Najlepsze lokaty bankowe na 3 miesiące – marzec 2019 [Ranking Bankier.pl]

redaktor Bankier.pl

Grono najwyżej oprocentowanych lokat kwartalnych poszerzyło się o kolejny depozyt. Od niedawna 4,00 proc. w skali roku można otrzymać, decydując się na jedną z pięciu ofert. Są to jednak propozycje z ograniczoną kwotą maksymalną. Klienci, którzy chcą wpłacić 100 000 zł, zarobią nie więcej niż 3,50 proc. rocznie.

Tym razem na łamach Bankier.pl przyglądamy się najwyżej oprocentowanym ofertom lokat kwartalnych. Dla czytelników, którzy planują zdeponować 10 000 zł, przygotowaliśmy dwa zestawienia – lokaty z dodatkowymi warunkami oraz propozycje bez takich ograniczeń. W trzeciej tabeli można znaleźć informacje o lokatach na wyższą kwotę. Jeśli bank pod daną marką oferuje większą liczbę lokat o podobnych parametrach, to do zestawienia trafiła ta z najwyższą stawką.

Najlepsze lokaty kwartalne na 10 000 zł z dodatkowymi warunkami

Najlepsze lokaty 3M na 10 000 zł z dodatkowymi warunkami

1.

Bank Millennium

Lokata "Lubię to Polecam"

4,00%

81,66 zł

tylko dla posiadaczy konta, którzy:

a) skutecznie polecą wskazany ROR znajomemu, który wypełni dodatkowe warunki lub

b) są nowymi klientami, a ROR otworzą z polecenia oraz spełnią dodatkowe warunki.

Warunki, o których mowa to zrealizowanie płatności bezgotówkowych kartą lub Blikiem na kwotę 360 zł w ciągu 30 dni od otwarcia konta.

Getin Bank

Lokata Mobilna

4,00%

81,66 zł

tylko dla osób, które mają dostęp do bankowości internetowej (np. posiadacze konta osobistego)

Idea Bank

Lokata HAPPY

4,00%

81,66 zł

tylko dla nowych klientów

Nest Bank

Nest Lokata Witaj

4,00%

81,66 zł

tylko dla nowych klientów zakładających konto

PlusBank

Lokata na Start

4,00%

81,66 zł

tylko dla posiadaczy konta, którzy do tej pory nie korzystali z oferty depozytowej

2.

BGŻOptima

Lokata Bezkarna

3,50%

71,45 zł

tylko dla nowych klientów zakładających konto oszczędnościowe

mBank

Dla nowych klientów

3,50%

71,45 zł

tylko dla nowych klientów zakładających konto

3.

Alior Bank

Lokata dla nowego klienta*

3,00%

61,25 zł

tylko dla nowych klientów zakładających konto.

eurobank

Lokata na start mobilna

3,00%

61,25 zł

tylko dla posiadaczy konta, dostępna przez 30 dni od aktywacji aplikacji mobilnej

4.

Lion’s Bank

Lokata Desire

2,90%

59,21 zł

tylko dla nowych środków

5.

BOŚ Bank

e-Lokata na Plusie

2,50%

51,03 zł

tylko dla nowych klientów

neoBank

energoLOKATA 3M GWARANTOWANA

2,50%

51,03 zł

tylko dla nowych klientów zakładających konto lub portfel depozytowy w banku

*Lokata na 100 dni.

Sprawdź pozostałe lokaty w zestawieniu »

Źródło: Bankier.pl, stan na 11.03.2019 r.

Do zasiadających w fotelu lidera zestawienia na 10 000 zł z dodatkowymi warunkami dołączyła kolejna propozycja. Mowa o Lokacie HAPPY, która powróciła do oferty banku po krótkiej przerwie. Tym samym 4,00 proc. w skali roku można otrzymać, wybierając jedną z pięciu ofert. Poza wspomnianym depozytem od Idea Banku na liście najwyżej oprocentowanych znajdują się Lokata „Lubię to Polecam” (Bank Millennium), Lokata Mobilna (Getin Bank), Nest Lokata Witaj (Nest Bank) oraz Lokata na Start (PlusBank).

Najlepsze lokaty bankowe na 3 miesiące – marzec 2019 [Ranking Bankier.pl]
Najlepsze lokaty bankowe na 3 miesiące – marzec 2019 [Ranking Bankier.pl] (fot. Andrzej Bogacz / FORUM)

Każda z wymienionych ofert na 4,00 proc. charakteryzuje się innymi warunkami dodatkowymi. Lokata „Lubię to Polecam” jest dostępna wyłącznie dla osób, które wezmą udział w programie rekomendacyjnym banku o tym samym tytule jako posiadacz konta lub nowy klient zakładający rachunek z polecenia. Możliwość otwarcia depozytu pojawi się po spełnieniu warunków przez zaproszonego do programu. Dotyczą one płatności bezgotówkowych. Lokata Mobilna od Getin Banku to oferta dla osób, które posiadają dostęp do systemu transakcyjnego banku i korzystają jednocześnie z aplikacji mobilnej. Z kolei goszcząca z powrotem w zestawieniu Lokata HAPPY wymaga – podobnie jak przed jej wycofaniem – posiadania statusu nowego klienta. Podobny wymóg stawia przed klientami Nest Bank na Nest Lokacie Witaj. Tutaj także nie obejdzie się bez statusu nowego klienta. Dodatkowo bank nie otworzy lokaty, jeśli klient nie założy konta osobistego. Ostatnim z pięciu najlepszych jest PlusBank i jego Lokata na Start skierowana do posiadaczy konta, którzy nie korzystali do tej pory z oferty depozytowej banku.

Stawkę o 0,50 pp. niższą można znaleźć na dwóch produktach, które zajęły drugie miejsce w tabeli. Tyle dadzą zarobić Lokata Bezkarna od BGŻOptima oraz Lokata dla nowych klientów od mBanku. Aby skorzystać na jednej z wymienionych ofert, należy być nowym klientem banku. Obie instytucje wymagają również skorzystania z oferty kont. BGŻOptima proponuje konto oszczędnościowe, a mBank konto osobiste.

TOP3 zamykają w tym miesiącu Alior Bank z Lokatą dla nowego klienta oraz eurobank i Lokata na start mobilna. Zysk na tych lokatach wyniesie 3,00 proc. rocznie, jednak również dopiero po spełnieniu pewnych kryteriów. To, co łączy oba produktu, to konieczność posiadania konta w danym banku. Dla Alior Banku istotne jest również posiadanie statusu nowego klienta, tymczasem z propozycji eurobanku skorzystają wyłącznie klienci, którzy nie aktywowali aplikacji mobilnej banku lub zrobili to nie dawniej niż 30 dni przed złożeniem wniosku o lokatę.

Najlepsze lokaty kwartalne na 10 000 zł bez dodatkowych warunków

Najlepsze lokaty 3M na 10 000 zł bez dodatkowych warunków

Lp.

Bank

Lokata

Oproc.

Zysk

1.

Idea Bank

Lokata NR 1

2,90%

59,21 zł

2.

Inbank

Lokata standardowa

2,45%

50,01 zł

3.

PlusBank

Lokata standardowa

2,40%

48,99 zł

4.

Lion’s Bank

Lokata Confort

2,20%

44,91 zł

5.

Getin Bank

e-Lokata Tradycyjna

1,55%

31,64 zł

Sprawdź pozostałe lokaty w zestawieniu »

Źródło: Bankier.pl, stan na 11.03.2019 r.

Poszukujący depozytu „nieobudowanego” dodatkowymi wymogami otrzymają stawkę niższą niż 3,00 proc. rocznie. Najwyżej oprocentowany depozyt tego typu przyniesie zysk w wysokości 2,90 proc. w skali roku. Takim procentem objęta jest aktualnie Lokata NR 1 od Idea Banku. Drugie miejsce w tabeli na 10 000 zł bez tak zwanych haczyków zajmuje Lokata standardowa od Inbanku oprocentowana na 2,45 proc. rocznie. Środki wpłacone do Inbanku są objęte estońskim systemem gwarantowania depozytów. Do czołowej trójki należy również Lokata standardowa od PlusBanku, który za trzy miesiące rozstania ze swoimi oszczędnościami jest skłonny wypłacić. 2,40 proc. w skali roku.

Najlepsze lokaty kwartalne na 100 000 zł

Najlepsze lokaty 3-miesięczne dla 100 000 zł

Lp.

Bank

Lokata

Oproc.

Zysk

Warunki

1.

Idea Bank

Lokata HAPPY PRO

3,50%

714,57 zł

tylko dla nowych klientów

2.

Getin Bank

e-Lokata na nowe środki

3,30%

673,74 zł

tylko dla nowych środków

3.

eurobank

Lokata na dobry początek

3,00%

612,48 zł

tylko dla nowych klientów, którzy otworzą konto oraz:

a) dokonają min. 9 transakcji bezgotówkowych kartą płatniczą,

b) dokonają wpływu wynagrodzenia w kwocie min 500 zł,

LUB

dokonają wpływu w wysokości min. 1500 zł co najmniej dwa razy

4.

Lion’s Bank

Lokata Desire

2,90%

592,07 zł

tylko dla nowych środków

5.

BOŚ Bank

e-Lokata na Plusie

2,50%

510,41 zł

tylko dla nowych klientów, zakładana on-line

neoBANK

energoLOKATA 3M GWARANTOWANA

2,50%

510,41 zł

tylko dla nowych klientów zakładających konto lub portfel depozytowy w banku, zakładana przez bankowość elektroniczną

Sprawdź pozostałe miejsca w zestawieniu»

Źródło: Bankier.pl, stan na 11.03.2019 r.

Czołowa trójka tabeli na 100 000 zł oferuje stawkę nie mniejszą niż 3,00 proc. rocznie. Na pierwszej pozycji melduje się Lokata HAPPY PRO od Idea Banku dla nowych klientów na 3,50 proc. w skali roku. Oczko niżej plasuje się Getin Bank ze swoją e-Lokatą na nowe środki objętą stawką w wysokości 3,30 proc. rocznie. Oferta posiada jeden warunek, który bank zdradza w nazwie depozytu – wpłatę nowych środków. Trzecie miejsce zajmuje eurobank i jego Lokata na dobry początek na 3,00 proc. rocznie. Jest to propozycja dla nowych klientów, którzy otworzą konto, zrealizują określoną liczbę płatności bezgotówkowych oraz zasilą rachunek wynagrodzeniem lub dowolnym wpływem. Wysokość oraz częstotliwość przelewu zależą od jego źródła.

Najlepsze lokaty kwartalne – sytuacja na rynku

Na ostatniej prostej pierwszego kwartału 2019 r. banki zachęcają do założenia lokaty 3-miesięcznej, włączając do oferty znane już czytelnikom hity. Do zestawienia powróciły Lokata HAPPY oraz Lokata HAPPY PRO od Idea Banku oprocentowane na odpowiednio 4,00 proc. oraz 3,50 proc. w skali roku, a także Lokata na dobry początek od eurobanku ze stawką w wysokości do 3,00 proc. rocznie. Wymienione produkty z marszu zajęły czołowe pozycje w zestawieniach. W jednej z tabel pojawiła się również e-Lokata na nowe środki od Getin Banku oprocentowana na 3,30 proc. w skali roku, która do niedawna dostępna była na trochę dłuższy okres – 4 miesiące.

Nieco mniej powodów do uśmiechu mogą mieć osoby, które preferują depozyty bez dodatkowych warunków. W ich przypadku stawka maksymalna spadła z 3,10 na 2,90 proc. w skali roku za sprawą cięcia na Lokacie NR 1 od Idea Banku.

Monika Dekrewicz

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 4 nick07

Czarnecki zbiera kasę ..do bagażnika????

! Odpowiedz
4 12 tiaa

pisaniem tych "artykułów" zajmują się stażyści? Bo nie wierzę, że można za to brać pieniądze… kogo obchodzą takie grosze? To są kpiny jakieś… dajesz im 100 000 zł, a po kwartale otrzymujesz od nich 700 zł? Heh…. To już dla zasady wolałbym im nie dać ani złotówki… kpiny jakieś. Chore czasy… że mając tyle odłożonych pieniędzy żaden bank nie jest w stanie zaoferować lokat na godnych warunkach…

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 5 adamleszcz

Lion's jeszcze straszy? Czekanie na nowy GetBack?

! Odpowiedz
0 6 adamleszcz

To ta mafijka "doradców inwestycyjnych", naciągaczy i złodziejaszków, z Lion's Bank jeszcze istnieje? Mieli przecież to uprzątnąć z rynku. Skończcie proszę obrzydzać dni przypominając o nich, o tej "marce" dla "zamożnych" w wydaniu L. Czarneckiego.

! Odpowiedz
0 22 zenonn

Dla 50 zł odsetek po kwartale szkoda czasu na czytanie warunków.
Każdy swoje oszczedności już gdzieś ma, jakoś oprocentowane.

! Odpowiedz
3 28 czytacz

Ile razy można być nowym klientem lub mieć nowe środki?Przestańcie publikować takie bzdurne dane.Dawajcie tylko zestawienia lokat na normalnych warunkach.10000 dla nowych klientów na 3 miesiąca na 4 procent to żadna rewelacja.Żebrak więcej na ulicy dostanie datków niż tych odsetek będzie

! Odpowiedz
4 38 glos_rozsadku

na 10 tys? to zróbcie jeszcze ranking lokat na 500zł

! Odpowiedz