REKLAMA
WEBINAR

Kina wrócą od 6 czerwca. Helios, Multikino i Cinema City nadal zamknięte

2020-05-28 07:19
publikacja
2020-05-28 07:19

Chociaż rząd wyznaczył termin ponownego otwarcia kin, największe sieci multipleksów w Polsce nie spieszą się z przyjmowaniem klientów. 6 czerwca Helios, Multikino i Cinema City pozostaną zamknięte.

fot. Slawomir Mielnicki / / FORUM

Od 6 czerwca będą mogły być otwarte kina, teatry, opery, filharmonie, cyrki, siłownie, baseny, solaria, salony masażu, sale zabaw i parki rozrywki – ogłosił w środę premier Mateusz Morawiecki. Jedynymi restrykcjami obowiązującymi widzów ma pozostać obowiązek zasłaniania ust i nosa oraz zachowanie dystansu – zajętych będzie mogła być tylko połowa miejsc.

Zniesienie rządowego zakazu nie znaczy jednak, że za niewiele ponad dwa tygodnie Polacy będą mogli wrócić do wszystkich kin. Operatorzy największych sieci - Helios, Multikino i Cinema City – solidarnie informują, że ich otwarcie nastąpi dopiero w późniejszym terminie.

- Pomimo decyzji Rządu RP o możliwości otwarcia kin już 6 czerwca Cinema City mając na uwadze przede wszystkim bezpieczeństwo i komfort Wasz oraz naszych pracowników zdecydowało, że otwarcie kin naszej sieci nastąpi w terminie późniejszym – czytamy na facebookowym profilu Cinema City.

- Mając na względzie bezpieczeństwo i komfort naszych pracowników oraz Wasz, kina sieci Multikino będą otwierane stopniowo w późniejszym terminie. Obecnie przygotowujemy się na Wasze ponowne przyjęcie. Nasze prace obejmują m.in.: przygotowanie zaplecza sanitarnego, które umożliwi Wam przyjemny i bezproblemowy udział w premierach filmowych – informuje z kolei Multikino.

O powrocie w terminie późniejszym niż 6 czerwca powiadomiła także należąca do notowanej na GPW Agory sieć Helios. – Nie otworzymy kin 6 czerwca. Jestem zaskoczony tak wczesną datą. Czekamy na szczegółowe zasady reżimu, który powinniśmy zastosować – powiedział „Rzeczpospolitej” Tomasz Jagiełło, prezes Heliosa.

Poza oczekiwaniem na dokładne wytyczne właściciele sieci kin muszą przeprowadzić kalkulację dotyczącą opłacalności działalności w wyjątkowych czasach. Trudno oczekiwać, aby z miejsca zapełniła się nawet dozwolona przez prawo połowa miejsc – część widzów nadal będzie się obawiała o możliwość zarażenia. Dodatkowo w trakcie pandemii wzmocnił się największy rywal branży kinowej czyli platformy streamingowe.

Nie bez znaczenia jest też zwyczajny brak głośnych premier kinowych – planowane na kwiecień, maj i czerwiec zostały przełożone na późniejsze terminy. Sytuację tę odmienić może dopiero zaplanowana póki co na 17 lipca premiera filmu „Tenet” w reżyserii Christophera Nolana. Tydzień później na srebrne ekrany ma trafić disneyowska „Mulan”, która pierwotnie miała zagościć w kinach 27 marca.

 MZ

Źródło:
Tematy
Im więcej latasz, tym więcej zyskujesz!

Im więcej latasz, tym więcej zyskujesz!

Advertisement

Komentarze (6)

dodaj komentarz
rk_rk_rk
przynajmniej nikt nie bedzie zarl popcornu na seansach skoro w maseczkach trzeba ogladac
shadow_xx
"Dodatkowo w trakcie pandemii wzmocnił się największy rywal branży kinowej czyli platformy streamingowe.

Nie bez znaczenia jest też zwyczajny brak głośnych premier kinowych – planowane na kwiecień, maj i czerwiec zostały przełożone na późniejsze terminy."

I wszystko w temacie. Media tak przestraszyły ludzi,
"Dodatkowo w trakcie pandemii wzmocnił się największy rywal branży kinowej czyli platformy streamingowe.

Nie bez znaczenia jest też zwyczajny brak głośnych premier kinowych – planowane na kwiecień, maj i czerwiec zostały przełożone na późniejsze terminy."

I wszystko w temacie. Media tak przestraszyły ludzi, że otwieranie kin nie ma większego sensu. Ile osób tam pójdzie?
zbyszek_
Ironia jest to , ze te cale media zastraszajace wirusem to miedzy innymi Agora, która tylko zarabia juz z tych kin , bo nikt juz nie ceni tego pajaca Michnika.
Ci idioci sami sobie w kolano strzelili swoją propagandą. Ole taki los maniaków.
sammler
Zgoda. Ale ludzi przestraszyły nie media, tylko rząd. Media - wyjątkowo - nie kreowały faktów... nie miały potrzeby.
wonsz odpowiada sammler
Pamiętasz, co było pierwsze? WIELKIE LITERY na czerwonym tle na np. onecie informujące o liczbie zakażeń i zgonów we Włoszech, Korei, Hiszpanii - czy pierwsza konferencja Szumowskiego?
krokus12 odpowiada wonsz
Masz rację rząd nie straszył nawet uspokajał Główny Inspektor Sanitarny mówił ,że Chiny są daleko a z rezerw materiałowych rząd sprzedał zapasy sprzętu ochronnego

Powiązane: Koronawirus w Polsce

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki