REKLAMA

20 spośród 144 milionów Rosjan żyje poniżej granicy ubóstwa

2017-12-28 20:25
publikacja
2017-12-28 20:25

Około 20 milionów Rosjan, tj. blisko 14 proc. ludności, która liczy 144 miliony, żyje poniżej granicy ubóstwa - poinformował w czwartek rosyjski rząd.

fot. Vyacheslav Prokofyev / / TASS

"Według naszych danych liczba ludności o dochodach niższych od minimum egzystencji utrzymuje się na poziomie 20 milionów" - powiedział minister pracy Maksim Topilin w wywiadzie dla telewizji publicznej.

Skomentował tę sytuację między innymi jako następstwo wzrostu kosztów utrzymania w Rosji.

Topilin przypomniał, że na polecenie prezydenta Władimira Putina płaca minimalna w Rosji - 7800 rubli, tj. 115 euro - została podniesiona i wyniesie od 1 stycznia 85 proc. minimum egzystencji.

Od 1 stycznia 2019 roku w Rosji ma obowiązywać płaca minimalna na poziomie minimalnych kosztów utrzymania. Wyniesie około 10 000 rubli (140 euro).

Prezydent Putin, przyznając, że wzrost ubóstwa w Rosji jest "alarmujący", podkreślił jednocześnie, że rosyjska gospodarka przezwyciężyła już recesję, co zaczną stopniowo odczuwać zarówno podmioty gospodarcze, jak i obywatele.

8 milionów Rosjan mogłoby zadeklarować upadłość finansową z powodu długów i niespłaconych kredytów.

Dla wielu rosyjskich rodzin największym problemem jest spadek wartości rubla, który od 2014 roku utracił ponad połowę swej siły nabywczej.

ik/ mc/

Źródło:PAP
Tematy
Tanie konta dla zwolenników nowoczesnych rozwiązań – listopad 2021 r.

Tanie konta dla zwolenników nowoczesnych rozwiązań – listopad 2021 r.

Komentarze (26)

dodaj komentarz
silvio_gesell
Nie da się bogacić gdy spada populacja. Ukraina, Grecja, Japonia, przykłady można mnożyć.
plutarch
Putin stworzył sprawne państwo do zarządzania ubożejącym, zastraszonym społeczeństwem. Sukces.
tindala
Praworządność na poziomie Kazachstanu, PKB mniejsze niż Belgii, agresywność na poziomie Korei Północnej i ciągłe pretensje do całego świata o rzekomo utraconą cnotę której w tej satrapii Iwana Groźnego i jego nastepców nigdy nie było. Biedni otumanieni ludzie przekonani że ich niedola to wynik imperialistycznych knowań.
ajwaj
Milosc, gleboka troska do narodu rosyjskiego "wstrzasa do paralizujacego bulu" - nawet byc moze w kilku % prawdziwa :)
Martw sie o tych blizej - poslowie-deputaci do dumy-sejmu UKR "2018 koniec Ukrainy, w 2 lata wymagane 18 mld. $ Ukraina nie splaci, " itd... Bedzie goraco...

Co juz bylo jest JESZCZE
Milosc, gleboka troska do narodu rosyjskiego "wstrzasa do paralizujacego bulu" - nawet byc moze w kilku % prawdziwa :)
Martw sie o tych blizej - poslowie-deputaci do dumy-sejmu UKR "2018 koniec Ukrainy, w 2 lata wymagane 18 mld. $ Ukraina nie splaci, " itd... Bedzie goraco...

Co juz bylo jest JESZCZE bardziej aktualne:
""Wiatr zdecydowanie zmienia kierunek :)
- Litwinka prez. Dalia Grybauskaitė-"na Rosje nie mozna sie obrazac",
- brat mera Kijowa-Majdanowiec boxer Klichko "nasze stosunki (ROS-UKR) niedlugo sie poprawia - a wtedy wielu sie siebie spyta, jak moglo dojsc do tego, ze braterskie narody stanely na wojne ze soba" https://www.obozrevatel.com/sport/box/ubezhden-klichko-otkrovenno-vyiskazalsya-ob-otnosheniyah-ukrainyi-i-rossii.htm
- kraje baltyckie na spotkaniu premierów w Tallinie "nie jestesmy przeciwko NordStream II, jesli UE tak zdecyduje"
itd.itp.
PISio Kaczynskie & Co budza sie sami juz nie z reka, a po szyje i wyzej w nocniku :)

czerwony_wiewior
Gdyby nie wzmianka o Iwanie Groźnym, pomyślałbym że piszesz o Polsce :)
karbinadel
W czasach ZSRR wszyscy byli ubodzy, więc nikt się nie stresował :)
maverick_pl
Jak widać od lat anty-rosyjska propaganda w Polsce i na zachodzie ma się w najlepsze. Wszystko zaczęło się po Rosyjskiej interwencji na Krymie, które jak duża część świata uważa była całkowicie uzasadniona ale problem polega na tym że tej interwencji dopuściła się Rosja. Jak USA napadło od czasów II wojny światowej Jak widać od lat anty-rosyjska propaganda w Polsce i na zachodzie ma się w najlepsze. Wszystko zaczęło się po Rosyjskiej interwencji na Krymie, które jak duża część świata uważa była całkowicie uzasadniona ale problem polega na tym że tej interwencji dopuściła się Rosja. Jak USA napadło od czasów II wojny światowej ponad 30 państw i wg. różnych szacunków wymordowali ponad 15 mln ludzi a wiele państw pozostawili w totalnej ruinie to jet ok, jakoś żadne media ani pismaki nie napisali krytycznego artykułu. Takie mamy standardy - hipokryzja i kłamstwa. Nie ma się co dziwić jak 90% światowych mediów należ do kliki kilku osób jak Madoff, wszyscy antyrosyjscy. Rosja ma tego pecha, że skutecznie postawiła się bandyckiej machinie USA napadającej na kogo chcą i gdzie chcą a media z globalnej kliki wychwalają ich działania że tak wspaniale szerzą "demokrację", dronami i bombami.
mb-1
Złe wieści dla Rosji to dobre wieści dla Polski.
ajwaj
Ty z tych, co zazdrosci i nienawidzi sasiadòw :)
Cierpia piekielne meki - kiedy jednak INNI sasiedzi sie kumpluija i robia dobre interesy....
mb-1 odpowiada ajwaj
Uważasz, że na odwrót jest inaczej? To będzie dalej to samo zdanie o tym samym znaczeniu. Możesz wymienić w podpunktach, co takiego dobrego zawdzięczamy Rosji a przedtem ZSRR a przedtem Carskiej Rosji...i tak dalej.

Złe wieści dla nich to dobre dla nas, z prostego powodu. Inaczej się rozmawia z kimś, kto ma problemy
Uważasz, że na odwrót jest inaczej? To będzie dalej to samo zdanie o tym samym znaczeniu. Możesz wymienić w podpunktach, co takiego dobrego zawdzięczamy Rosji a przedtem ZSRR a przedtem Carskiej Rosji...i tak dalej.

Złe wieści dla nich to dobre dla nas, z prostego powodu. Inaczej się rozmawia z kimś, kto ma problemy a inaczej z kimś, kto silny i macha szabelką. Im dalej na wschód Europy tym bardziej liczy się prawo pięści.

Twoje posty to albo są sponsorowane, albo wynikają z niedoinformowania. Bardzo mocno zakłamujesz rzeczywistość. Sankcje są dobre i działają, ale jak w każdym przypadku działają z opóźnieniem.

Powiązane: Kryzys w Rosji

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki