania zdolności będzie jednak bardziej skomplikowany – bank sprawdzi historię firmy i jej finanse. Będzie chciał także mieć pewność, że prowadzący biznes nie ma zaległości w urzędzie skarbowym i ZUS.

Kredyt gotówkowy dla firm

Chociaż kredyty gotówkowe dla konsumentów są przewidziane na potrzeby niezwiązane z prowadzeniem działalności, istnieje również specjalna oferta kredytów gotówkowych dla firm. W przeciwieństwie do kredytów inwestycyjnych lub obrotowych ten rodzaj zobowiązania pozwala finansować praktycznie dowolne cele, może więc stać się zarówno solidnym zastrzykiem gotówki, który można przeznaczyć na innowacje, jak i źródłem finansowania bieżących wydatków. O tani kredyt gotówkowy w większości przypadków mogą wnioskować przedsiębiorcy z dłuższym stażem, jednak niektóre banki przygotowały również ofertę dla osób rozpoczynających działalność.

Kredyt dla lekarza i wybranych grup zawodowych

Niektóre zawody cieszą się specjalnymi względami wśród kredytodawców i mogą liczyć na preferencyjne warunki kredytów gotówkowych. Dotyczy to przede wszystkim wolnych zawodów (m.in. architektów, prawników, lekarzy), pracowników służb mundurowych i sektora finansowego. Rzadziej spotkać można produkty specjalnie dla np. duchownych czy pracujących w sektorze publicznym lub samorządowym.

Kredyty tego typu różnią się zwykle od typowych kredytów gotówkowych nieco lepszymi parametrami (np. niższa prowizja, niższe oprocentowanie) oraz uproszczoną procedurą, umożliwiającą łatwiejsze udzielenie kredytu. Zakłada się, że osoby sprawujące funkcje związane ze społecznym zaufaniem są solidnymi dłużnikami i nie muszą przedstawiać pełnej dokumentacji swoich finansów.

Kredyt dla młodych

Kilka grup klientów traktowanych jest przez banki udzielające kredytów gotówkowych raczej po macoszemu. Specjalne kredyty dla młodych małżeństw spotkać można raczej na innym rynku – kredytów hipotecznych, przeznaczonych na kupno nieruchomości i zabezpieczonych hipoteką. Preferencyjne kredyty dla studentów to z kolei wyjątkowy produkt, znacznie tańszy niż typowe kredyty gotówkowe. Wypłacany jest w transzach, a więc nie mógł być przeznaczony na jeden, większy wydatek (np. zakup samochodu).

W bankach i SKOK-ach nie znajdziemy także kredytów dla osób bezrobotnych. Klienci, którzy nie posiadają żadnych udokumentowanych dochodów albo utrzymują się wyłącznie z zasiłku traktowani są jako zbyt ryzykowni. W niektórych przypadkach mogą jednak liczyć na pożyczkę gotówkową w firmach niebankowych.

Kredyt gotówkowy czy kredyt samochodowy?

Kredyt gotówkowy może z powodzeniem zastąpić kredyt samochodowy. Jego zaletą jest brak konieczności ustanawiania zabezpieczeń, takich jak przewłaszczenie auta czy cesja praw z polisy ubezpieczeniowej. Pożyczka na samochód nie jest obwarowana także warunkami dotyczącymi wieku i stanu pojazdu – możemy kupić dowolny pojazd.

Jej całkowita kwota będzie mniej atrakcyjna niż w przypadku kredytu celowego. Trzeba się z tym liczyć przygotowując na własne potrzeby porównanie wad i zalet obu rozwiązań. Ranking kredytów samochodowych pomoże wyselekcjonować najtańszy produkt. Jeśli cenimy sobie elastyczność, nie musi to być jednak najlepszy wybór.

Kredyty gotówkowe dla zadłużonych

W kontekście kredytów gotówkowych często mówi się również o kredycie konsolidacyjnym. Polega on na zaciągnięciu nowego zobowiązania na spłatę chwilówek, kredytów ratalnych, kredytów gotówkowych, kart kredytowych i innych zobowiązań, które obciążają budżet dłużnika. Bank wypłacający pieniądze przekazuje je zazwyczaj od razu na rachunki instytucji, w których spłacamy raty. Ponieważ kredyt konsolidacyjny zwykle zaciągany jest na dłuższy okres, to jego zaletą jest przede wszystkim niska rata. Znacznie niższa niż suma wcześniej spłacanych co miesiąc zobowiązań.

Całkowity koszt kredytu konsolidacyjnego będzie zwykle wyższy niż suma kosztów wcześniej posiadanych kredytów. W zamian jednak otrzymujemy szansę na poradzenie sobie z obciążeniem, które poprzednio mogło zagrozić naszym finansom. Warto pamiętać, że bankowy kredyt konsolidacyjny zaciągnąć można tylko, jeśli nie posiada się znacznych opóźnień w regulowaniu wcześniejszych należności. Pożyczki gotówkowe na spłatę długów udzielane przez instytucje pożyczkowe są łatwiej dostępne, także dla osób bez zdolności kredytowej, przez internet.

Jak znaleźć najlepszy kredyt gotówkowy?

Dla większości kredytobiorców najważniejszym kryterium wyboru kredytu gotówkowego powinien być koszt. Na koszt składa się przede wszystkim oprocentowanie nominalne, opłaty i prowizje oraz (nie we wszystkich przypadkach) ubezpieczenie i inne zabezpieczenia.

Najtańszy kredyt gotówkowy to kredyt 0 procent, bez dodatkowych kosztów. Pojawia się on czasem w niektórych bankach, ale zwykle jako promocyjny produkt z niskim limitem kwoty. Ma zachęcić klientów do wypróbowania oferty i raczej nie przyda się przy większych wydatkach.

Porównywarka kredytów gotówkowych przygotuje dla nas ranking kredytów przy zadanej kwocie i okresie spłaty. W zestawieniu zobaczymy informację m.in. o łącznej kwocie do spłaty (czyli sumie rat i wszystkich jednorazowych płatności dla banku), wysokości raty i rzeczywistej rocznej stopie oprocentowania.

Co to jest RRSO kredytu? To wskaźnik, który uwzględnia wszystkie koszty i sprowadza je do jednego okresu – roku. Pozwala zatem porównać kilka produktów kredytowych i wybrać najbardziej korzystny, o najniższym RRSO. Ale uwaga, porównanie ma sens tylko, jeśli bierzemy pod uwagę kredyty na ten sam okres i kwotę. Czyli tak, jak w naszym kalkulatorze RRSO kredytu gotówkowego. Ranking dzięki temu jest bardzo wygodną formą poszukiwania najlepszego kredytu.

Zamiast kredytu – pożyczki gotówkowe

Kredytów udzielają wyłącznie banki i spółdzielcze kasy oszczędnościowo-kredytowe. Chociaż potocznie często używa się terminu „kredyt” i „pożyczka” zamiennie, to różni je wiele istotnych kwestii, m.in. prawnych.

Pożyczek gotówkowych udzielać mogą zarówno banki, SKOK-i, jak i instytucje pożyczkowe oraz osoby prywatne. Pożyczki niebankowe podzielić można umownie na dwie kategorie:

  • pożyczki krótkoterminowe (na 15, 30, 60 dni) spłacane jednorazowo
  • pożyczki na raty ( zwykle na 3 miesiące lub dłużej).

Te pierwsze nie mają swojego odpowiednika w ofercie banków i służą raczej osobom, które mają problem z przeżyciem „od pierwszego do pierwszego”. Drugi rodzaj pożyczek gotówkowych może natomiast zastąpić kredyt gotówkowy, zwłaszcza krótkoterminowy.

Porównywarka pożyczek gotówkowych pozwala wyszukać oferty i zbudować sobie własny ranking takich produktów. Zdarzają się wśród nich propozycje pożyczek 0 procent, gdy po raz pierwszy korzystamy z usług danego pożyczkobiorcy. Część firm nie konkuruje ceną, ale gotowych jest udzielić pożyczki na oświadczenie lub na dowód, bez zaświadczeń o zarobkach, również osobom od 18 lat wzwyż.

Łatwiejszy dostęp do finansowania niż kredyt gotówkowy w bankach nie oznacza, że pożyczek gotówkowych udziela się bez jakiejkolwiek weryfikacji. Firmy pożyczkowe zazwyczaj sprawdzają historię kredytową klientów, wymagają posiadania konta bankowego oraz wskazania regularnych wpływów. Wiele z nich wymaga mniej dokumentów i przeprowadza prawie cały proces online, łącznie ze sprawdzeniem konta za pomocą bankowości internetowej.


2020-04-03

Koronawirus: memy w walce z epidemią, także tą finansową

Szerząca się na całym świecie epidemia koronawirusa to wyzwanie nie tylko dla ludzi, ale również gospodarki. Poczucie humoru z pewnością wpłynie jednak na obniżenie poziomu stresu.

2020-04-03

Epidemia koronawirusa. Recepta na kryzys: tarcza antykryzysowa

Rozwijająca się epidemia koronawirusa i towarzysząca jej kwarantanna niszczą nie tylko nasze zdrowie, ale również gospodarkę. Aby przeciwdziałać recesji, rząd wprowadził tarczę antykryzysową.

2020-04-03

Visa checkout: promocje i łatwe płatności kartą

Płatność kartą online to dobry sposób na błyskawiczne zakupy. Jednocześnie jednak często kojarzy się z ryzykiem i trudnościami. Można je wyeliminować, korzystając z portfela Visa checkout.

Karta przedpłacona Xbox: łatwy dostęp do Xbox Live Gold i Game Pass Ultimate

Świat gier video ma nam niezwykle dużo do zaoferowania. Oprócz tysięcy godzin świetnej rozrywki daje również niezwykle łatwy dostęp do dowolnego tytułu. Jedną z takich opcji są subskrypcje xbox gold.

Karta Google Play: łatwe doładowanie Google Play

Smartfony i tablety coraz częściej są w stanie zastąpić nam mnóstwo innych, zdecydowanie większych urządzeń. Wiele z nich korzysta z systemu Android. Warto dowiedzieć się, czym są karty Google Play.

Karty Steam. Bezpieczny dostęp do biblioteki gier

Gry komputerowe cieszą się od wielu lat niesłabnącą popularnością. Dysponujemy przy tym wieloma sposobami ich kupowania. Przepustką do tysięcy wciągających tytułów mogą stać się karty Steam.

Numer karty kredytowej. Co umożliwia i gdzie go znaleźć?

Karty płatnicze, choć kryją się w przegródce portfela, dają nam olbrzymie możliwości. Wiele płatności dokonamy, wykorzystując ich podstawowe dane, w tym numer karty kredytowej.

Ikona informacji
poradniki