Ranking lokat Bankier.pl 12M – styczeń 2015

analityk Bankier.pl

Oprocentowanie lokat rocznych utrzymuje się na stabilnym poziomie. Najlepsze depozyty pozwalają zarobić nawet 3,3 proc. Jeśli zdeponujemy na takiej lokacie kwotę 10.000 zł, to po roku otrzymamy 267 zł odsetek.

Oprocentowanie najlepszych lokat rocznych, które można założyć bez dodatkowych warunków, utrzymuje się takim samym poziomie jak w ubiegłym miesiącu. Najlepsze lokaty pozwalają zarobić 3,3 proc. Zważywszy na fakt, że stopa podstawowa NBP utrzymuje się na poziomie 2 proc (stanowi ona punkt odniesienia dla banków wyceniających depozyty), można powiedzieć, że to dużo.

Sprawdziliśmy, które banki oferują najlepsze lokaty 12M. W zestawieniu uwzględniliśmy te depozyty, które można założyć bez dodatkowych warunków. Niektóre banki proponują lokaty z lepszym oprocentowaniem, ale są one zastrzeżone tylko dla nowych klientów, dla klientów dopłacających nowe środki lub zakładających konto osobiste. Ranking przygotowaliśmy dla trzech kwot: 1000 zł, 10.000 zł  i 30.000 zł.

Najlepsze lokaty 12M dla kwoty 1000 zł - bez dodatkowych warunków dla klienta

Lp.

Bank

Lokata

Oprocentowanie

Odsetki

1

Getin Online

Lokata Wznosząca

3,30%

26,72 zł

Open Online

E-Lokata Wznosząca

3,30%

26,72 zł

2

Meritum Bank

Lokata internetowa

3,10%

25,10 zł

3

Getin Bank

Lokata Wznosząca

3,00%

24,29 zł

Idea Bank

Lokata Stabilna

3,00%

24,29 zł

4

BIZ Bank

Lokata BIZ WIBOR Plus

2,85%

23,07 zł

Bank Smart

SMART Lokata WIBOR Plus

2,85%

23,07 zł

5

PlusBank

Lokata internetowa

2,70%

21,86 zł

Źródło: Bankier.pl

sprawdź pozostałe lokaty w zestawieniu »

Najlepsze lokaty, które można założyć bez dodatkowych warunków oferują internetowe marki Getin Banku: Getin Online i Open Online. Na Lokatach Wznoszących można zarobić 3,3 proc. w skali roku. Drugą pozycję zajmuje Meritum Bank z oprocentowaniem wynoszącym 3,1 proc. Trzecie miejsce z lokatami na 2,85 proc. zajmują BIZ Bank i Bank SMART.

Zobacz najlepsze lokaty 12M dla kwoty 10.000 zł - bez dodatkowych warunków dla klienta

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
3 2 ~Ania

Mozna znalezc lokate na 3.8% tylko nie w tych najwiekszych, Getinach, PKO i ING itp. Nie mowie o SKOKach tylko o banku.
Powodzenia w szukaniu.

! Odpowiedz
1 6 ~seth

takie odsetki to mam kwartalnie z obligacji korporacyjnych, nie będę sponsorował tłustych kotów bankowych.

! Odpowiedz
0 0 mzawadzki64

Podobnie zrobiłem, w ciągu roku na lokacie zarobiłem niecałe 2 %, a na obligacjach mogę uzyskać nawet dwukrotnie więcej.

! Odpowiedz
0 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
1 2 ~pa

Ani mi przez myśl nie przeszło, żeby trzymać cokolwiek w banku, poza środkami do bieżących rozliczeń... Poza tym - Polak powinien dostawać od litra, nie od setki...;)

! Odpowiedz
3 17 ~LipnyArtykul

Ten art. to porażka - nawet autor na zdjęciu się głupkowato uśmiecha. Tytu na stronie głównej to "Gdzie odłożyć pieniądze na rok, by zyskać?". Po wejściu w odnośnik pojawia się proste zestawienie lokat. Należy, albo napisać porządnie artykuł prezentując inne produkty niż tylko lokaty, albo zmienić tytuł odnośnika na stronie głównej na "Ranking lokat Bankier.pl 12M – styczeń 2015". Inaczej jest to zwykłe oszustwo, mające na celu zwiększyć liczbę odwiedzin - gdzie w 2 miejsca występują 2 różne, nieanalogiczne tytuły!

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 0 ~wiem

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
1 1 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
18 8 ~Term

Po co trzymać pieniądze na lokatach przy tak śmiesznym oprocentowaniu ? Fundusze pieniężne 4% bez problemy. Obligacje korporacyjne 5-7-12%. Fundusze obligacyjne 5-10-20%. To wszystko jest na wyciągnięcie ręki ale motłoch wie lepiej - na funduszach się traci tylko, obligacje nie są bezpieczne bo nie mają BFG (chociaż nie przypominam sobie żeby jakiś bank przez ostatni 10 lat nie wykupił obligacji) i motłoch dalej - lokaty, lokaty, lokaty i to oczywiście na 3 miesiące bo "płynność" bo jestem tak tępy, że nie wiem kiedy mogę potrzebować, że oszczędzam jestem bogaty mam 50k i procent składany jak odnawiam co 3mc zarabiam 2 zł więcej. Śmiech na sali. Dawajcie dalej depozyty aby bogaci mogli brać sobie kredytyt

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 11 ~wertg

Zgadzam się w 99%,-że dla motłochu to tylko śmieszne lokaty,a w co mają inwestować jak wiedza o innych formach inwestowania na poziomie ,,0" ZERO. Jak inwestują to z polecenia pseudo doradcy z banku lub TFI,a po roku lament.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne