REKLAMA
WAŻNE

3 tys. zł grzywny dla Gronkiewicz-Waltz za niestawienie się przed komisją

2017-10-18 15:16
publikacja
2017-10-18 15:16
fot. Zbyszek Kaczmarek / FORUM

Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz została ukarana 3 tys. zł grzywny za niestawienie się przed komisją weryfikacyjną, która w środę rozpatrywała reprywatyzację nieruchomości przy ul. Nowogrodzkiej 6a.

O grzywnę dla prezydent stolicy, za nieusprawiedliwioną nieobecność, wniósł szef komisji Patryk Jaki. Za głosowało pięciu członków komisji, przeciw był jeden, zaś trzech wstrzymało się od głosu.

Grzywnami po 3 tys. zł komisja ukarała też - za nieusprawiedliwione niestawiennictwo - prezesa spółki Jowisz (która odkupiła prawa do nieruchomości po jej zreprywatyzowaniu na rzecz spadkobierców właścicieli) Radosława Martyniaka oraz wezwanego jako świadka Krzysztofa Kawalca ze spółki Fenix.

Komisja wcześniej nałożyła na Gronkiewicz-Waltz łącznie 37 tys. zł grzywien. Prezydent Warszawy konsekwentnie odmawia stawiennictwa przed komisją jako strona postępowań, argumentując, że komisja jest niekonstytucyjna. We wrześniu komisja oddaliła jej wnioski o uchylenie części z tych grzywien. Prezydent odwołuje się do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie.

15 września Urząd Skarbowy zajął na prywatnym rachunku bankowym Gronkiewicz-Waltz ponad 12 tys. zł; chodzi o grzywny - wraz z odsetkami - jakie nałożyła na nią komisja za niestawiennictwo na czterech rozprawach dotyczących nieruchomości Twarda 8 i 10, Chmielna 70 i Sienna 29.

Niedawno WSA odmówił wstrzymania egzekucji jednej z tych grzywien do czasu merytorycznego rozpoznania skargi na tę grzywnę. Sama skarga - według zapowiedzi - ma zostać rozpoznana przez WSA w przyszłym tygodniu.(PAP)

autor: Marcin Jabłoński

edytor: Patrycja Rojek-Socha

mja/ sta/ gb/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (1)

dodaj komentarz
bankierkomentuje
Kary dla HGW nie powinny byc nakladane tylko raz tylko do skutku i to z podwojna sila.

Pierwsza rozprawa: za pierwsze niestawiennictwo 3 tys, za drugie do tej samej sprawy 6 tys, za trzecie 9 tys, za czwarte 13.5 tys i tak dalej o 50% wiecej za kazdym razem.

Druga rozprawa: nawet jezeli zaczela sie tydzien pozniej po
Kary dla HGW nie powinny byc nakladane tylko raz tylko do skutku i to z podwojna sila.

Pierwsza rozprawa: za pierwsze niestawiennictwo 3 tys, za drugie do tej samej sprawy 6 tys, za trzecie 9 tys, za czwarte 13.5 tys i tak dalej o 50% wiecej za kazdym razem.

Druga rozprawa: nawet jezeli zaczela sie tydzien pozniej po tej pierwszej to kary tak samo jak przy pierwszej. za pierwsze niestawiennictwo 3 tys, za drugie do tej samej sprawy 6 tys, za trzecie 9 tys, za czwarte 13.5 tys i tak dalej o 50% wiecej za kazdym razem.

Trzecia rozprawa itd - dalej kary.
Doszlibysmy do tego ze HGW dostawalaby w pewnych tygodniach kary rzedzu 50 czy 100 tys wiec zajmowanie kont, majatku, licytacja a na koniec prokurator i sad jak juz zostalaby ogolona z majatku na zero. Ciekawe ilu kolegow z PO znalazloby srodki finansowe zeby jej pomoc.
Zgaduje ze nagle kolegow by juz nie bylo i zaczelo by sie POwskie stękanie: ze to jej wina bo sie nie stawila itd.
Prezez Jarek K i jego kot to jest gosciu. Ladnie ja wygrillowal a teraz buduje obraz wielkiego wodza i karze kmiotow za wszelkiego rodzaju WALY.
Jezeli dojdzie do rozprawy w sadzie z HGW to prosze wniosek zloyzyc aby sad w wypadku skazujacego wyroku i winy HGW nakazal jej zwrocic np. 50% pensji za kazdy miesiac od kiedy zajmowala sie reprywatyzacja. Z publicznych pieniedzy miala pracowac dla miasta a nie walkarzy i handlarzy roszczen.

Powiązane: Reprywatyzacja

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki