Co dostaną na święta pracownicy Biedronki, Lidla i innych sklepów?

redaktor Bankier.pl

Zestaw noży marki Gerlach, a może bon o wartości 550 zł? Dyskonty i markety rokrocznie szykują prezenty swoim pracownikom. Na co mogą liczyć zatrudnieni w Lidlu, Biedronce i innych marketach?

Jak wynika z najnowszego badania Pracuj.pl, 39 proc. pracowników otrzymuje świąteczną premię finansową, 25 proc. prezent świąteczny, a zaledwie 8 proc. - dodatkowy urlop. A czego życzą sobie sami pracownicy? W pytaniu (wielokrotnego wyboru) rozpoczynającym się słowami: „Dobry pracodawca z okazji świąt…” 65 proc. wybrało odpowiedź „wyróżnia zespół świątecznymi premiami”, 48 proc. „daje prezenty dzieciom pracowników/organizuje spotkanie”, 47 proc. wskazało, że organizuje integracyjne spotkanie świąteczne, a 42 proc., że dba o świąteczny wystrój w biurze.

Pod choinką noże i zabawki

Na co mogą liczyć pracownicy Biedronki? Zatrudnieni w dyskontach Jeronimo Martins Polska otrzymują paczki oraz karty przedpłacone do wykorzystania na zakupy w Biedronce i w drogeriach Hebe. Ich kwota jest zależna od uzyskiwanego dochodu.

Agnieszka Sokołowska, dyrektor ds. komunikacji wewnętrznej i odpowiedzialności społecznej w Jeronimo Martins Polska, mówi w rozmowie z Bankier.pl: – Z okazji świąt pracownicy Biedronki i ich dzieci otrzymują bogaty pakiet świadczeń socjalnych. Są wśród nich paczki świąteczne, przyjęcia świąteczne oraz doładowanie kart przedpłaconych. W tym roku przygotowaliśmy ponad 141 tys. paczek świątecznych i po raz pierwszy zróżnicowaliśmy ich zawartość w zależności od przedziału wiekowego dzieci. Inicjatywa ta cieszy się bardzo pozytywną opinią naszych pracowników, o czym świadczą ich entuzjastyczne opinie oraz liczba wyświetleń spotu na ich temat zamieszczonego na portalu YouTube – wyjaśnia Sokołowska.

Co można znaleźć w paczkach? – Paczki świąteczne przygotowaliśmy w trzech wariantach tak, aby spełniły oczekiwania zarówno maluchów, jak i nastolatków. Dla najmłodszych od 0 do 2 lat przygotowaliśmy m.in. grające zabawki interaktywne, dla dzieci w wieku 3-9 lat gry edukacyjne i zestaw do modelowania, a dla młodzieży w wieku 10-18 lat bezprzewodowe słuchawki i głośnik. Z kolei paczki dla dorosłych zawierają wysokiej jakości praktyczne akcesoria kuchenne. Paczki uzupełniliśmy zestawem słodyczy. W okresie przedświątecznym pracownicy korzystają także z kart przedpłaconych do wykorzystania na dowolne zakupy w sklepach Biedronka i drogeriach Hebe. Kwota ich zasilenia zależy od dochodów. Naszych pracowników zapraszamy również do spotkań i zabawy w trakcie regionalnych przyjęć świąteczno-noworocznych – dodaje dyrektor ds. komunikacji wewnętrznej i odpowiedzialności społecznej w Jeronimo Martins Polska w rozmowie z Bankier.pl

Bony i upominki

W Lidlu natomiast pracownicy otrzymują bony, a dzieci zatrudnionych – paczki świąteczne.

– Bardzo doceniamy wkład oraz zaangażowanie naszych kolegów i koleżanek dlatego każdego roku przygotowujemy dla nich świąteczne upominki. W tym roku rozdamy 16 400 paczek pełnych świątecznych słodkości dzieciom pracowników. Z kolei naszym pracownikom przekażemy bony o wartości pokrywającej pewną część bożonarodzeniowych wydatków. Łącznie na wszystkie upominki i bony nasza firma przeznaczy w tym roku blisko 10 mln zł – mówi w rozmowie z Bankier.pl Aleksandra Robaszkiewicz, Communication Manager z polskiego oddziału Lidla.

W przypadku pracowników sieci Kaufland, jak dowiedział się Bankier.pl, zatrudnieni również otrzymują paczki z produktami spożywczymi oraz bony na zakupy w sklepach marki o wartości do 550 zł. Nieco więcej, bo bony o wartości 550-730 zł, oferowało w ubiegłym toku pracownikom Tesco Polska.

W zależności od dochodów, zatrudnieni w Tesco otrzymywali świąteczne karty podarunkowe, których wartość była uzależniona od deklarowanych dochodów na członka rodziny w gospodarstwie domowym. Co ciekawe, spółka przekazuje również bony o wartości 100 zł emerytom i rencistom niegdyś zatrudnionym w sklepach marki.

Weronika Szkwarek

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
9 11 h-b

Cóż...Strasznie się wysilili...Te paczki spożywcze i bony świąteczne nie wiele będą ich kosztowały... - Dostaną pracownicy tylko na umowach bo na zleceniach to przecież nie pracownicy tylko wszędzie wyrobnicy oni przecież sumienną pracą sobie nie zasłużyli na nic na święta przecież nic im nie wypracowali zysków przez cały rok ! Zatrudnieni u nich tylko na umowach w bonach kupią i tak w większości w ich sklepach !, znając zwiększone wydatki na święta to i tak pewnie dołożą im do interesu i zysku ich biznesu !.Więc suma sumarum wiele od siebie pracownikom ,ani nie zapłacą,ani wbrew pozorom nie dadzą na święta.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
6 15 pakamera

A co dostanie na święta wielomilionowa rzesza emerytów?Wała - jak Polska cała.

! Odpowiedz
4 54 sertiel

Nadgodziny gratis

! Odpowiedz

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.