REKLAMA

Najlepsze lokaty na 3 miesiące. Listopadowe zestawienie z wieloma zmianami

Monika Dekrewicz2021-11-09 06:00analityk Bankier.pl
publikacja
2021-11-09 06:00
Najlepsze lokaty na 3 miesiące. Listopadowe zestawienie z wieloma zmianami
Najlepsze lokaty na 3 miesiące. Listopadowe zestawienie z wieloma zmianami
fot. Alena Zharava / / Shutterstock

Najnowszy ranking lokat kwartalnych przyniósł wiele zmian w tabeli. Pojawiła się obniżka, podwyżka, debiut nowego produktu w ofercie czy powrót po krótkiej przerwie do czołówki. Nie zmieniła się natomiast stawka maksymalna, która wynosi 2,00 proc. rocznie.

Listopadowe zestawienie lokat obejmuje najwyżej oprocentowane propozycje na 3 miesiące. Najlepsze oferty na rynku dla kwoty 10 000 zł prezentujemy w dwóch pierwszych tabelach. Jedna z nich to depozyty z dodatkowymi warunkami, tymczasem w drugiej można znaleźć lokaty dostępne bez takich ograniczeń. Trzecie zestawienie może pomóc w znalezieniu dobrej oferty tym, którzy planują wpłacić do banku 100 000 zł. Jeśli instytucja posiada w ofercie kilka depozytów o podobnych parametrach, do danego zestawienia włączyliśmy lokatę z najwyższą stawką.

Najlepsze lokaty kwartalne na 10 000 zł z dodatkowymi warunkami

Najlepsze lokaty 3M na 10 000 zł z dodatkowymi warunkami

Lp.

Bank

Lokata

Oproc.

Zysk

Warunki

1.

Bank Millennium

Lokata „Lubię to Polecam”

2,00%

40,83 zł

tylko dla posiadaczy konta, którzy:

a) skutecznie polecą wskazany ROR znajomemu, który wypełni dodatkowe warunki lub

b) są nowymi klientami, a ROR otworzą z polecenia oraz spełnią dodatkowe warunki.

Warunki, o których mowa to wyrażenie zgód marketingowych, zrealizowanie płatności bezgotówkowych kartą lub Blikiem na kwotę 360 zł w ciągu 30 dni od otwarcia konta

2.

Nest Bank

Nest Lokata Witaj

1,50%

30,62 zł

tylko dla nowych klientów zakładających konto

3.

mBank

Lokata dla nowych klientów

1,00%

20,42 zł

tylko dla nowych klientów zakładających konto

4.

neoBank

energoLOKATA 3M Gwarantowana

0,90%

18,36 zł

tylko dla nowych klientów zakładających konto lub portfel depozytowy w banku

5.

Alior Bank

Lokata na nowe środki

0,60%

12,24 zł

tylko dla posiadaczy konta

Sprawdź pozostałe lokaty w zestawieniu »

Źródło: Bankier.pl, stan na 08.11.2021 r.

Nie ma mocnych na Lokatę „Lubię to Polecam” od Banku Millennium. Oferta już od wielu miesięcy zajmuje pierwsze miejsce tabeli. Podobnie jest w listopadzie. Stawka na tym depozycie to 2,00 proc. w skali roku. Z oferty będą mogli skorzystać posiadacze konta, którzy polecą rachunek znajomemu lub odwrotnie – nowi klienci, którzy założą ROR z polecenia. Konieczne będzie spełnienie dodatkowych warunków przez zaproszonego do programu, którymi są wyrażenie zgód marketingowych oraz dokonanie płatności kartą lub Blikiem w ciągu 30 dni od otwarcia rachunku.

Miejsce drugie po miesiącu przerwy odzyskuje Nest Lokata Witaj od Nest Banku. 1,50 proc. w skali roku to stawka oferowana nowym klientom, którzy skuszą się na otwarcie konta osobistego.  

TOP3 zasila jeszcze Lokata dla nowych klientów od mBanku. W przypadku tej propozycji do zyskania jest 1,00 proc. w skali roku. Warunki dodatkowe? Takie same jak w przypadku lokaty z drugiego miejsca tabeli.

Najlepsze lokaty kwartalne na 10 000 zł bez dodatkowych warunków

Najlepsze lokaty 3M na 10 000 zł bez dodatkowych warunków

Lp.

Bank

Lokata

Oproc.

Zysk

1.

Inbank

Lokata standardowa

1,20%

24,50 zł

2.

BOŚ Bank

EKOlokata Promocyjna*

0,40%

8,16 zł

3.

Getin Noble Bank

Lokata Tradycyjna

0,30%

6,12 zł

4.

Toyota Bank

Lokata Standard

0,25%

5,10 zł

5.

Santander Consumer Bank

Lokata Online

0,10%

2,04 zł

*Oferta dostępna w placówkach banku

Sprawdź pozostałe lokaty w zestawieniu »

Źródło: Bankier.pl, stan na 08.11.2021 r.

1,20 proc. w skali roku to stawka, która figuruje przy najwyżej oprocentowanej lokacie kwartalnej bez tzw. haczyków. Tyle otrzymają wpłacający oszczędności na Lokatę standardową w Inbanku. Środki przechowywane w Inbanku są objęte estońskim systemem gwarantowania depozytów.

Drugie miejsce zajmuje nowość w tabeli – EKOlokata Promocyjna od BOŚ Banku na 0,40 proc. w skali roku. Oferta jest dostępna w placówkach banku. 0,30 proc. rocznie ma trzecia w kolejności oferta, którą w listopadzie jest Lokata Tradycyjna od Getin Noble Banku.

Najlepsze lokaty kwartalne na 100 000 zł

Najlepsze lokaty 3-miesięczne dla 100 000 zł

Lp.

Bank

Lokata

Oproc.

Zysk

Warunki

1.

neoBank

energoLOKATA 3M GWARANTOWANA

0,90%

183,74 zł

tylko dla nowych klientów zakładających konto lub portfel depozytowy w banku

2.

Alior Bank

Lokata na nowe środki

0,60%

122,49 zł

wpłata nowych środków

3.

Getin Noble Bank

Lokata na nowe środki

0,50%

102,08 zł

wpłata nowych środków

4.

BOŚ Bank

EKOlokata Promocyjna*

0,40%

81,66 zł

brak

5.

Toyota Bank

Lokata Standard

0,25%

51,03 zł

brak

* Oferta dostępna w placówkach banku
Sprawdź pozostałe miejsca w zestawieniu»

Źródło: Bankier.pl, stan na 08.11.2021 r.

Mimo obniżki oprocentowania energoLOKATA 3M Gwarantowana od neoBanku utrzymuje pierwsze miejsce w tabeli z najatrakcyjniejszymi lokatami kwartalnymi na wysoką kwotę (100 000 zł). Stawka 0,90 proc. to wynagrodzenie dla deponentów, którzy są nowymi klientami i zdecydują się na konto lub portfel depozytowy w banku.

Lokata na nowe środki od Alior Banku wskoczyła na drugie miejsce zestawienia dzięki ostatniej podwyżce. Aktualna stawka to 0,60 proc. rocznie. Aby z niej skorzystać, należy wpłacić nowe środki.

Taki sam warunek ma Lokata na nowe środki od Getin Noble Banku, która aktualnie jest objęta oprocentowaniem w wysokości 0,50 proc. w stosunku rocznym.

Najlepsze lokaty kwartalne – sytuacja na rynku

Kolejny miesiąc, kolejny wzrost stóp procentowych NBP, a co za tym idzie – zmiany w tabelach oprocentowania i rankingach. W przypadku najnowszego zestawienia mamy do czynienia z:

  • obniżką – bohater poprzedniego rankingu lokat kwartalnych powrócił do zdecydowanie niższej stawki na energoLOKACIE 3M Gwarantowanej. Aktualne oprocentowanie to 0,90 proc. w skali roku. Przed miesiącem było to 1,70 proc. rocznie,
  • podwyżką – Alior Bank nie czekał długo ze zmianami na swoich lokatach po decyzji Rady Polityki Pieniężnej. Oprocentowanie na Lokacie na nowe środki ma obecnie wysokość 0,60 proc. w skali roku, czyli o 0,35 pp. więcej niż w październiku,
  • debiutem – nowość w tabeli to EKOlokata Promocyjna od BOŚ Banku. Depozyt na ten termin jest dostępny tylko w placówkach. Ma on stawkę w wysokości 0,40 proc. rocznie,
  • powrotem – Getin Noble Bank po krótkiej przerwie wrócił do kwartalnego okresu Lokaty na nowe środki. W poprzednim miesiącu były dostępne oferty na 4 i 6 miesięcy. Aktualna oferta to 0,50 proc. w skali roku.

Zapisz się na newsletter "Prześwietlamy promocje"

Źródło:
Monika Dekrewicz
Monika Dekrewicz
analityk Bankier.pl

Autorka rankingów Bankier.pl, w szczególności z rynku lokat i kont oszczędnościowych. Prześwietla bankowe produkty, tłumacząc czytelnikom ich szczegółowe warunki i porównuje promocje, zawsze ostrzegając przed haczykami w regulaminach. Przygotowuje autorski "Bankowy rozkład jazdy", w którym co miesiąc zapowiada najważniejsze zmiany dla klientów sektora. Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

Tematy
Sprawdź ile możesz zyskać z Kontem Jakie Chcę

Sprawdź ile możesz zyskać z Kontem Jakie Chcę

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz
joska
Przy tej inflacji lepiej wypłacić z banku te kilkanaście tysięcy i trzymać w skarpecie bo może zdażyć się okazja np.kupno auta i więcej się na tym zarobi niż na odsetkach.

Powiązane: Tylko u nas

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki