REKLAMA

Karczewski: Decyzje o zmianach w rządzie niebawem zapadną

2019-05-29 20:53
publikacja
2019-05-29 20:53

Decyzje w sprawie rekonstrukcji rządu niebawem zapadną; w środę jeszcze nie zapadły - powiedział marszałek Senatu Stanisław Karczewski. Dodał, że środowe spotkanie kierownictwa PiS dotyczyło przede wszystkim analizy eurowyborów oraz planów na najbliższą przyszłość.

fot. Adam Guz / / Kancelaria Premiera

W środę odbyło się spotkanie kierownictwa Prawa i Sprawiedliwości z udziałem m.in prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego i premiera Mateusza Morawieckiego. W spotkaniu uczestniczył też marszałek Senatu.

Karczewski, który w środę wieczorem był gościem w TV Republika pytany, czy podczas spotkania zapadły jakieś decyzje odparł, że rozmowy dotyczyły analizy wyborów do Parlamentu Europejskiego. "Rozmawialiśmy przede wszystkim o tym, jak wyglądała kampania wyborcza, czy można było coś w niej zrobić jeszcze lepiej, czy coś zrobiliśmy źle" - podkreślił.

"Oczywiście rozmawialiśmy też o planach na najbliższą przyszłość" - dodał. "Rozmawialiśmy o tym, co nas czeka. Wiemy wszyscy co nas czeka - wybory (parlamentarne), więc się do nich już przygotowujemy" - zaznaczył Karczewski.

Dopytywany o zmiany w rządzie, marszałek odparł, że "będzie to zrobione w najbliższym czasie". "Decyzje niebawem zapadną. Dziś jeszcze nie zapadły" - oświadczył.

Konieczność zmiany w rządzie wynika z tego, że w niedzielnych wyborach do PE mandat otrzymało kilku ministrów: wicepremier Beata Szydło, szef MSWiA Joachim Brudziński, minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska, szefowa MEN Anna Zalewska, minister ds. pomocy humanitarnej Beata Kempa, a także rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska.

Premier Mateusz Morawiecki mówił w nocy z wtorku na środę dziennikarzom w drodze powrotnej z Brukseli, że są bardzo dobrzy kandydaci na nowych ministrów. Pytany, kiedy nastąpi rekonstrukcja rządu, odpowiedział, że nowi europosłowie obejmą swoje funkcje za kilka tygodni. "Jest oczywiście przepis, że te osoby, które obejmują mandat europarlamentarzystów za kilka tygodni, w ciągu dwóch tygodni muszą zrezygnować z obecnych funkcji, a więc ministerialnych czy poselskich, więc to jest pewna podpowiedź, co do tego, kiedy (nastąpi rekonstrukcja rządu – PAP)" – powiedział Morawiecki.

W niedzielnych wyborach do Parlamentu Europejskiego, PiS uzyskało 45,38 proc. głosów, KE - 38,47 proc., Wiosna - 6,06 proc. PiS zdobyło 27 mandatów, Koalicja Europejska - 22, a Wiosna - 3.(PAP)

autor: Edyta Roś

ero/ par/

Źródło:PAP
Tematy
Przekonaj się, dlaczego warto wziąć kredyt gotówkowy w mBanku (RRSO 20,53%)

Przekonaj się, dlaczego warto wziąć kredyt gotówkowy w mBanku (RRSO 20,53%)

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Rząd Mateusza Morawieckiego

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki