WAŻNE

Najlepsze lokaty kwartalne nie odbijają się od minimów [Ranking Bankier.pl]

Monika Dekrewicz2020-06-09 06:00redaktor Bankier.pl
publikacja
2020-06-09 06:00

Najwyższa stawka na lokacie kwartalnej to obecnie 3 proc. w skali roku, czyli tyle samo co przed miesiącem. Inny jest natomiast skład i liczba banków na pierwszym miejscu tabeli. Tyle obecnie oferują dwie lokaty – w tym nowość w tabeli.

Najnowsze zestawienie lokat obejmuje najwyżej oprocentowane propozycje na 3 miesiące. Najlepsze oferty na rynku na 10 000 zł można znaleźć w dwóch pierwszych tabelach. Jedna z nich to depozyty z dodatkowymi warunkami, druga obejmuje lokaty dostępne bez takich ograniczeń. Trzecie zestawienie może pomóc w znalezieniu dobrej oferty tym, którzy planują wpłacić do banku 100 000 zł na jedną lokatę. Jeśli instytucja posiada w ofercie kilka depozytów o podobnych parametrach, do danego zestawienia włączyliśmy lokatę z najwyższą stawką.

Najlepsze lokaty kwartalne na 10 000 zł z dodatkowymi warunkami

Najlepsze lokaty 3M na 10 000 zł z dodatkowymi warunkami

Lp.

Bank

Lokata

Oproc.

Zysk

Warunki

1.

Bank Pekao

Lokata PeoPay 3%

3,00%

61,08 zł

oferta dla nowych klientów zakładających konto lub obecnych posiadaczy konta, którzy w danym terminie nie logowali się do aplikacji mobilnej

mBank

Lokata dla nowych klientów

3,00%

61,08 zł

tylko dla nowych klientów zakładających konto

2.

Bank Millennium

Lokata „Lubię to Polecam”

2,50%

50,90 zł

tylko dla posiadaczy konta, którzy:

a) skutecznie polecą wskazany ROR znajomemu, który wypełni dodatkowe warunki lub

b) są nowymi klientami, a ROR otworzą z polecenia oraz spełnią dodatkowe warunki.

Warunki, o których mowa to wyrażenie zgód marketingowych, zrealizowanie płatności bezgotówkowych kartą lub Blikiem na kwotę 360 zł w ciągu 30 dni od otwarcia konta

Nest Bank

Nest Lokata Witaj

2,50%

50,90 zł

tylko dla nowych klientów zakładających konto

3.

Idea Bank

Lokata Happy

2,40%

48,86 zł

tylko dla nowych klientów

4.

BFF Banking Group

Locata Facto

2,00%

40,71 zł

tylko dla posiadaczy rachunku depozytowego

5.

PlusBank

Lokata „Nowa Kasa = Większy Zysk”

1,60%

32,57 zł

tylko dla posiadaczy konta, którzy wpłacą nowe środki

Sprawdź pozostałe lokaty w zestawieniu »

Źródło: Bankier.pl, stan na 08.06.2020 r.

Pierwsze miejsce tabeli najlepszych lokat 3-miesięcznych na 10 000 zł z dodatkowymi warunkami zajmują dwie propozycje oprocentowane na 3 proc. w skali roku. Jedna z nich to nowość – Lokata PeoPay 3% od Banku Pekao. Depozyt jest skierowany do nowych klientów, którzy otworzą konto osobiste lub obecnych posiadaczy rachunku, którzy od 1 marca do 15 maja br. nie logowali się do aplikacji mobilnej banku. Druga oferta na 3 proc. rocznie to Lokata dla nowych klientów od mBanku. Bank podchodzi nieco bardziej rygorystycznie do wymogów niż bezpośredni konkurent, ponieważ depozyt będą mogli otworzyć wyłącznie nowi klienci decydujący się na konto osobiste.

Najlepsze lokaty kwartalne - czerwiec 2020 / fot. woocat / Shutterstock

Stawką w wysokości 2,50 proc. w skali roku mogą się pochwalić dwie oferty, które tym samym zajmują miejsce wicelidera. Są to Lokata „Lubię to Polecam” od Banku Millennium oraz Nest Lokata Witaj od Nest Banku. Pierwsza z nich jest dostępna tylko dla uczestników programu o zbliżonej nazwie. Uczestnikiem można zostać jako osoba polecająca konto lub zakładająca ROR z rekomendacji. Warunki spoczywają na nowym kliencie, który ma obowiązek zrealizować płatności kartą lub Blikiem na kwotę min. 360 zł. Taką samą stawkę ma Nest Lokata Witaj od Nest Banku, która przez ostatnie miesiące zajmowała nieprzerwanie pozycje lidera tabeli. Warunki to status nowego klienta połączony z założeniem konta osobistego w Nest Banku.

Pozycję nr 3 zajmuje Lokata HAPPY od Idea Banku, której obecnie towarzyszy stawka w wysokości 2,40 proc. rocznie. Aby skorzystać z tej propozycji, należy być nowym klientem banku.

Najlepsze lokaty kwartalne na 10 000 zł bez dodatkowych warunków

Najlepsze lokaty 3M na 10 000 zł bez dodatkowych warunków

Lp.

Bank

Lokata

Oproc.

Zysk

1.

Inbank

Lokata standardowa

1,30%

26,47 zł

2.

Idea Bank

Lokata NR 1

0,90%

18,32 zł

3.

Toyota Bank

Lokata Standard

0,80%

16,28 zł

4.

Getin Noble Bank

Lokata Terminowa

0,60%

12,21 zł

5.

BOŚ Bank

EKOlokata

0,50%

10,18 zł

Sprawdź pozostałe lokaty w zestawieniu »

Źródło: Bankier.pl, stan na 08.06.2020 r.

Najlepsza oferta bez tak zwanych haczyków przyniesie zysk zdecydowanie niższy. Depozyt na czele rankingu, czyli Lokata standardowa od Inbanku, proponuje stawkę w wysokości 1,30 proc. rocznie. To mniej niż lokata z piątego miejsca pierwszej tabeli. Środki wpłacone na lokaty w Inbanku są chronione przez estoński system ochrony depozytów.

Kolejne miejsca zajmują już lokaty z oprocentowaniem niższym niż 1 proc. w skali roku. Idea Bank wypłaci na Lokacie Nr 1 0,90 proc. rocznie, natomiast Toyota Bank na Lokacie Standard oferuje 0,80 proc. w skali roku.

Najlepsze lokaty kwartalne na 100 000 zł

Najlepsze lokaty 3-miesięczne dla 100 000 zł

Lp.

Bank

Lokata

Oproc.

Zysk

Warunki

1.

BFF Banking Group

Lokata Facto

2,00%

407,21 zł

tylko dla posiadaczy rachunku depozytowego

2.

Idea Bank

Lokata Happy PRO

1,90%

386,85 zł

tylko dla nowych klientów

3.

PlusBank

Lokata „Nowa Kasa = Większy Zysk”

1,60%

325,77 zł

tylko dla posiadaczy konta, dla nowych środków, zakładana przez bankowość internetową lub mobilną

4.

BNP Paribas

Lokata na Start

1,00%

203,61 zł

tylko dla nowych klientów zakładających konto

Getin Noble Bank

Lokata na nowe środki

1,00%

203,61 zł

tylko dla nowych środków

neoBank

energoLOKATA 3M GWARANTOWANA

1,00%

203,61 zł

tylko dla nowych klientów zakładających konto lub portfel depozytowy w banku

5.

Toyota Bank

Lokata Plus

0,90%

183,24 zł

tylko dla posiadaczy konta

Sprawdź pozostałe miejsca w zestawieniu»

Źródło: Bankier.pl, stan na 08.06.2020 r.

Niższa stawka na lokacie na wyższą kwotę nie powinna nikogo już dziwić. Banki często podwyższają oprocentowanie na promocyjnych lokatach na niższą kwotę, aby zachęcić do skorzystania z oferty nowych klientów. Efektem jest maksymalna stawka na lokacie kwartalnej na 100 000 zł niższa o 1 pp. od stawki dostępnej dla znacznie niższej kwoty (10 000 zł).

2,00 proc. w skali roku otrzymają osoby, które wybiorą Lokatę Facto od BFF Banking Group. To oferta dla osób, które założą rachunek depozytowy w banku. Oszczędności utrzymywane w BFF Banking Group są objęte bankowym systemem gwarancyjnym we Włoszech.

Oczko niżej uplasowała się Lokata Happy PRO od Idea Banku, która w przeciwieństwie do Lokaty Happy ma znacznie wyższy limit wpłat. Oferta banku jest zarezerwowana dla nowych klientów. Na depozycie można zarobić 1,90 proc. w skali roku.

Lokata „Nowa Kasa=Większy Zysk” od PlusBanku to oferta z trzeciego miejsca tabeli. 1,60 proc. rocznie to propozycja na nowe środki dla posiadaczy konta osobistego. Lokatę w tym wariancie można założyć przez bankowość internetową.

Najlepsze lokaty kwartalne – sytuacja na rynku

W przypadku lokat terminowych trudno mówić w ostatnim czasie o stabilności. Przez wszystkie zestawienia przetaczają się duże zmiany. Niestety są one w większości niekorzystne dla klientów.

Od publikacji majowego rankingu lokat aż pięć banków z czołowych piątek obniżyło stawki na swoich produktach. Wśród nich znajdują się Nest Bank (Nest Lokata Witaj oraz Nest Lokata), Idea Bank (Lokata HAPPY, Lokata HAPPY PRO oraz Lokata NR 1), Getin Noble Bank (Lokata mobilna, Lokata na nowe środki, Lokata Tradycyjna), neoBank (energoLOKATA 3M Gwarantowana) oraz Toyota Bank (Lokata standardowa). Największa obniżka pojawiła się przy Lokacie mobilnej oraz energoLOKACIE 3M Gwarantowanej – 1 pp.

Rodzynkiem wśród obniżek jest silny debiut nowej lokaty na rynku – Lokaty PeoPay 3% od Banku Pekao. To oferta promocyjna na nie więcej niż 10 000 zł. Dostępna jest ona w aplikacji mobilnej do końca tego miesiąca.

Źródło:
Monika Dekrewicz
Monika Dekrewicz
redaktor Bankier.pl

Autorka rankingów Bankier.pl, w szczególności z rynku lokat i kont oszczędnościowych. Prześwietla bankowe produkty, tłumacząc czytelnikom ich szczegółowe warunki i porównuje promocje, zawsze ostrzegając przed haczykami w regulaminach. Przygotowuje autorski "Bankowy rozkład jazdy", w którym co miesiąc zapowiada najważniejsze zmiany dla klientów sektora. Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (2)

dodaj komentarz
xiven
pójdzie w nieruchomości, ludzie którzy do tej pory nie potrzebowali działki, nagle poczują potrzebę
1as
Szkoda czasu.
Nie dostaną nic ode mnie.

Powiązane: Tylko u nas

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki