REKLAMA

BASF: wybuch w zakładach w Ludwigshafen. Są ranni i zaginieni

2016-10-17 15:03
publikacja
2016-10-17 15:03

BASF, niemiecki gigant chemiczny poinformował, że w wyniku wybuchu w zakładach w Ludwigshafen kilka osób zostało rannych, są też zaginieni. Do eksplozji doszło w poniedziałek o godzinie 11:30. W Ludwigshafen, gdzie nastąpił wybuch, BASF ma swoją siedzibę.

fot. Ralph Orlowski / / FORUM

Cytowana przez agencję Associated Press rzeczniczka koncernu Ursula von Stetten powiedziała, że do eksplozji i pożaru doszło w porcie rozładunkowym podczas prac przy rurociągu, którym dokonuje się przeładunku cieczy łatwopalnych i ciekłego gazu.

Przyczyny wypadku nie są na razie znane. Nie ma też danych na temat dokładnej liczby rannych i zaginionych.

Firma BASF zaapelowała do mieszkańców, by starali się nie opuszczać zamkniętych pomieszczeń i pozamykali okna. Na Twitterze władze Ludwigshafen informują, że mieszkańcy skarżą się na podrażnienie dróg oddechowych.

Wielki słup dymu był widoczny z pobliskiego Mannheim. Jego władze ostrzegły mieszkańców, że chmura potencjalnie niebezpiecznego dymu może dotrzeć i do tego miasta.

Zakłady BASF w Ludwigshafen znajdują się ok. 80 km na południe od Frankfurtu nad Menem i są największym na świecie kompleksem chemicznym zajmującym powierzchnię 10 km kwadratowych i zatrudniającym 39 tys. pracowników - pisze Reuters. (PAP)

mmp/ ap/

Źródło:PAP
Tematy
Do zdobycia aż 360 zł z Kontem 360° Banku Millennium!

Do zdobycia aż 360 zł z Kontem 360° Banku Millennium!

Komentarze (1)

dodaj komentarz
~jo44
http://www.gazetakrakowska.pl/artykul/3835891,nowe-fakty-o-nalotach-amerykanow-na-fabryke-ig-farben-w-oswiecimiu,id,t.html
pali się giftgas jak niic ... ?

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki