REKLAMA

BGŻ BNP wyłączy starą bankowość elektroniczną. Klientów czekają zmiany

Wojciech Boczoń2016-08-31 12:41analityk Bankier.pl
publikacja
2016-08-31 12:41

BGŻ BNP Paribas szykuje się do migracji klientów byłego Banku BGŻ na systemy bankowości elektronicznej BNP Paribas Banku. W długi listopadowy weekend (10-14) nastąpi przerwa w dostępie do usług bankowości internetowej i mobilnej. W tym czasie bank wyłączy stare systemy.

Obecnie klienci połączonego Banku BGŻ BNP Paribas działają na dwóch osobnych systemach bankowości elektronicznej – eBGŻ i [email protected] Bank planuje wyłączyć stare systemy BGŻ i przenieść klientów na systemy banku BNP Paribas. Przed fuzją z systemu eBGŻ korzystało blisko pół miliona klientów.

Przesiadka została zaplanowana na długi listopadowy weekend (10-14). W czwartek oddziały banku będą działały do godziny 14.00, a od godziny 18.00 zostanie wyłączony dostęp do bankowości elektronicznej. Infolinia telefoniczna będzie działała tylko w trybie informacyjnym.

fot. / / Materiały dla mediów

Jakie zmiany czekają klientów byłego Banku BGŻ? Od 14 listopada będą już korzystać z bankowości internetowej w systemie [email protected] oraz systemu bankowości telefonicznej Centrum Telefoniczne (zamiast TeleBGŻ). Bank wyłączy także stronę bankowości mobilnej eBGŻ Lite. Klienci banku będą mogli pobrać na swoje telefony aplikację Mobile [email protected]

Zmienią się nazwy produktów

Bank zmieni nazewnictwo części produktów. Konta Plus, ePlan i Nr 1 zmienią się w Konto Dobrze Dobrane, Plan Standardowy w Pakiet M, Plan Senior i Plan Internetowy w Pakiet S, a Plan2 w Pakiet L. Pozostałe plany (tj. Konto Praktyczne, Plan Aktywny, Konto bardzo osobiste) zachowają dotychczasowe nazwy. Zmienią się także nazwy lokat oraz kont oszczędnościowych. Konto oszczędnościowe Rachunek Automatycznego Oszczędzania będzie od 11 listopada Rachunkiem Oszczędnościowym Autooszczędzanie.

Bank wycofa z bieżącej oferty konta oszczędnościowego Eskalacja i Konta z zyskiem, które po 10 listopada 2016 r. pozostaną wyłącznie w obsłudze. Nie będzie jednak możliwe realizowanie przelewów z tych kont za pośrednictwem bankowości telefonicznej oraz zamykania tych kont poprzez bankowość internetową.

Od 14 listopada wszystkie wypłaty z bankomatów przy oddziałach banku oraz wypłaty za granicą z bankomatów banków Grupy BNP Paribas będą bezpłatne. Dodatkowo, każda karta do konta będzie uprawniała do dwóch bezpłatnych wypłat w miesiącu z pozostałych bankomatów w Polce – postanowienie dotyczy planów taryfowych: Konto Plus, ePlan (ATM), Konto Nr 1, Plan Standardowy (ATM), Plan Senior (ATM), Plan Internetowy (ATM).

Klienci będą mogli przelewać szybciej

Nowością będą przelewy natychmiastowe Express Elixir w ramach kont osobistych. Klient będzie je mógł realizować za pośrednictwem systemów bankowości internetowej i mobilnej. Pojedyncze zlecenie tego typu będzie kosztowało 5 zł.

Natomiast jeszcze we wrześniu bank podniesienie kwoty uprawniającego do zwolnienia z opłaty za prowadzenie Konta bardzo osobistego. Żeby uniknąć opłaty miesięcznej, klient będzie musiał zasilać rachunek co miesiąc kwotą 7500 zł (obecnie 5000 zł). Nie będzie to jednak dotyczyło klientów, którzy otworzyli rachunek przed 5 września.

Numery kont i karty pozostaną bez zmian

Nie będzie trzeba natomiast wymieniać kart płatniczych – zachowają one swoją ważność do końca terminu. Zmianie nie ulegną też numery rachunków bankowych.

Banki BGŻ i BNP Paribas połączyły się w kwietniu 2015 roku. Podmiotem przejmującym była francuska grupa BNP, ale Komisja Nadzoru Finansowego nie zgodziła się na zlikwidowanie marki BGŻ. Z tego właśnie względu obecna nazwa banku to BGŻ BNP Paribas.Pod koniec ubiegłego roku Francuzi dokupili jeszcze Sygma Bank. Marka Sygma zniknęła z naszego rynku w maju 2016 roku.  

Źródło:
Wojciech Boczoń
Wojciech Boczoń
analityk Bankier.pl

Ekspert z zakresu bankowości. Autor komentarzy, poradników, artykułów i raportów o bankowości skierowanych zarówno do branży, jak i jej klientów. Redaktor prowadzący branżowego serwisu PRNews.pl. Autor cyklu raportów "Polska bankowość w liczbach". Dziennikarz Roku 2013 według Kapituły Konkursu IX Kongresu Gospodarki Elektronicznej przy Związku Banków Polskich. Dwukrotnie nominowany do nagrody Dziennikarskiej im. Mariana Krzaka oraz laureat tej nagrody w 2014 r. Finalista Nagrody Dziennikarstwa Ekonomicznego Press Clubu Polska za 2019 r.

Tematy
0zł za prowadzenie i najważniejsze usługi w koncie firmowym.  Zyskaj konto firmowe z gwarancją braku opłat przez 2 lata.

0zł za prowadzenie i najważniejsze usługi w koncie firmowym. Zyskaj konto firmowe z gwarancją braku opłat przez 2 lata.

Komentarze (12)

dodaj komentarz
~Basia
Tragiczny ich nowy system! Po co bylo zmieniać cos co bylo dobre ...
~KrzysztofRithaler
Nowy system płatnosci [email protected] nie umywa się nawet do ebgz, gdzie każda operacja była możliwa do podejrzenia, wydrukowania, sprawdzenia, wprowadzenia zmian. Nowy system jest niedopracowany! Złożyłem zlecenie stałe i przy jego zamykaniu pojawiła się informacja potwierdzająca przyjęcie zlecenia, ale wydrukować potwierdzenia już się nie Nowy system płatnosci [email protected] nie umywa się nawet do ebgz, gdzie każda operacja była możliwa do podejrzenia, wydrukowania, sprawdzenia, wprowadzenia zmian. Nowy system jest niedopracowany! Złożyłem zlecenie stałe i przy jego zamykaniu pojawiła się informacja potwierdzająca przyjęcie zlecenia, ale wydrukować potwierdzenia już się nie dało, bo ponoć taka funkcja nie istnieje. Pytam więc konsultanta przez telefon, kto weźmie na siebie odpowiedzialność, jeśli wyjadę na dłuższy czas, a okaże się, że zlecenie nie poszło. Jakbym wykrakał - w 2-3 dni później po moim zleceniu stałym nie ma nawet śladu.
To dopiero czary. Ponad piętnaście lat BGŻ był moim bankiem, ale niestety, musimy się rozstać...
~zupa
Oni tylko pożyczki mają prawdziwie online do 10 tys i łatwo brać...bo dają, to działa naprawdę good, ba nawet jak rzadko gdzie, spłaty zgadzają się z symulatorem, nie ma przekłamań, także za to brawka....., konta u nich nie musisz mieć.....
~zupa
Ja na szczeście już wcześniej wywaliłem bgże i jakoś się udało online, jak zmiany wchodziły z pariba, sporo ludzi wywalało wtedy i pariba i bgże...Nieco problemy były, bo trzeba im było przypominać, bo nie bardzo chcieli zamykać online, ba ja nawet miałem sytuacje, że zamknęli a konto było dalej czynne, aż w końcu w kopercie pismo Ja na szczeście już wcześniej wywaliłem bgże i jakoś się udało online, jak zmiany wchodziły z pariba, sporo ludzi wywalało wtedy i pariba i bgże...Nieco problemy były, bo trzeba im było przypominać, bo nie bardzo chcieli zamykać online, ba ja nawet miałem sytuacje, że zamknęli a konto było dalej czynne, aż w końcu w kopercie pismo wysłali na adres ....No działo się sporo działo....
~mMmM
"Bank wycofa z bieżącej oferty konta oszczędnościowego Eskalacja i Konta z zyskiem, które po 10 listopada 2016 r. pozostaną wyłącznie w obsłudze."
czy będzie coś w zamian? korzystanie z tych rachunków przez internet usprawniało pracę - można było przerzucić pieniądze w dowolnej chwili.
czy bank będzie w takim przypadku
"Bank wycofa z bieżącej oferty konta oszczędnościowego Eskalacja i Konta z zyskiem, które po 10 listopada 2016 r. pozostaną wyłącznie w obsłudze."
czy będzie coś w zamian? korzystanie z tych rachunków przez internet usprawniało pracę - można było przerzucić pieniądze w dowolnej chwili.
czy bank będzie w takim przypadku czynny dłużej a nie tylko do 16:00 czy 16:30? zwykły pracujący śmiertelnik nie ma jak się dostać do stacjonarnych placówek banku po 16:30.
~pola
Bankowość mobilna to podstawa dlatego ja stawiam na getin, któy od dłuższego czasu wiedzie w tym zakresie prym
~nhl
Panie Wojciechu , co z BGŻ -Optima ? Jakoś nie mogę się doczytać .
~pracownik_bgz_bnp
Migracja BGŻOptimy była zakończona 8 lutego 2016, jest już od tamtej pory w systemie [email protected] Wszystko w końcu idzie w stronę jednego systemu i obsługi bez dzielenia na exbgz i exbnp :)
~klient odpowiada ~pracownik_bgz_bnp
zgadza sie jako klient potwirdzam!
~BGZ
Witam
Mam pytanie. Na stronie KNFu w zakładce podmioty bankowe dalej istnieje Sygma Bank. możecie mi powiedzieć dlaczego? Dziękuję

Powiązane: Sektor bankowy

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki