Ranking lokat Bankier.pl 12M – luty 2015

analityk Bankier.pl

Choć stopy procentowe banku centralnego stoją w miejscu, banki wciąż obniżają stawki na lokatach. W najnowszym rankingu lokat Bankier.pl przedstawiamy najlepsze depozyty, które można założyć na rok. Uwzględniamy tylko te oferty, z których można skorzystać bez dodatkowych warunków.

Wysokooprocentowane lokaty są dziś towarem deficytowym. Od jesieni ubiegłego roku podstawowa stopa procentowa Narodowego Banku Polskiego wynosi  2 proc. To ona jest punktem odniesienia dla banków wyceniających lokaty dla klientów. Co prawda wciąż możemy znaleźć depozyty, których oprocentowanie sięga nawet 4 proc., ale z reguły najlepsze oferty zarezerwowane są tylko dla ograniczonego grona osób. To lokaty na nowe środki, dla nowych klientów lub dla posiadaczy ROR. Przykładowo 4 proc.  można zarobić na lokatach mobilnych, ale trzeba posiadać konto w banku i korzystać z aplikacji mobilnej.

W najnowszym rankingu lokat Bankier.pl sprawdziliśmy, które banki oferują najlepsze lokaty na okres 12 miesięcy. Tradycyjnie wzięliśmy pod uwagę te oferty, z których można skorzystać bez spełniania dodatkowych warunków. Ranking przygotowaliśmy dla trzech kwot: 1000 zł, 10.000 zł i 30.000 zł. Z każdego banku braliśmy tylko po jednej najlepszej lokacie, a wynik zaprezentowaliśmy w poniższych tabelach.

Najlepsze lokaty 12M dla kwoty 1000 zł - bez dodatkowych warunków dla klienta

Lp.

Bank

Lokata

Oprocentowanie

Odsetki

1

Getin Online

Lokata Wznosząca

3,20%

25,91 zł

Open Online

e-Lokata Wznosząca

3,20%

25,91 zł

2

Meritum Bank

Lokata internetowa

3,10%

25,10 zł

3

Getin Bank

Lokata Wznosząca

2,90%

23,48 zł

4

BIZ Bank

Lokata BIZ WIBOR

2,85%

23,07 zł

Bank SMART

SMART Lokata WIBOR PLUS

2,85%

23,07 zł

5

Idea Bank

Lokata Stabilna

2,80%

22,67 zł

Źródło: Bankier.pl

sprawdź pozostałe lokaty w zestawieniu »

W porównaniu do rankingu lokat rocznych z ubiegłego miesiąca pojawiło się kilka zmian. Internetowe marki Getin Banku – Open Online i Getin Online obniżyły oprocentowanie lokat Wznoszących o 0,1 pkt proc. Stopniało także oprocentowanie Lokaty Wznoszącej w samym Getin Banku. Nie zmieniły się natomiast warunki w pozostałych bankach. W Meritum Banku wciąż można zarobić 3,1 proc., w BIZ Banku i Banku SMART 2,85 proc., a w Idea Banku 2,80 proc.

Zobacz najlepsze lokaty 12M dla kwoty 10.000 zł - bez dodatkowych warunków dla klienta

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 1 ~ola

Ja swoje mam w getin banku i zamierzam się ich trzymać, bo prawda jest taka, że tylko systematyczność jest w stanie jakoś przyszłość zabezpieczyć.

! Odpowiedz
1 3 ~jag

Ja oprócz lokat szukam też innych sposobów na inwestycje. Na poradniku inwestowania polecają monety - może i na zyski trzeba będzie poczekać, ale to ciekawa opcja i na pewno skorzystam.

! Odpowiedz
0 0 ~neo

energoLOKATA 3M PLUS 3,7% bez konta

! Odpowiedz
0 1 ~agresywnykaloryfer

standardowo, najwyzsze lokaty sa w banku który potrzebuje pieniedzy i wcale nie dziwi mnie to ze jest to getin zreszta idea bank tez nalezy do tej samej korporacji czarneckiego

! Odpowiedz
4 4 ~qwerty

Nie liczy się oprocentowanie, ale i inflacja. Jednak Polacy są głupi, uważają, że więcej pieniedzy to lepiej. A lokata na 3% przy inflacji -1% jest lepsza, niż na 6% przy inflacji 4%. A i podatek Belki niższy.

! Odpowiedz
1 2 ~pa

Głupi to są ci, którzy wierzą w inflację -1% przy jednoczesnym podnoszeniu wszelkich możliwych podatków (i wprowadzaniu nowych), opłat administracyjnych, etc. ;)

! Odpowiedz
2 0 ~qwerty odpowiada ~pa

Konkrety, bo moje to masło, cukier, benzyna - a jakie twoje ? Ble, ble, ble ?

! Odpowiedz
0 1 ~yoyoyo

Bzdury Totalne. Pewnie nawet nie wiesz dokładnie co to jest za wskaźnik i co dokładnie uwzględnia a czego nie. Prosty przykład. Masz oszczędności na poziomie 2 mln zł. Co w skali roku daje Ci 97200 zł na 6% po belce. No kupie sobie nowe auto, klasy średniej, niech będzie mazda 6.
No a teraz mam deflacje niech będzie 3% na lokacie, kwota 48600 zł o kurcze niech będzie mazda 2 dla mojej rodziny.

I teraz mi powiedz wolisz mieć 6% czy 2%? Wolisz mieć deflacje jak teraz czy inflacje jak 2 lata temu?

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 4 ~VentureMAX

Przy tak niskich stopach procentowych NBP oszczędzanie ma taki sam sens jak położenie gotówki na balkonie. Z tą różnicą, że lokata jako tako "zrekompsensuje" nam inflację. Uwzględniając podatek belki i inflację w zasadzie wychodzimy na zero. Świetny biznes! Myślę, że nawet tak małe kwoty jak 10 tys. zł można lepiej spożytkować, a warto pamiętać, że te "hardkorowe" wersje lokat odstające widocznie od reszty mają zwykle limity kwotowe np. do 15 tys. zł i inne udziwnienia np. co do kapitalizacji.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
3 1 ~PLN

Jaką inflacje?

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne