REKLAMA

Deutsche Bank Polska zamknie 25 oddziałów

Wojciech Boczoń2016-02-23 11:04analityk Bankier.pl
publikacja
2016-02-23 11:04

Potwierdzają się nasze informacje na temat możliwej redukcji sieci sprzedaży Deutsche Banku. Bank zamierza zlikwidować 25 oddziałów – głównie mniejszych placówek przejętych po marce db kredyt.  Zostaną one połączone z większymi placówkami w tych samych lokalizacjach.

Wcześniej podawaliśmy, że do końca lutego Deutsche Bank Polska zredukuje swoją sieć sprzedaży nawet o około 20 proc. Biuro prasowe udzieliło nam informacji, że trwa coroczny przegląd placówek i ewentualne redukcje będą dotyczyły mniejszych oddziałów. Dziś mamy już oficjalne potwierdzenie tej informacji – Deutsche Bank Polska zamierza zlikwidować do końca lutego 25 małych placówek (spośród 147 placówek ogółem). To oddziały działające kiedyś pod marką db kredyt. Zostaną połączone z większymi oddziałami znajdującymi się w tych samych lokalizacjach.

- Celem tego procesu jest przede wszystkim wzmocnienie łączonych jednostek i umożliwienie pełnego wykorzystania potencjału rynku do realizacji planów sprzedażowych, a także zmniejszenie kosztów administracyjnych – tłumaczy Leszek Niemycki, wiceprezes Deutsche Bank Polska odpowiedzialny za część detaliczną banku.

fot. Deutsche Bank / / Deutsche Bank

Bank nie planuje zwolnień grupowych. Zdecydowanej większości pracowników mniejszych placówek zaproponowane zostało przeniesienie do nowych oddziałów lub możliwość współpracy z bankiem w formie umów agencyjnych.

Po stronie detalicznej bank postawi przede wszystkim na model doradczy. W ciągu najbliższych lat chce znacznie dynamiczniej rosnąć w obszarze produktów inwestycyjnych kierowanych do klientów zamożnych oraz segmentu private banking.

PKO Bank Polski uruchomi nowe konto dla wnioskujących o środki z programu 500+

PKO Bank Polski uruchomi nowe konto dla wnioskujących o środki z programu 500+

1 kwietnia systemy bankowości internetowej PKO Banku Polskiego i Inteligo mają być gotowe do składania wniosków o dofinansowanie w ramach programu Rodzina 500+. Wnioski będą mogli składać klienci, którzy posiadają dowolny rachunek z oferty z dostępem do bankowości elektronicznej.

- Nasza strategia po stronie kredytowej zakłada natomiast zmianę struktury sprzedaży tak, aby wzmocnić udział w rynku finansowania firm oraz kredytów gotówkowych przy równoczesnym zachowaniu oferty hipotecznej dla klienta zamożnego, który jest zainteresowany szerszą współpracą z bankiem – tłumaczy wiceprezes Deutsche Bank Polska.

W weekend pierwsi poinformowaliśmy o nowych planach Deutsche Banku w Polsce. W zakresie produktów kredytowych bank chce się skupić przede wszystkim na produktach dla przedsiębiorstw i kredytach konsumpcyjnych.

Źródło:
Wojciech Boczoń
Wojciech Boczoń
analityk Bankier.pl

Ekspert z zakresu bankowości. Autor komentarzy, poradników, artykułów i raportów o bankowości skierowanych zarówno do branży, jak i jej klientów. Redaktor prowadzący branżowego serwisu PRNews.pl. Autor cyklu raportów "Polska bankowość w liczbach". Dziennikarz Roku 2013 według Kapituły Konkursu IX Kongresu Gospodarki Elektronicznej przy Związku Banków Polskich. Dwukrotnie nominowany do nagrody Dziennikarskiej im. Mariana Krzaka oraz laureat tej nagrody w 2014 r. Finalista Nagrody Dziennikarstwa Ekonomicznego Press Clubu Polska za 2019 r.

Tematy
Otwórz konto w mBanku i zgarnij do 300 zł

Otwórz konto w mBanku i zgarnij do 300 zł

Komentarze (44)

dodaj komentarz
~mala
Dobrze, że z raiffeisenem sie nic nie dzieje, mocno stoi w tym cięzkim czasie :P i dobrze, wolę żeby moje pieniądze były wciąż bezpieczne
~mw70
Wiadomym było dla zainteresowanych o działaniach "optymalizacyjnych sieć". To nic nowego, raczej pokłosie strategii sprzed 10 lat o dynamicznym rozwoju consumer finance pod marką DB Kredyt. Skupianie się na kredytach - przede wszystkim firmowych dla SMe i gotówkach to możliwość uzyskania ponadprzeciętnej rentowności Wiadomym było dla zainteresowanych o działaniach "optymalizacyjnych sieć". To nic nowego, raczej pokłosie strategii sprzed 10 lat o dynamicznym rozwoju consumer finance pod marką DB Kredyt. Skupianie się na kredytach - przede wszystkim firmowych dla SMe i gotówkach to możliwość uzyskania ponadprzeciętnej rentowności w odniesieniu do innych produktów, a nie jest tak kapitałochłonne jak hipoteki, od których trzeba płacić większy podatek bankowy.
Jednym słowem najlepiej być pośrednikiem przy inwestycjach, bo to nie są pieniądze banku, a przy ewentualnej wtopie jest to strata klienta, bank zawsze zgarnia sowitą prowizję.
~jo44
zamkną te oddziały db to otworzą okienko w multi, pardon emkanBu... albo stołek dla konsultanta z pensjom tysionc tam postawia ... ale koszty płacone TU spadną. PS nie ma co żałować, przecież db w pl to głownie spekulacja, derywaty, fx i takie tam lewary na których klient jak się przekręca to na amen. knf zna statystyki..
~spoko
DB ? Tak kończą ci co krzyczeli że podniosą opłaty.
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
~bylychybaklient
założyłem darmowe konto w DB, do czego sami mnie namawiali, po niecałym roku za to darmowe konta zaczęły się pojawiać opłaty, takie śmiakie owakie, w sumie ok. 40 zł miesięcznie, przez kilka miesięcy nie chcieli mi zamknąć rachunku, bo ciągle coś było nie tak, więc znowy 40 zł w plecy... mam nadzieję, że terzw założyłem darmowe konto w DB, do czego sami mnie namawiali, po niecałym roku za to darmowe konta zaczęły się pojawiać opłaty, takie śmiakie owakie, w sumie ok. 40 zł miesięcznie, przez kilka miesięcy nie chcieli mi zamknąć rachunku, bo ciągle coś było nie tak, więc znowy 40 zł w plecy... mam nadzieję, że terzw końcu mi je zamkną
~niebyły
Nie wiem, jak to możliwe, że płacisz 4 dychy miesięcznie. Ja, od wielu lat, w DB nie płacę nic. I nic się nie zmienia. Chyba nie bardzo potrafisz czytać ich tabelę.
~michal
Widząc co się dzieje we Włoszech i Niemczech zaczynam się obawiać o własne środki w banku. Myślę o ulokowaniu pieniędzy w CHF i trzymanie ich tak długo, aż sytuacja w sektorze bankowym się uspokoi, podobnie jak w tym artykule: independenttrader.pl/jak-przetrwac-krach.html . Co Wy o tym sądzicie? Będę wdzięczny za Widząc co się dzieje we Włoszech i Niemczech zaczynam się obawiać o własne środki w banku. Myślę o ulokowaniu pieniędzy w CHF i trzymanie ich tak długo, aż sytuacja w sektorze bankowym się uspokoi, podobnie jak w tym artykule: independenttrader.pl/jak-przetrwac-krach.html . Co Wy o tym sądzicie? Będę wdzięczny za każdą odpowiedź.
~Zigi
Też śledzę ten blog, choć nie jestem inwestorem, ale warto wiedzieć co i jak. Myślę, że część w CHF poza bankiem to dobry wybór, dobrze jest też przenieść konto do jakiegoś banku z udziałem skarbu państwa. Taki Polski bank nie będzie musiał transferować za granicę środków w przypadku bail-in.

Powiązane: Bankowość 3.0 - Aktualności

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki