Skorzystaj z pomocy eksperta

Dziękujemy!
Skorzystaj z pomocy eksperta
Podano RRSO dla przykładu repre­zenta­tywnego (nie zależy od podanej kwoty). Faktyczne RRSO jest ustalane przez pożyczkodaw­cę wg wielu czynników.
Sponsorowane
szczegóły

RRSO
171,91%
Kwota pożyczki
od 500 zł do 5000 zł
Okres spłaty
od 3 rat do 12 rat

Pożyczka 100% online. Bezpieczne i nowoczesne pożyczanie.

Brak wyników
Niestety nie znaleziono produktów

Spróbuj zmienić kryteria wyszukiwania lub sprawdź oferty promocyjne

Ikona smutnej miny


Pożyczki na raty to jedne z najpopularniejszych rozwiązań finansowych, które umożliwiają zdobycie pieniędzy na dowolny cel w kilka chwil. Pożyczki ratalne to dobry sposób na pozyskanie środków finansowych dla osób, którym odmówiono finansowania w bankach. Pożyczka ratalna nie musi być droga, a część pożyczkodawców oferujących szybkie pożyczki na raty, udziela ich na preferencyjnych warunkach.

Pożyczki na raty to standardowe pożyczki gotówkowe, które mogą być udzielane zarówno przez banki, jak i pozabankowe instytucje finansowe. Pożyczki ratalne, jak sama nazwa wskazuje, polegają zaciągnięciu zobowiązania i spłacie długu w określonych umową ratach. Pożyczka ratalna może być zaciągana przez internet, a także w tradycyjny sposób, czyli w placówce pożyczkodawcy.

Pożyczki na raty – czy szybka pożyczka na raty musi być droga?

Pożyczka ratalna to wygodne rozwiązanie finansowe, które w porównaniu z pozostałymi zobowiązaniami finansowymi, takimi jak kredyt gotówkowy, kredyt samochodowy oraz pozostałymi produktami bankowymi, pozwala na szybką spłatę zobowiązania, bez konieczności spełniania wielu wymogów. Pożyczki na raty udzielane przez internet z każdym rokiem zdobywają coraz większą popularność. Wpływ na to ma przede wszystkim uproszczony proces wnioskowania o pożyczki ratalne i jasność oferty.

Pozabankowe instytucje finansowe, które mają w swojej ofercie pożyczki ratalne online, prezentują na swoich stronach przejrzyste oferty. Potencjalny pożyczkobiorca przed wzięciem pożyczki ratalnej może za pomocą inteligentnych narzędzi wybrać preferowaną wysokość zobowiązania wraz z terminem jej spłaty. Dzięki temu przed złożeniem wniosku o pożyczkę będziesz mógł zapoznać się ze wszystkimi kosztami związanymi w wzięciem pożyczki. Jeśli interesuje cię tania pożyczka na raty, możesz skorzystać także z porównywarki pożyczek ratalnych lub zapoznać się z rankingiem pożyczek na raty.

Tanie pożyczki ratalne to zobowiązania finansowe o możliwie jak najniższych kosztach.
Wybierając szybkie pożyczki na raty, warto zwracać uwagę na podstawowe koszty, takie jak: oprocentowanie pożyczki, prowizja czy pozostałe koszty. Jak się okazuje, tanie pożyczki na raty mogą być rozwiązaniami finansowymi znacznie tańszymi niż standardowe produkty bankowe, takie jak kredyt gotówkowy czy kredyt konsolidacyjny. Internetowi pożyczkodawcy, którzy mają w swojej ofercie tanie pożyczki na raty, bardzo często udzielają darmowych pożyczek na raty.

Darmowa pożyczka ratalna – czy istnieje?

W internecie można spotkać się z wieloma ofertami darmowych pożyczek ratalnych. Nieco bardziej sceptyczni użytkownicy mogą uznać tego rodzaju oferty za chwyty marketingowe, które mają zachęcić użytkowników do skorzystania z niejasnej pożyczki z wieloma ukrytymi kruczkami. Nic bardziej mylnego! Darmowe pożyczki na raty to coraz częściej spotykane wśród internetowych pożyczkodawców rozwiązanie finansowe, dzięki któremu można zaciągać pożyczki pozbawione jakichkolwiek kosztów.

Darmowa pożyczka ratalna jest najczęściej promocyjną ofertą, skierowaną jedynie dla osób, które nigdy wcześniej nie zaciągnęły pożyczki na raty u danego pożyczkodawcy. Tak więc darmowe pożyczki na raty mogą otrzymać tylko nowi klienci, a warunkiem braku jakichkolwiek kosztów jest spłata pożyczki w terminie określonym w umowie pożyczki. Darmowa i szybka pożyczka na raty nie posiada żadnego oprocentowania, prowizji oraz pozostałych kosztów związanych z zobowiązaniem. Oznacza to, że pożyczkodawca, który zdecyduje się na darmową pożyczkę dla nowych klientów, będzie spłacać jedynie ratę kapitałową pożyczki.

Kto może zaciągnąć pożyczki ratalne?

Pożyczki ratalne charakteryzują się niewielkimi wymaganiami, które muszą spełnić potencjalni pożyczkobiorcy, dzięki czemu z dodatkowych pieniędzy w ramach szybkich pożyczek na raty mogą skorzystać te osoby, którym odmówiono finansowania w innych miejscach. Do wzięcia pożyczki ratalnej należy spełnić co najmniej podstawowe warunki, takie jak:

  • ukończenie 18. roku życia,

  • zdolność do podejmowania czynności cywilnoprawnych,

  • posiadanie konta bankowego, na który zostaną przelane pieniądze,

  • otrzymywanie regularnych wpływów na konto,

  • posiadanie telefonu komórkowego, dzięki któremu zostaną zweryfikowane dane pożyczkobiorcy.

Należy pamiętać, że każdy z pożyczkodawców może narzucić dodatkowe wymogi swoim klientom. Niektórzy z pożyczkodawców, nie udzielają pożyczek ratalnym osobom młodym (między 18 a 21. rokiem życia), a także osobom starszym (najczęściej górnym limitem wieku jest 67-73. rok życia). Warto pamiętać, że osoby, które są bezrobotne i nie otrzymują regularnego wpływu na swoje konto z tytułu umowy o pracę, umowy o dzieło czy umowy zlecenia, mogą mieć kłopoty z zaciągnięciem pożyczki na raty. Nie oznacza to jednak, że nie powinny składać wniosku o pożyczkę, ponieważ internetowi pożyczkodawcy każdy złożony wniosek rozpatrują indywidualnie.

Pozabankowe instytucje finansowe, które udzielają tanich pożyczek ratalnych, mogą również poprosić o adres mailowy, który umożliwi zarejestrowanie konta na stronie pożyczkodawcy. Kłopot z wzięciem pożyczki mogą mieć osoby, które zmagają się z problemem zadłużenia. Niespłacane długi automatycznie wpływają na większe ryzyko braku spłaty wnioskowanej pożyczki, dlatego pożyczkodawcy nie są skłonni udzielać zobowiązań dłużnikom. Należy pamiętać, że istnienie niewielkiego długu, który nie obniża znacznie zdolności kredytowej, umożliwia skorzystanie z taniej pożyczki na raty.

Otrzymanie szybkiej pożyczki ratalnej jest uzależnione od oceny zdolności kredytowej danego pożyczkobiorcy. Aby ją ustalić, pożyczkodawca zbiera informację o potencjalnym kliencie w bazach informacji o kredytobiorcach, takich jak BIK, BIG ERIF, KRD itp. Jeśli dany pożyczkobiorca posiada w nich negatywne wpisy, jego szanse na otrzymanie zobowiązania maleją.

Jak znaleźć tanią pożyczkę na raty?

Wybór taniej pożyczki ratalnej nie jest prosty. Spora liczba ofert sprawia, że pożyczkobiorcy mają w czym wybierać, a podobne parametry zobowiązania, mogą sprawić kłopot w wyborze najbardziej opłacalnego zobowiązania. Jeśli masz dylemat, co do wyboru najtańszej pożyczki ratalnej, powinieneś skorzystać z RRSO, czyli Rzeczywistej Rocznej Stopy Oprocentowania. To pożyteczny miernik, który pozwala w prosty sposób porównać poszczególne oferty tanich pożyczek na raty. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania jest zestandaryzowanym miernikiem, uwzględniającym wszystkie koszty zobowiązania (oprocentowania, prowizję, a także wszystkie pozostałe koszty). RRSO jest podane jako wartość procentowa kosztów kredytu w ujęciu rocznym, a im wyższe RRSO, tym wyższe są koszty danej pożyczki na raty.


2019-10-01

Jak obliczyć, sprawdzić i zwiększyć zdolność kredytową?

Jak można sprawdzić, ile wynosi własna zdolność kredytowa? Czy trzeba z tym zagadnieniem udać się do banku? Odpowiadamy na te i inne pytania.

2019-08-23

Pożyczka pod zastaw samochodu - na czym polega?

Nie każdy klient może starać się o pożyczkę, gdy posiada inne zadłużenia lub jego historia kredytowa pozostawia wiele do życzenia. Co zrobić w takiej sytuacji? Dobrym rozwiązaniem może okazać się wówczas pożyczka pod zastaw samochodu, którą udzielają firmy pozabankowe

2019-05-30

Pożyczka na wkład własny do kredytu hipotecznego

Jednym z warunków otrzymania kredytu hipotecznego jest posiadanie odpowiedniego wkładu własnego. Czy i jak można otrzymać pożyczkę na wkład własny?

Umowa na czas określony a kredyt gotówkowy

Osoby ubiegające się o kredyty, doskonale zdają sobie sprawę z tego, że umowa o pracę jest jednym z podstawowych źródeł dochodów, branych pod uwagę przez banki. Bardzo duże znaczenie ma również forma zatrudnienia osoby, która wnioskuje o pożyczkę.

Pożyczki na raty dla prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą

Osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą często potrzebują zastrzyku gotówki, niezbędnego dla rozwoju firmy. A najlepszym rozwiązaniem jest wówczas zaciągnięcie korzystnej pożyczki.

Pożyczka krótkoterminowa - na co zwrócić uwagę?

Polacy coraz chętniej zaciągają najróżniejszego rodzaju kredyty, dzięki którym mogą sobie pozwolić na zakup mieszkania czy jego remont, ale także na wyjazd na wymarzone wakacje lub zakup samochodu. Mamy różne potrzeby, dlatego rośnie również zainteresowanie klientów pożyczkami krótkoterminowymi. Niestety, wciąż wiele osób nie zdaje sobie do końca sprawy na co powinni oni zwracać większą uwagę, gdy starają się o taki kredyt. A warto to wiedzieć, aby pożyczka tego typu nie wpędziła nas w kłopoty finansowe.

Pożyczka gotówkowa bez zaświadczeń

Jak działa pożyczka gotówkowa bez zaświadczeń, kto może się o nią starać i gdzie znaleźć najlepsze oferty? Oferta kredytowa banków i innych instytucji finansowych, jest obecnie obszerna, dlatego mamy z czego wybierać. 

Ikona informacji
poradniki