Raiffeisen Polbank może zwolnić około 500 osób

analityk Bankier.pl

Potwierdzają się nasze informacje o planowanych zwolnieniach grupowych w Raiffeisen Polbanku. Cytowana przez agencję Reuters rzeczniczka Raiffeisen Bank International mówi o planach zwolnienia około 500 osób w Polsce.

Informację o planowanych zwolnieniach podaliśmy jako pierwsi w poniedziałek. Z naszych nieoficjalnych informacji wynikało, że planowane cięcia obejmą kilkaset osób. Bank był w trakcie rozmów ze związkami zawodowymi i nie chciał komentować sprawy. Cytowana przez agencję Reuters rzeczniczka Raiffeisen Bank International powiedziała dziś, że zwolnienia mogą objąć do 500 osób, czyli 11 proc. załogi.

Z naszych informacji wynika, że część pracowników dostanie prawdopodobnie inne propozycje pracy w ramach struktury.

Raiffeisen Polbank może zwolnić około 500 osób
Raiffeisen Polbank może zwolnić około 500 osób (Bankier.pl)

Restrukturyzacja w grupie Raiffeisen trwa od 2012 roku, czyli od momentu przejęcia przez Raiffeisen Bank Polbanku EFG. Jesienią bank zgłosił do urzędu pracy w Warszawie zamiar przeprowadzenia zwolnień grupowych, które obejmą do 300 osób. Zgodnie z doniesieniami Reutersa, kolejna fala może objąć do 500 osób.

Cięcia kosztów osobowych w Raiffeisen Polbanku nie są odosobnionym przypadkiem. Do tej pory o zwolnieniach grupowych informowały już PKO Bank Polski (do 836 osób), Bank BPH (do 1736 osób), Getin Bank (do 720 osób) i Idea Bank (155 wypowiedzeń). Zwolnienia może przeprowadzić także Deutsche Bank, ale w tym wypadku nie będą to zwolnienia grupowe. W ubiegłym roku redukcje zatrudnienia przeprowadził BGŻ BNP Paribas oraz Alior, który po wchłonięciu Meritum Bank zwolnił 737 osób.

Wszystkich pracowników sektora  zapraszamy do podzielenia się swoimi doświadczeniami w badaniu Bankier.pl. Do wyrażenia opinii zachęcamy zarówno zatrudnionych obecnie w bankach, jak i osoby, które w ostatnim roku odeszły z pracy w bankowości. Czy cięcia zatrudnienia oznaczają pogorszenie się warunków pracy? Z jakimi niekorzystnymi zjawiskami spotykacie się Państwo w swoim miejscu zatrudnienia? Jak wygląda sytuacja osób, które opuściły banki? Czy łatwo jest znaleźć zatrudnienie poza sektorem? Na te i inne pytania chcemy odpowiedzieć, prosząc o Wasze opinie.

Zapraszamy do wypełnienia ankiety i przekazania, jeśli będziecie Państwo mieli taką chęć, dodatkowych uwag.

Wojciech Boczoń

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 1 ~Bitcoin

Blockchain i kryptowaluty to już teraźniejszość :) Banki nie były, nie są i nigdy nie będą rentowne. Cyfryzacja i modernizacja bankowości!

! Odpowiedz
0 0 ~aga

no cóż , praca w banku to nie słodycz . Dziennie spotkania sprzedażowe , rozliczanie ile wykonałaś telefonów, ile umówionych spotkań, ile zrobiłaś symulatorów ubezpieczeniowych , jaki masz pomysł i dlaczego nie zrealizowałaś jeszcze swojego planu . Nie każdy dostaje możliwość zwolnienia grupowego .Wiele banków robi to sukcesywnie, po kilkanaście osób na region aby pracownikowi nie wypłacać odpraw . Jest ciężko ze znalezieniem pracy bo najwięcej zwalnianych jest pracowników po 50

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 1 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
2 1 ~Piotr

A ja polecam lokatę na 4% w tym banku z bonusem 50zł :-)
http://ho.novem.pl/SH14Ez

! Odpowiedz
1 6 ~unmoglich

Szwaben-banken kaputt?

! Odpowiedz
1 2 ~pozdrawljaju

eto niet szwaben tolko austria

! Odpowiedz
0 0 ~Miodek odpowiada ~pozdrawljaju

Leszek?

! Odpowiedz
0 1 ~ed odpowiada ~pozdrawljaju

Austriacy to też szwaby.

! Odpowiedz
0 6 ~anonimus

adminie możesz z łaski swojej usunąć bezczelne reklamy Getin Banku?? Tego się nie da czytać... - 7 wpisów a szanowny admin śpi..

! Odpowiedz
10 3 ~Kasia

przyjemnie popatrzec, jak nie potraficie się pogodzic z dominacją Getin Banku na rynku. Ja na ten przykład już 40 lat korzystam z Getin Banku i jestem bardzo zadowolona

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne