mBank został nowym partnerem bankowym Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

2 listopada media obiegła informacja, że Bank Pekao zakończył współpracę z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Fundacja jednak niedługo pozostała bez partnera bankowego i dziś ogłosiła, że został nim mBank.

(www.wosp.org.pl)

Pekao był zaangażowany w działalność WOŚP-u od 1999 roku, sam prezes banku dwa razy przelał podczas finału na konto fundacji 2 mln zł. Wczoraj jednak pojawiła się informacja, że współpraca ta dobiegła końca. Spekuluje się, że ma to związek z repolonizacją banku.

14 stycznia 2018 r. odbędzie się 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, jak co roku fundacja Jurka Owsiaka będzie zbierała pieniądze na zakup sprzętu medycznego, który ma trafić na oddziały noworodkowe w całym kraju. Pierwszy raz sponsorem akcji będzie mBank.

– Najważniejszą dla nas rolą banku jest zapewnienie bezpieczeństwa przechowywanych w nim pieniędzy – powiedział Owsiak. – Przez ostatnie 25 lat czuliśmy to bezpieczeństwo. Przyszedł jednak czas, kiedy postanowiliśmy znaleźć bank, który razem z nami będzie obsługiwał naszą styczniową zbiórkę pieniędzy oraz całoroczne działania Orkiestry w sposób nowoczesny, z zastosowaniem wszystkich możliwości technologicznych rozwijających wyobraźnię, kreatywność i aktywność naszych darczyńców. To wszystko znaleźliśmy w mBanku – dodał.

Oprócz mBanku sponsorami głównymi WOŚP-u są również TVN, Play, Allegro, Mastercard oraz Lipton.

Fundacja założona została w 1993 roku i od tego czasu co roku, w drugą niedzielę stycznia, organizuje Finał WOŚP - zbiórkę pieniędzy mającą na celu wsparcie systemu opieki zdrowotnej w Polsce. Przez te 25 lat działalności zebrała i wydała na sprzęt medyczny ponad 825 mln zł.

DU

Źródło:
Firmy:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 crimson_king

Sadurska wice PZU zgarnia po 200 tyś na miesiąc w PZU jako właścicielka PEKAO SA.

! Odpowiedz
0 0 crimson_king

Teraz jeszcze w Nowym Roku przenieść numery Fundacji WOŚP do mBanku. By nie być zaskoczonym w śrdku Roku jakąś blokadą na kontach bo PiS zachce podwyżki dla PiSowskich urzędasów w PKO i PZU.

! Odpowiedz
2 3 crimson_king

I bardzo dobrze też wycofuję się z PKO BP i PeKaO SA

! Odpowiedz
13 34 lelo1949

mBank jest mocno umoczony w kredyty frankowe

! Odpowiedz
1 2 crimson_king

Cholera a w zeszłym tygodniu płacąc za płyty i koszulki przelałem do Pisowskiego PeKaO SA

! Odpowiedz
8 31 xyz83

Dziś tzn. wczoraj Pekao +1,43% a mBank -2,04% przy pozostałych bankach lekko albo na plus albo na minus.

Przypadek? ;)

! Odpowiedz
9 28 silvio_gesell

Nie, wszyscy są sterowani przez Owsiaka. :)

! Odpowiedz
10 6 xyz83 odpowiada silvio_gesell

To raczej nie Jurek. Piątkowe obroty obu banków to mniej więcej 1/3 średniej z ostatniego roku, dodatkowo dużo transakcji więc niezbyt duża średnia kwota pojedynczej.

Sugerowałoby to że są to decyzje ciułaczy :)

! Odpowiedz
0 0 crimson_king

Pewnie dlatego mBank następnego dnia piął się na 480 zł 4,75 % na plus 7 listopada od ukazania się wiadomości 3 listopada 6,7% w górę. 440 na 480zł.
A PEKAO SA ta od kumpla Ziobry i rodziny Ziobry 2,2% w górę. 120,3 na 123zł

Przy zmianie WIG Banki w tym samym czasie od 3 do 7 listopada 5,0%

! Odpowiedz
15 34 antypropaganda

No to w mBank będą kolejne podwyżki. Trzeba przecież z czegoś to sfinansować. Przecież nie będą finansować z pieniędzy banku ;-)

! Odpowiedz