Lokaty miesięczne z kolejnymi spadkami. Teraz maks to 2 proc. [Ranking Bankier.pl]

redaktor Bankier.pl

Podobnie jak w przypadku rankingów na pozostałe terminy, także i przez zestawienie z lokatami miesięcznymi przetoczyła się cała seria obniżek. Jak wynika z analizy Bankier.pl, maksymalna stawka dostępna na depozytach na ten okres wynosi 2 proc. w skali roku. To o 1 pp. mniej niż w kwietniu.

Mimo że procenty na lokatach miesięcznych nie powalają, to zgodnie z tradycją na początku miesiąca prezentujemy najlepsze na ten moment oferty na rynku. Lokaty z najwyższymi stawkami pokazujemy w trzech ujęciach. Na dwie pierwsze tabele składają się depozyty na 10 000 zł. Różnicę stanowi konieczność spełnienia dodatkowych warunków. Ostatnia tabela to najlepsze propozycje na kwotę w wysokości 100 000 zł. Jeśli instytucja posiada w ofercie kilka lokat o podobnych parametrach, do danego zestawienia włączyliśmy depozyt z najwyższym oprocentowaniem.

Najlepsze lokaty na 1 miesiąc na 10 000 zł z dodatkowymi warunkami

Najlepsze lokaty 1M na 10 000 zł z dodatkowymi warunkami

Lp.

Bank

Lokata

Oproc.

Zysk

Warunki

1.

Bank Millennium

Lokata Urodzinowa

2,00%

13,72 zł

dla klientów posiadających konto w banku dostępna przez 30 dni od dnia urodzin klienta, zakładana przez aplikację mobilną

2.

EnveloBank

EnveloLokata Mobilna

1,00%

6,86 zł

dla klientów posiadających konto w banku, zakładana przez aplikację mobilną

3.

Nest Bank

Nest Lokata

0,80%

5,49 zł

dla klientów posiadających konto w banku

4.

Alior Bank

Lokata online

0,50%

3,42 zł

dla klientów posiadających konto w banku

Toyota Bank

Lokata Plus

0,50%

3,42 zł

dla klientów posiadających konto w banku

5.

Santander Bank Polska

eLokata

0,40%

2,74 zł

dla klientów posiadających konto w banku

Sprawdź pozostałe lokaty w zestawieniu »

Źródło: Bankier.pl, stan na 04.05.2020 r.

Pierwsze miejsce tabeli na 10 000 zł z dodatkowymi warunkami utrzymał Bank Millennium. Lokata Urodzinowa oferuje jednak obniżoną stawkę w stosunku do tej, która obowiązywała jeszcze przed miesiącem. Klienci, którzy teraz zdecydują się na ten depozyt, mogą zarobić 2 proc. rocznie pod kilkoma warunkami. Należą do nich posiadanie konta osobistego i korzystanie z aplikacji mobilnej. Samą lokatę można założyć nie później niż 30 dni od urodzin klienta.

Najlepsze lokaty bankowe na 1 miesiąc – maj 2020 [Ranking Bankier.pl]
Najlepsze lokaty bankowe na 1 miesiąc – maj 2020 [Ranking Bankier.pl] (fot. rsooll / Shutterstock)

Miejsce drugie zachowuje EnveloBank i EnveloLokata Mobilna – również z niższym oprocentowaniem. 1 proc. w skali roku otrzymają posiadacze konta w EnveloBanku, którzy depozyt założą przez aplikację mobilną.

W najwyżej oprocentowanej trójce znalazła się jeszcze Nest Lokata od Nest Banku. Wariant z kontem osobistym przyniesie zysk w wysokości 0,80 proc. rocznie.

Najlepsze lokaty na 1 miesiąc na 10 000 zł bez dodatkowych warunków

Najlepsze lokaty 1M na 10 000 zł bez dodatkowych warunków

Lp.

Bank

Lokata

Oproc.

Zysk

1.

Idea Bank

Lokata NR 1

1,40%

9,60 zł

2.

Nest Bank

Nest Lokata

0,60%

4,11 zł

3.

Toyota Bank

Lokata Standard

0,40%

2,74 zł

4.

BOŚ Bank

EKOlokata

0,20%

1,36 zł

PlusBank

Lokata Nowa Standard

0,20%

1,36 zł

T-Mobile Usługi Bankowe

Lokata terminowa

0,20%

1,36 zł

5.

Bank BPS

Lokata 365

0,10%

0,68 zł

Bank Pekao

Lokata standardowa

0,10%

0,68 zł

Santander Consumer Bank

Lokata Direct+

0,10%

0,68 zł

Sprawdź pozostałe lokaty w zestawieniu »

Źródło: Bankier.pl, stan na 04.05.2020 r.

Obniżki nie ominęły także zestawienia na tę samą kwotę, ale bez dodatkowych warunków. Lokata NR 1, która stoi na czele tabeli, na początku maja oferuje 1,40 proc. w skali roku. Jest to oferta dostępna przez bankowość internetową, mobilną lub infolinię.

Oczko niżej uplasowała się Nest Lokata od Nest Banku opatrzona stawką w wysokości 0,60 proc. w skali roku. Lokata Standard z oferty Toyota Banku zajmuje trzecie miejsce w rankingu dzięki oprocentowaniu w wysokości 0,40 proc. rocznie.

Najlepsze lokaty na 1 miesiąc na 100 000 zł

Najlepsze lokaty 1M na 100 000 zł

Lp.

Bank

Lokata

Oproc.

Zysk

Warunki

1.

Idea Bank

Lokata NR 1

1,40%

96,04 zł

zakładana przez bankowość internetową, mobilną lub infolinię

2.

EnveloBank

EnveloLokata Mobilna

1,00%

68,60 zł

dla klientów posiadających konto w banku, zakładana przez aplikację mobilną

3.

Nest Bank

Nest Lokata

0,80%

54,88 zł

dla klientów posiadających konto w banku

4.

Alior Bank

Lokata online

0,50%

34,30 zł

dla klientów posiadających konto w banku 

Toyota Bank

Lokata Plus

0,50%

34,30 zł

dla klientów posiadających konto w banku

5.

Santander Bank Polska

eLokata

0,40%

27,44 zł

dla klientów posiadających konto w banku

Sprawdź pozostałe lokaty w zestawieniu »

Źródło: Bankier.pl, stan na 04.05.2020 r.

Wpłata większej sumy do banku nie zaowocuje otrzymaniem wyższej stawki. Banki nie przygotowały niczego specjalnego dla posiadaczy 100 000 zł i najlepszą ofertą na dziś jest Lokata NR 1 od Idea Banku, która może się już pochwalić pierwszym miejscem w tabeli na 10 000 zł bez dodatkowych warunków. Stawka na tym depozycie to 1,40 proc. rocznie pod warunkiem otwarcia kanałami zdalnymi.

EnveloBank i EnveloLokata Mobilna dadzą zarobić 1 proc. rocznie, co pozwoliło na zajęcie drugiej pozycji w zestawieniu. Warunki są takie same, jak w przypadku wpłaty niższej kwoty – posiadanie konta osobistego i korzystanie z aplikacji na smartfony.

Miejsce trzecie zajmuje Nest Lokata od Nest Banku, która posiadaczom konta może dać zarobić 0,80 proc. w skali roku.

Najlepsze lokaty miesięczne – sytuacja na rynku

Mogłoby się zdawać, że miesiąc to za krótki okres na duże zmiany na rynku lokat. Nic bardziej mylnego. Drugie już cięcie stóp procentowych NBP w 2020 r. nie pozostało bez wpływu na stawki także na tych krótkookresowych depozytach.

Kilka banków z czołówki obniżyło oprocentowanie na swoich najlepszych propozycjach na ten okres. Wśród nich znajdują się m.in. oferty plasujące się w pierwszej trójce każdej z tabel. Bank Millennium obniżył stawkę na Lokacie Urodzinowej z 3 do 2 proc. w skali roku. Podobnie zrobili EnveloBank (cięcie na EnveloLokacie Mobilnej z 1,50 na 1 proc. w skali roku), Nest Bank (obniżka na Nest Lokacie z 1,50 na 0,80 oraz z 1,30 na 0,60 proc. w skali roku dla wariantów z kontem i bez rachunku) i Idea Bank (Lokata NR 1 odnotowała spadek z 1,80 na 1,40 proc. rocznie).

Monika Dekrewicz

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 1 czytacz

Wkrótce będą ujemne stopy-za lokatę na 1 miesiąc zabiorą ci 10 procent kapitału na walkę z koronowirusem w głowach bankowców i rządzących!

! Odpowiedz
4 8 katzpodola

Życie jest za krótkie by oszczędzać. Bawić sie , podróżować wydawać i mieć w dupie wszystko to moje motto

! Odpowiedz
0 10 salomon_grossman

a w PKO BP oprocentowanie skoczyło do 0.01% (słownie: zero.zero jeden %) na wszystkich lokatach.

! Odpowiedz
0 1 dkjachu

Nie wiem czy ktos to czyta ale nijak z 1,4% po miesiecu nie bedzie 9.6

! Odpowiedz
2 12 rausman

Nie wiem co rządy chcą osiągnąc niskimi stopami i obwarowaniem kredytu. Ludzie nie przejedza ani nie wydadza swoich zaoszczedzonych pieniedzy, bo nie maja jak, z drugiej strony gospodarka jest duszona, bo firmy nie maja linii kredytowej. Do tego dohodzi fakt, że do ruszenia gospodarki potrzebne są surowce (wody jest malo i ropy będzie brakować bo opec zmniejszyl wydobycie), a co ciekawe nie ma ludzi do pracy, bo ludzie zachlani siedza w domach i zaczna siedziec na socjalu, ukraincy szybko nie przyjada. Pozostaje czekac

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 18 po_co

Pytanie czy to taka zła wiadomość, mnie zastanawia jak zareaguje sektor bankowy po wycofaniu depozytów.
Wbrew pozorom ten "kryzys" miał bardzo ekstremalny charakter, bardziej przypomina Polską transformację ustrojową niż typowy kryzys gospodarczy.

Ludzie tracą pracę fakt, redukcja zatrudnienia postępuje fakt, firmy upadają fakt. Faktem jest też to, że drenaż naszych portfeli trwa miesiąc. To zdecydowanie za krótko aby ludzi stracili cały majątek, wciąż pieniędzy jest dużo w naszych kieszeniach (poprzedni kryzys postępował przez 12 miesięcy).

Jeżeli dziś bank wymaga zabezpieczenia na poziomie 40% wkładu przy hipotece, a kredyt konsumencki obwarowany jest dodatkową papierologią to jedyną słuszną decyzją klientów powinno być wycofanie depozytów.

Teraz mamy okazje wyrównać szanse, doprowadzić do stanu kiedy bank będzie partnerem w umowie kredytowej, a nie łaskawcą który zabezpiecza swój interes w nieprzeciętny sposób.

Każde załamanie w tym systemie bardzo mnie cieszy bo od wielu lat bank w Polsce to instytucja która działa bezprawnie.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 19 sirjack

Pytanie czy ludzie zdecydują się wycofać depozyty. 90% społeczeństwa nie zna niczego innego niż lokaty bankowe albo po prostu boją się inwestować w obawie przed utratą części kapitału. Nadal przeważająca większość będzie trzymała kasę w bankach "bo lepiej dostać 1% niż nic".

! Odpowiedz
0 6 po_co odpowiada sirjack

I dobrze takie ich prawo, w ostateczności też zgadzam sie, że jak ktoś nie ma pomysłu na inwestowanie to nawet 1% jest w tym przypadku zyskiem.
Nie chodzi też o to aby nagle wszyscy masowo podjęli gotówkę, chodzi o klarowny sygnał dla systemu bankowego, że ich obecne postępowanie jest złe.

Wiem zdaje sobie sprawę, że to jest bardzo trudne do zrealizowania ale sądzę, że jest korzyste dla obu stron. W końcu banki żyją z naszych pieniędzy, jeżeli zablokują sobie dostęp do nich to w praktyce same odetną się od finansowania.

Kłopoty banków to w obecnej rzeczywistości ogromne zagrożenie dla systemu finansowego państwa.

Jeżeli o mnie chodzi KNF zamias wymyślać oderwane od rzeczywistości regulacje powinien skupić się na tym aby to bank decydował o regulowaniu swoich relacji z klientami przy jednoczesnym dbaniu o równość ou stron.

Jak widać, w dobie ryzykownego finansowania banki same podnoszą poziom wkładu własnego i nie potrzeba do tego rekomendacji KNF. Natomiast umowy nadal pozostają bezprawne. Nadal wartość nieruchomości nie zabezpiecza kredytu, a jedyne część roszczeń. Nadal może dojść do sytuacji gdy klient zostanie bez nieruchomości i z kredytem - to jest bezprawne faworyzowanie banku.

W sytuacji gdy KNF czy posłowie ustanowia prawo na mocy którego bank i klient ponoszą takie same ryzyko nie potrzebne są ustawowe wkłady własne. Bank zadecyduje czy dany klient powinien posiadać 0, 10 czy 50% wkładu aby ryzyko zrównoważyło wartość nieruchomości (samochodu, kuchenki, telewizora etc) w razie problemów klienta lub po prostu problemów na rynku.

Właśnie od tego jest mechanizm marży, mechanizm prowizji, wkład własny i wszelkie pozostałe możliwości które stanowią wspólną umowę między klientem banku, a bankiem.
Niestety weksle, BTE czy narzędzia pod postacią wiboru oraz liboru stawiają bank ponad klientem bo w sytuacji kryzysu to bank jest w uprzywilejowanej sytuacji. Nie oznacza to, że bank nie ponosi żadnego ryzyka, po prostu jego interes jest lepiej chroniony.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 11 zenonn odpowiada sirjack

A gdzie mają trzymać? W szulerni? Pod materacem? W 1950 pokazała Polska jak sie kradnie.
W Obligacjach Skarbu Państwa? Państwo Polskie nie zwróciło Polakom za Obligacje 2 RP.
"Inwestycja" na GPW? Lepiej rozdać, spalić.
Fachowcy z OFE, TFI pokazali jak się traci pieniądze klientów biorac swoją prowizję.
Inwestować można w swój warsztat pracy. Jak sie już zarobi gdzieś trzebna kase trzymać na planowane wydatki, na starość
Hieny i pasożyty nieskażone pożyteczną pracą z mordami zdradzieckimi pełnymi frazesów chętnie ukradną.
Absmak.
Fuj.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 1 konik_garbusek

Z mediów, wczoraj: Bank Pekao: obniżki stóp przez RPP zmniejszą wynik grupy o 450-500 mln zł w br. Wpisz sobie wynik odsetkowy i jakis bank, zobacz ile banki tracą na kowbojskich popisach profesora Glapcia i ekipy. A to tylko wynik odsetkowy (ludzie kasy nie wyciągną, bo się boją).

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne