REKLAMA

Nieruchomości premium odporne na podwyżki stóp procentowych oraz inflację [Opinia]

2022-08-10 11:20
publikacja
2022-08-10 11:20
Nieruchomości premium odporne na podwyżki stóp procentowych oraz inflację [Opinia]
Nieruchomości premium odporne na podwyżki stóp procentowych oraz inflację [Opinia]
/ BBI Development

W lipcu sprzedano łącznie 455 luksusowych apartamentów, co oznacza wzrost o 72,3 proc. mdm i o blisko 26 proc. w stosunku do średniej miesięcznej sprzedaży za pierwsze półrocze, ale spadek o 11,5 proc. rdr - poinformowała w komunikacie prasowym firma redNet24 w oparciu o dane portalu luksusowemieszkania.pl. W ocenie ekspertów, rynek nieruchomości w segmencie premium jest odporny na podwyżki stóp procentowych oraz inflację.

Jak podano, w pierwszym półroczu 2022 r. sprzedano 2.169 takich lokali (średnia miesięczna to 362 apartamenty).

"Dane zarówno za ostatni miesiąc, jak i całe pierwsze półrocze potwierdzają tezę, że rynek nieruchomości w segmencie premium, jak zresztą każdych dóbr luksusowych, opiera się kryzysowi kredytowemu. Apartamenty te kupowane są głównie za gotówkę, więc podwyżki stóp procentowych i wynikająca z nich zdolność kredytowa mają niewielkie znaczenie w podejmowaniu decyzji zakupowych" – powiedział, cytowany w komunikacie prasowym, założyciel serwisu luksuwowemieszkania.pl Robert Chojnacki.

Dyrektor zarządzająca redNet 24, firmy specjalizującej się w sprzedaży mieszkań deweloperskich, Katarzyna Tworska oceniła, że dobra kondycja rynku luksusowych apartamentów nie powinna dziwić.

"Tego typu inwestycje należą do obszaru nieruchomości w segmencie premium, niezależnego od nastrojów konsumenckich czy wysokiej inflacji. Co więcej, w czasach niepewnej sytuacji gospodarczej zakup takiego mieszkania, położonego w bardzo prestiżowej lokalizacji, może okazać się najlepszą lokatą naszego kapitału, zapewniającą ochronę przed galopującą inflacją" – dodała Tworska. (PAP Biznes)

doa/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
 Ubezpieczenie NNW dla dzieci. Dla każdego dziecka od 4 miesiąca do 25 roku życia.

Ubezpieczenie NNW dla dzieci. Dla każdego dziecka od 4 miesiąca do 25 roku życia.

Komentarze (4)

dodaj komentarz
enthe
Tylko, że kraj nie jest luksusowy, ani premium.
arc1234
tego chyba nikt nie powie , bo trzeba by pokazać rzetelne dane z którymi można by polemizować...., a tak proszę - ktoś coś powiedział i tak jak jest - danych brak - ale artykuł że nieruchy są ok ;)
chudopacholek
Czy można się dowiedzieć jaka jest definicja luksusowego apartamentu według pana Roberta Chojnackiego i skąd czerpie dane poza swoim portalem?
enthe
Wg wiki Robert Chojnacki (ur. 5 listopada 1958 w Warszawie jest to polski muzyk, kompozytor, instrumentalista. Członek Akademii Fonograficznej ZPAV.

Powiązane: Ceny transakcyjne nieruchomości - raporty

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki