REKLAMA

Raiffeisen Polbank może zwolnić około 500 osób

Wojciech Boczoń2016-03-10 14:31analityk Bankier.pl
publikacja
2016-03-10 14:31

Potwierdzają się nasze informacje o planowanych zwolnieniach grupowych w Raiffeisen Polbanku. Cytowana przez agencję Reuters rzeczniczka Raiffeisen Bank International mówi o planach zwolnienia około 500 osób w Polsce.

Informację o planowanych zwolnieniach podaliśmy jako pierwsi w poniedziałek. Z naszych nieoficjalnych informacji wynikało, że planowane cięcia obejmą kilkaset osób. Bank był w trakcie rozmów ze związkami zawodowymi i nie chciał komentować sprawy. Cytowana przez agencję Reuters rzeczniczka Raiffeisen Bank International powiedziała dziś, że zwolnienia mogą objąć do 500 osób, czyli 11 proc. załogi.

Z naszych informacji wynika, że część pracowników dostanie prawdopodobnie inne propozycje pracy w ramach struktury.

fot. / / Bankier.pl

Restrukturyzacja w grupie Raiffeisen trwa od 2012 roku, czyli od momentu przejęcia przez Raiffeisen Bank Polbanku EFG. Jesienią bank zgłosił do urzędu pracy w Warszawie zamiar przeprowadzenia zwolnień grupowych, które obejmą do 300 osób. Zgodnie z doniesieniami Reutersa, kolejna fala może objąć do 500 osób.

Cięcia kosztów osobowych w Raiffeisen Polbanku nie są odosobnionym przypadkiem. Do tej pory o zwolnieniach grupowych informowały już PKO Bank Polski (do 836 osób), Bank BPH (do 1736 osób), Getin Bank (do 720 osób) i Idea Bank (155 wypowiedzeń). Zwolnienia może przeprowadzić także Deutsche Bank, ale w tym wypadku nie będą to zwolnienia grupowe. W ubiegłym roku redukcje zatrudnienia przeprowadził BGŻ BNP Paribas oraz Alior, który po wchłonięciu Meritum Bank zwolnił 737 osób.

Wszystkich pracowników sektora  zapraszamy do podzielenia się swoimi doświadczeniami w badaniu Bankier.pl. Do wyrażenia opinii zachęcamy zarówno zatrudnionych obecnie w bankach, jak i osoby, które w ostatnim roku odeszły z pracy w bankowości. Czy cięcia zatrudnienia oznaczają pogorszenie się warunków pracy? Z jakimi niekorzystnymi zjawiskami spotykacie się Państwo w swoim miejscu zatrudnienia? Jak wygląda sytuacja osób, które opuściły banki? Czy łatwo jest znaleźć zatrudnienie poza sektorem? Na te i inne pytania chcemy odpowiedzieć, prosząc o Wasze opinie.

Zapraszamy do wypełnienia ankiety i przekazania, jeśli będziecie Państwo mieli taką chęć, dodatkowych uwag.

Źródło:
Wojciech Boczoń
Wojciech Boczoń
analityk Bankier.pl

Ekspert z zakresu bankowości. Autor komentarzy, poradników, artykułów i raportów o bankowości skierowanych zarówno do branży, jak i jej klientów. Redaktor prowadzący branżowego serwisu PRNews.pl. Autor cyklu raportów "Polska bankowość w liczbach". Dziennikarz Roku 2013 według Kapituły Konkursu IX Kongresu Gospodarki Elektronicznej przy Związku Banków Polskich. Dwukrotnie nominowany do nagrody Dziennikarskiej im. Mariana Krzaka oraz laureat tej nagrody w 2014 r. Finalista Nagrody Dziennikarstwa Ekonomicznego Press Clubu Polska za 2019 r.

Tematy
Inspirujące pomysły na urządzenie pomieszczeń dla firm

Inspirujące pomysły na urządzenie pomieszczeń dla firm

Komentarze (43)

dodaj komentarz
~Bitcoin
Blockchain i kryptowaluty to już teraźniejszość :) Banki nie były, nie są i nigdy nie będą rentowne. Cyfryzacja i modernizacja bankowości!
~aga
no cóż , praca w banku to nie słodycz . Dziennie spotkania sprzedażowe , rozliczanie ile wykonałaś telefonów, ile umówionych spotkań, ile zrobiłaś symulatorów ubezpieczeniowych , jaki masz pomysł i dlaczego nie zrealizowałaś jeszcze swojego planu . Nie każdy dostaje możliwość zwolnienia grupowego .Wiele no cóż , praca w banku to nie słodycz . Dziennie spotkania sprzedażowe , rozliczanie ile wykonałaś telefonów, ile umówionych spotkań, ile zrobiłaś symulatorów ubezpieczeniowych , jaki masz pomysł i dlaczego nie zrealizowałaś jeszcze swojego planu . Nie każdy dostaje możliwość zwolnienia grupowego .Wiele banków robi to sukcesywnie, po kilkanaście osób na region aby pracownikowi nie wypłacać odpraw . Jest ciężko ze znalezieniem pracy bo najwięcej zwalnianych jest pracowników po 50
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
~Piotr
A ja polecam lokatę na 4% w tym banku z bonusem 50zł :-)
http://ho.novem.pl/SH14Ez
~unmoglich
Szwaben-banken kaputt?
~pozdrawljaju
eto niet szwaben tolko austria
~Miodek odpowiada ~pozdrawljaju
Leszek?
~ed odpowiada ~pozdrawljaju
Austriacy to też szwaby.
~anonimus
adminie możesz z łaski swojej usunąć bezczelne reklamy Getin Banku?? Tego się nie da czytać... - 7 wpisów a szanowny admin śpi..
~Kasia
przyjemnie popatrzec, jak nie potraficie się pogodzic z dominacją Getin Banku na rynku. Ja na ten przykład już 40 lat korzystam z Getin Banku i jestem bardzo zadowolona

Powiązane: Bankowość 3.0 - Aktualności

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki