REKLAMA

Gliński: W przypadku nawrotu pandemii trzeba będzie wrócić do wsparcia z tarczy

2020-07-22 10:06
publikacja
2020-07-22 10:06
fot. Adam Guz / Kancelaria Premiera RP

W przypadku wystąpienia jesiennej fali zachorowań na koronawirusa "trzeba będzie wrócić do wsparcia covidowego z tarczy, tak jak ono wyglądało na początku" - zapowiedział wicepremier, minister kultury Piotr Gliński w środę.

Gliński, pytany na antenie PR3 o pomoc dla artystów podczas pandemii koronawirusa, przypomniał: "myśmy zrobili bardzo wiele, bo uruchomiliśmy kilkanaście różnych form wsparcia".

"Od 17 lipca można organizować koncerty przy zachowaniu różnych reguł" - dodał. Przypomniał, że "funkcjonuje tarcza, która daje wsparcie branży". "Uruchomiliśmy również specjalne fundusze łącznie z zapomogami socjalnymi. 6 tys. osób o to się zwróciło do nas" - podał.

Dopytywany, czy w przypadku wzrostu pandemii jesienią "rząd udźwignie bardziej wymierną i długofalową pomoc" dla artystów i pracowników kultury, wskazał, że "tarcze covidowe uratowały 5 mln miejsc pracy w Polsce".

"To są bardzo poważne osiągnięcia" - ocenił. "Zainwestowaliśmy w to wsparcie grubo ponad 100 mld zł i jesteśmy gotowi dalej wspierać Polską gospodarkę i sektor kultury także, bo on jest bardzo istotnym sektorem gospodarczym" - mówił.

"Jeżeli będzie ten jesienny nawrót, którego się wszyscy boimy, to trzeba będzie wrócić do wsparcia covidowego z tarczy, tak jak ono wyglądało na początku" - zapowiedział. (PAP)

Autor: Olga Łozińska

oloz/aszw/

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Advertisement

Komentarze (2)

dodaj komentarz
edwinn
Tarcza finansowa moim zdaniem była potrzebną inicjatywą, bo ocaliła wiele miejsc pracy. Mój salon fryzjerski, przy całkowitym przestoju, też nie zarabiał na ekipę, a CI niestety kosztują swoje. Tutaj program miał dość proste zasady plus pomocna dłoń na infolinii 800 800 120.
ameba1
A jak oni to policzyli, że dzięki tarczy tyle miejsc pracy zostało uratowanych? Pewnie na zasadzie, że ten kto dostał jakieś tam 5k i nie zamkną działalności to +1 do ocalonych. Haha... Zabawne. Te drobne co rozdali nic nie znaczą. A dla wielu firm były to jedynie bonusy, bo sytuacja im się nie zmieniła. Dalej cisna A jak oni to policzyli, że dzięki tarczy tyle miejsc pracy zostało uratowanych? Pewnie na zasadzie, że ten kto dostał jakieś tam 5k i nie zamkną działalności to +1 do ocalonych. Haha... Zabawne. Te drobne co rozdali nic nie znaczą. A dla wielu firm były to jedynie bonusy, bo sytuacja im się nie zmieniła. Dalej cisna z populizmem że niby coś znaczącego robią, a tak na prawdę to mydlenie oczu. Dla mnie znaczenie będzie miało jak ktoś w końcu powie NIE biurokracji, zawilemu prawu i podatkom. Inaczej jest zerem.

Powiązane: Koronawirus a gospodarka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki