Lekarze wypowiedzieli klauzulę opt-out. Dyrektor szpitala wstrzymał im urlopy

Dyrektor Wojewódzkiego Szpital Specjalistycznego we Wrocławiu wstrzymał do odwołania urlopy wypoczynkowe oraz wyjazdy na konferencje lekarzom pracującym w tej placówce. To reakcja na to, że wszyscy lekarze z tego szpitala wypowiedzieli - klauzulę opt-out.

Wojciech Witkiewicz, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Wrocławiu prezentuje zainstalowany na Oddziale Chirurgii najnowocześniejszy na świecie i jedyny w Polsce robot chirurgiczny da Vinci
Wojciech Witkiewicz, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Wrocławiu prezentuje zainstalowany na Oddziale Chirurgii najnowocześniejszy na świecie i jedyny w Polsce robot chirurgiczny da Vinci (fot. Bartłomiej Kudrowicz / FORUM)

Dyrektor Wojewódzkiego Szpital Specjalistycznego we Wrocławiu przy ulicy Kamieńskiego prof. Wojciech Witkiewicz w zarządzeniu datowanym na czwartek wstrzymał udzielanie urlopów wypoczynkowych, udział w konferencjach, zjazdach i szkolenia dla lekarzy - i lekarzy rezydentów pracujących w tej placówce.

Prof. Witkiewicz wydał takie zarządzenie w związku z mogącym nastąpić brakiem zapewnienia obsady lekarskiej na oddziałach szpitalnych. W szpitalu wszyscy pracujący tam lekarze - a jest ich około 350 - wypowiedzieli klauzulę opt-out.

Organem założycielskim Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Wrocławiu przy ul. Kamieńskiego jest Dolnośląski Urząd Marszałkowski. Rzecznik tego urzędu Michał Nowakowski powiedział w piątek PAP, że w związku z zarządzeniem dyrektora szpitala o wstrzymaniu urlopów wicemarszałek województwa Jerzy Michalak zarządził kontrolę w placówce.

Mamy tego świadomość, że dla dyrektora najważniejsze jest dobro pacjentów i że musi on zapewnić ciągłość pracy oddziałów szpitalnych. Kontrola ma wykazać, czy takie zarządzenie jest zgodne z prawem pracy - powiedział Nowakowski.

Rzecznik dodał, że pomimo wypowiedzenia przez wszystkich lekarzy klauzuli opt-out, szpital pracuje płynnie. Nie ma mowy o zawieszeniu działania oddziałów, mogą natomiast wystąpić przesunięcia w zabiegach planowych - dodał Nowakowski.(PAP)

autor: Piotr Doczekalski

pdo/ jw/

Źródło: PAP
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.