Zaorski ma rozmach. Blisko 23 mln zł za apartament w Złotej 44

2022-06-10 09:30
publikacja
2022-06-10 09:30
Zaorski ma rozmach. Blisko 23 mln zł za apartament w Złotej 44
Zaorski ma rozmach. Blisko 23 mln zł za apartament w Złotej 44
fot. Radosław Świątkowski / / Złota 44

Rafał Zaorski kupił najdroższy apartament w Polsce, zajmujący całe piętro w wieżowcu Złota 44 i ostatni w tym budynku znajdującym się w centrum Warszawy. Transakcja kosztowała go blisko 23 mln zł.

To nie byle jaki apartament - ma 480 mkw powierzchni, zajmuje całe piętro i został zaprojektowany przez londyńską pracownię architektoniczną Woods Bagot. Jak poinformował deweloper, znany inwestor giełdowy Rafał Zaorski zapłacił za niego rekordową cenę 22,9 mln zł.

Cieszymy się, że zarówno przedsiębiorcy, jak i inwestorzy docenili luksusowy charakter apartamentowca Złota 44 i zdecydowali się ulokować część kapitału w Warszawie, która dynamicznie się rozwija. Tym samym pragniemy podziękować wszystkim firmom oraz  profesjonalistom zaangażowanym w stworzenie jak i komercjalizację apartamentowca. Słowa podziękowania kierujemy do mieszkańców i administracji budynku

- podkreśla Clemens Lehr, Head of Europe funduszu Amstar.

Rafał Zaorski to znany inwestor i spekulant giełdowy, ostatnio brylujący na rynku kryptowalut, który chętnie udziela się w mediach społecznościowych. Tam także odniósł się do informacji o zakupie apartamentu.

Złota 44 na 192 metrów wysokości, na co składają się 54 kondygnacje. To najwyższy budynek mieszkalny w Polsce i w całej Unii Europejskiej. Został zaprojektowany przez światowej sławy architekta Daniela Libeskinda. Budowę apartamentowca ukończono w 2016 r., po dziewięciu latach budowy. Do wykończenia wnętrz użyto m.in. aż 22 000 mkw. marmuru, 20 000 mkw. parkietu z dębu i orzecha amerykańskiego.

Złota 44

W wieżowcu dostępnych było 287 mieszkań, ale Zaorski wykupił ostatni wolny lokal. Deweloper komunikacie podał, że tym samym "kończy komercjalizację budynku spektakularną transakcją". 

Inwestorami apartamentowca Złota 44 są fundusz inwestycyjny zarządzany przez AMSTAR, który nabywa, realizuje i zarządza nieruchomościami na wybranych rynkach w Europie, USA oraz innych krajach na całym świecie, oraz BBI Development SA – spółka deweloperska notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

JM

Źródło:
Tematy
0zł za prowadzenie i najważniejsze usługi w koncie firmowym.  Zyskaj konto firmowe z gwarancją braku opłat przez 2 lata.

0zł za prowadzenie i najważniejsze usługi w koncie firmowym. Zyskaj konto firmowe z gwarancją braku opłat przez 2 lata.

Komentarze (83)

dodaj komentarz
podatnik-
Jak kupił niech wstawi do sieci skan umowy z wszystkimi pieczęciami i potwierdzeniami!
competitionatp
to ściemniacz.. a bankier publikuje coraz częściej bzdury...
zgadujzgadula
Mam pytanie. Czemu służy ten artykuł?
podatnik-
Promocji niejakiego Zaorskiego i tego co sprzedaje mieszkania w budynku Złota 44!
inwestor.pl
Zagadka - kto to powiedział?

"Biore #Nasdaq 11860 #long 10mln zakład na dzwigni 1:20 czyli około 200mln w pozycji."

I kto jest bohaterem tego artykułu?

"stawia 40 mln PLN na wzrost WIG20 ponad 2000 pkt"

A teraz proszę sprawdzić ceny na giełdach.

(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
historykgpw
Ciekawa historia. W 2020 zbankrutował, a w 2022 już ma 44mln. Bardzo ciekawe. Widzisz drogi czytelniku? Taki swój chłopak, prosty, chłopskie filozofie prawi, czasami dwóch zdań sklecić poprawnie nie potrafi, a z dźwignią miliony wygrywa. Ty też możesz. Spróbuj, a może i do Ciebie uśmiechnie się szczęście.
adrian76
Ludzie popatrzcie jakie to proste! Przecież wystarczy pomachać trochę myszką po wykresie (oczywiście nie jest to AT), aby potem zaspekulować, że wieloryby wyciągną/zrzucą i już się ma miliony. Po co pracować i coś wymyślać, analizować, czytać, jak można kilkoma ruchami ograć bandę naiwniaków. W końcu ktoś musi ich naganiać...
hfjdj
W kasynie co miesiąc przychodzi koleś z wypłatą, robi z 5k 100k po czym "bankrutuje". Za miesiąc znowy przychodzi z 5k i robi to samo. I tak wkoło. Tak właśnie wygląda hazard a obnoszenie się z wygraną jest częścią choroby hazardowej.
grzegorzkubik
Bogiem Zaorski nie jest ale ma ponad 20 lat doświadczenia. Kiedyś musiał tracić by dziś zyskiwać. On was by kupił mili państwo.

Powiązane: Najbogatsi ludzie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki