Skorzystaj z pomocy eksperta

Dziękujemy!
Skorzystaj z pomocy eksperta
Podano RRSO dla przykładu repre­zenta­tywnego (nie zależy od podanej kwoty). Faktyczne RRSO jest ustalane przez pożyczkodaw­cę wg wielu czynników.
Brak wyników
Niestety nie znaleziono produktów

Spróbuj zmienić kryteria wyszukiwania lub sprawdź oferty promocyjne

Ikona smutnej miny


Pożyczki na raty to jedne z najpopularniejszych rozwiązań finansowych, które umożliwiają zdobycie pieniędzy na dowolny cel w kilka chwil. Pożyczki ratalne to dobry sposób na pozyskanie środków finansowych dla osób, którym odmówiono finansowania w bankach. Pożyczka ratalna nie musi być droga, a część pożyczkodawców oferujących szybkie pożyczki na raty udziela ich na preferencyjnych warunkach.

Pożyczki na raty to standardowe pożyczki gotówkowe, które mogą być udzielane zarówno przez banki, jak i pozabankowe instytucje finansowe. Pożyczki ratalne, jak sama nazwa wskazuje, polegają na  zaciągnięciu zobowiązania i spłacie długu w określonych umową ratach. Pożyczka ratalna może być wzięta przez internet, a także w tradycyjny sposób, czyli w placówce pożyczkodawcy.

Pożyczka ratalna - gdzie jej szukać? 

Pożyczka ratalna to wygodne rozwiązanie finansowe, które w porównaniu z pozostałymi zobowiązaniami finansowymi, takimi jak m.in. kredyt gotówkowy, kredyt samochodowy, karta kredytowa czy kredyt konsolidacyjny pozwala na szybką spłatę zobowiązania, nie wymagając jednocześnie spełniania całej listy wymogów. Nic dziwnego, że pożyczki na raty udzielane przez internet z każdym rokiem zdobywają coraz większą popularność. Wpływ na to ma przede wszystkim uproszczony proces wnioskowania o pożyczki ratalne, skrócony czas podjęcia decyzji o przyznaniu pożyczki, szybki wpływ pożyczonej kwoty na rachunek bankowy i jasność oferty.

Pozabankowe instytucje finansowe, które mają w swojej ofercie pożyczki ratalne online, prezentują na swoich stronach przejrzyste oferty. Potencjalny pożyczkobiorca przed wzięciem pożyczki ratalnej może za pomocą inteligentnych narzędzi wybrać preferowaną wysokość zobowiązania wraz z terminem jej spłaty. Dzięki temu przed złożeniem wniosku o pożyczkę będziesz mógł zapoznać się ze wszystkimi kosztami związanymi z zaciągnięciem pożyczki. Większość firm pozwoli na dowolne ustawienie pozycji suwaka, co pozwoli zawczasu zweryfikować, jaka kombinacja okresu spłaty i kwoty zaciąganej pożyczki będzie najlepsza i nie nadwyręży zanadto budżetu dormowego. 

Jeśli interesuje cię tania pożyczka na raty, możesz skorzystać także z porównywarki pożyczek ratalnych lub zapoznać się z rankingiem pożyczek na raty. Jedną z porównywarek dostępnych na rynku jest bankier.pl/SMART. Po wybraniu odpowiedniej zakładki, wpisaniu kwoty oraz planowanego okresu spłaty użytkownik otrzyma listę dostępnych pożyczek ratalnych wraz z wysokością RRSO podaną przez firmę w przykładzie reprezentatywnym. 

Pożyczki na raty – czy szybka pożyczka na raty musi być droga?

Pożyczki ratalne to zobowiązania finansowe, które często proponują możliwie najniższe koszty.
Wybierając szybkie pożyczki na raty, warto zwracać uwagę na wszystkie składowe, takie jak: oprocentowanie pożyczki, prowizja czy inne jak np. opłata administracyjna. Jak się okazuje internetowe pożyczki na raty mogą być rozwiązaniami finansowymi znacznie tańszymi niż standardowe produkty bankowe, takie jak kredyt gotówkowy czy kredyt konsolidacyjny. Zdarza się, że internetowi pożyczkodawcy, którzy mają w swojej ofercie pożyczki na raty, udzielają również darmowych pożyczek. 

Darmowa pożyczka ratalna – czy istnieje?

W internecie można spotkać się z wieloma ofertami darmowych pożyczek. Nieco bardziej sceptyczni użytkownicy mogą uznać tego rodzaju oferty za chwyty marketingowe, które mają zachęcić użytkowników do skorzystania z niejasnej pożyczki z wieloma ukrytymi kruczkami. Nic bardziej mylnego! Darmowe pożyczki to coraz częściej spotykane wśród internetowych pożyczkodawców rozwiązanie finansowe, dzięki któremu można zaciągać pożyczki pozbawione jakichkolwiek kosztów. 

Częściej można się natomiast spotkać z promocjami internetowych pożyczek krótkoterminowych tak zwanych chwilówek online niż pożyczek na raty. Jest to związane przede wszystkim z wysoką kwotą, na jaką opiewają pożyczki ratalne oraz długoterminową relacją z klientem. Nie znaczy to, że w przypadku pożyczek ze spłatą w ratach, nie można się spotkać z żadnymi ofertami specjalnymi. 

Darmowa pożyczka krótkoterminowa jest najczęściej promocyjną ofertą, skierowaną jedynie dla osób, które nigdy wcześniej nie zaciągnęły pożyczki na raty u danego pożyczkodawcy. Tak więc darmowe pożyczki mogą otrzymać tylko nowi klienci, a warunkiem braku jakichkolwiek kosztów jest spłata pożyczki w terminie określonym w umowie pożyczki. Darmowa i szybka pożyczka nie posiada żadnego oprocentowania, prowizji oraz pozostałych kosztów związanych z zobowiązaniem. Oznacza to, że pożyczkobiorca, który zdecyduje się na darmową pożyczkę dla nowych klientów, odda firmie dokładnie tyle, ile pożyczył. 

W przypadku pożyczek ratalnych oferty specjalne wygądają zwykle zgoła inaczej. NIektóre firmy pozabankowe posiadają promocje, które owszem - pozwalają na spłatę pożyczki bez odsetek oraz prowizji, ale tylko jeśli klient zwróci całą kwotę w krótkim czasie. Zazwyczaj jest to 30 dni. Podobnie jak u wyżej opisywanych pożyczek typu chwilówki online, taka oferta jest zwykle dostępna dla osób, które nie korzystały do tej pory z oferty danej marki lub innych marek, które są w posiadaniu tego samego właściciela. Czasem jednak zdarzają się prawdziwe okazje i można trafić na całkowicie darmową pożyczkę ratalną bez konieczności przyspieszonej spłaty, trzeba mieć jednak na uwadze fakt, że są one zwykle dostępne na kilka miesięcy i ograniczoną kwotę. 

Kto może zaciągnąć pożyczki ratalne?

Pożyczki ratalne charakteryzują się niewielkimi wymaganiami, które muszą spełnić potencjalni pożyczkobiorcy, dzięki czemu z dodatkowych pieniędzy w ramach szybkich pożyczek na raty mogą skorzystać te osoby, którym odmówiono finansowania w innych miejscach. Do wzięcia pożyczki ratalnej należy spełnić co najmniej podstawowe warunki, takie jak:

  • ukończenie 18. roku życia,

  • zdolność do podejmowania czynności cywilnoprawnych,

  • posiadanie konta bankowego, na który zostaną przelane pieniądze,

  • otrzymywanie regularnych wpływów na konto,

  • posiadanie telefonu komórkowego, dzięki któremu zostaną zweryfikowane dane pożyczkobiorcy,

  • posiadanie adresu mailowego. 

Należy pamiętać, że każdy z pożyczkodawców może narzucić dodatkowe wymogi swoim klientom. Niektórzy z pożyczkodawców, nie udzielają pożyczek ratalnym osobom młodym (między 18 a 21. rokiem życia), a także osobom starszym (najczęściej górnym limitem wieku jest 67-73. rok życia).

Warto pamiętać, że osoby, które są bezrobotne i nie otrzymują regularnego wpływu na swoje konto z tytułu umowy o pracę, umowy o dzieło czy umowy zlecenia, mogą mieć kłopoty z zaciągnięciem pożyczki na raty. Nie oznacza to jednak, że nie powinny składać wniosku o pożyczkę, ponieważ internetowi pożyczkodawcy każdy złożony wniosek rozpatrują indywidualnie.

Jednym z kluczowych wymogów jest posiadanie konta bankowego. Co bardzo istotne, rachunek musi być założony na imię i nazwisko wnioskującego. Pod uwagę nie będą brane konta wspólne. Dlaczego to takie ważne? Po wysłaniu przelewu werryfikacyjnego z tego konta firma ma możliwość sprawdzić, czy osoba wysyłająca wniosek o pożyczkę jest tą, za którą się podaje. Jest to również podstawą do wysłania odpowiednich zapytań do wskazanych w umowie biur informacji gospodarczej. Dzięku temu firma będzie mogła sprawdzić, czy wnioskujący nie ma problemów ze spłatą innych zobowiązań. 

Kłopot z wzięciem pożyczki mogą mieć osoby, które zmagają się z problemem zadłużenia. Niespłacane długi automatycznie wpływają na większe ryzyko braku spłaty wnioskowanej pożyczki, dlatego pożyczkodawcy nie są skłonni udzielać zobowiązań dłużnikom. Należy pamiętać, że istnienie niewielkiego długu, który nie obniża znacznie zdolności kredytowej, umożliwia skorzystanie z taniej pożyczki na raty.

Otrzymanie szybkiej pożyczki ratalnej jest uzależnione od oceny zdolności kredytowej danego pożyczkobiorcy. Aby ją ustalić, pożyczkodawca zbiera informację o potencjalnym kliencie w bazach informacji o kredytobiorcach, takich jak BIK, BIG ERIF, KRD itp. Jeśli dany pożyczkobiorca posiada w nich negatywne wpisy, jego szanse na otrzymanie zobowiązania maleją.

Kolejny warunek pozabankowych instytucji finansowych udzielających pożyczek ratalnych to posiadanie adresu mailowego oraz numeru telefonu komórkowego. Adres e-mail pozwoli na dokonanie rejestracji na stronie internetowej pożyczkodawcy, z kolei numer telefonu komórkowego może slużyć do odbieraia informacji - podobnie zresztą jak poczta mailowa. Firmy często podkreślają w swoich regulaminach, że stosują obie formy kontaktu z zainteresowanymi ofertą oraz klientami. Na komórkę lub maila wnioskujący otrzyma decyzję o przyznaniu pożyczki, a także inne informacje takie jak przypomnienie o spłacie raty czy o możliwości dobrania dodatkowej kwoty pożyczki - o ile firma przewiduje takie rozwiązania. 

Jak znaleźć tanią pożyczkę na raty?

Wybór taniej pożyczki ratalnej nie jest prosty. Spora liczba ofert sprawia, że pożyczkobiorcy mają w czym wybierać, a podobne parametry zobowiązania, mogą sprawić kłopot w wyborze najbardziej opłacalnego zobowiązania. Jeśli masz dylemat, co do wyboru najtańszej pożyczki ratalnej, powinieneś sprawdzić wysokość RRSO, czyli rzeczywistej rocznej stopy oprocentowania. To pożyteczny miernik, który pozwala w prosty sposób porównać poszczególne oferty tanich pożyczek na raty. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania jest zestandaryzowanym miernikiem, uwzględniającym wszystkie koszty zobowiązania (oprocentowania, prowizję, a także wszystkie pozostałe koszty). RRSO jest podane jako wartość procentowa kosztów kredytu w ujęciu rocznym, a im wyższe RRSO, tym wyższe są koszty danej pożyczki na raty.

Warto pamiętać, że warunki prezentowane w porównywarkach oraz na stronach internetowych samych pożyczkodawców są przykładowe, a nam może zostać przedstawiona inna, niekoniecznie tak dobra oferta. Zmianie mogą ulec oprocentowanie czy prowizja, a nawet kwota pożyczki czy okres spłaty. Firma może uzależniać ofertę od zdolności kredytowej klienta. Przed podjęciem ostatecznej decyzji należy dokładnie zweryfikować wszystkie parametry pożyczki na umowie. 

Dodatkowa ostroność również jest wskazana w przypadku wyboru samej firmy. Nie zaszkodzi przed kliknięciem "wyślij wniosek" poszukać opinii o wybranym pożyczkodawcy w zakresie m.in. jakości obsługi czy łatwości nawiązania kontaktu. Rzetelna firma nie tylko wyśle środki na konto w umówionym czasie, ale również nie zaskoczy nas nieprzewidzianymi kosztami dodatkowymi. 


2020-06-16

Jak obliczyć, sprawdzić i zwiększyć zdolność kredytową?

Zdolność kredytowa określa jeden z najważniejszych parametrów naszego finansowego życia. Choć na jej temat krąży wiele mitów, warto przekonać się, ile naprawdę wynosi. Będzie to możliwe dzięki kalkulatorowi zdolności kredytowej.

2020-05-25

Jak wyjść z długów - kto pomaga? Długi bankowe, komornicze

Życie z długami jest niezwykle trudne, zwłaszcza w sytuacji, w której spłata zobowiązań nie jest możliwa. Warto poszukać sposobów na to, jak wyjść z długów, i wdrożyć w życie skuteczny plan.

2020-03-27

Pożyczki długoterminowe dla zadłużonych - jak dostać? Gdzie szukać?

Pożyczki długoterminowe dla zadłużonych pozwalają pożyczyć nawet kilkaset tysięcy złotych na 10 lat. Udzielają ich tylko niektórzy pożyczkodawcy.

Wierzyciel - kim jest? Wierzyciel hipoteczny, osobisty, alimentacyjny

Wierzyciel to osoba, która ma prawo do formułowania żądania spełnienia świadczenia od innej osoby. Jeśli twój status to wierzyciel osobisty, wierzyciel hipoteczny, wierzyciel alimentacyjny, sprawdź jakie przysługują Ci prawa.

Jak spłacić chwilówki - sprawdzone sposoby na spłatę długów

Warto dowiedzieć się w jaki sposób można poradzić sobie z problemem, jakim jest spłata takich szybki i łatwych pożyczek.

Pożyczka pod zastaw samochodu - na czym polega?

Nie każdy klient może starać się o pożyczkę, gdy posiada inne zadłużenia lub jego historia kredytowa pozostawia wiele do życzenia. Co zrobić w takiej sytuacji? Dobrym rozwiązaniem może okazać się wówczas pożyczka pod zastaw samochodu, którą udzielają firmy pozabankowe

Konsolidacja - co to jest? Kredytu, długów, chwilówek?

Konsolidacja kredytów i chwilówek to temat dosyć skomplikowany. Najpierw odnieśmy się do samego pojęcia konsolidacji kredytu.

Ikona informacji
poradniki