Węgry: Orban zarzuca "siłom międzynarodowym" pobudzanie imigracji

2016-06-06 20:11
publikacja
2016-06-06 20:11

Premier Węgier Viktor Orban wyraził we wtorek przekonanie, że niektóre siły międzynarodowe działają na rzecz napływu do Węgier i innych państw UE jak największej liczby imigrantów.

Premier Węgier Victor Orban / fot. Bernadett Szabo / FORUM

"Są takie siły międzynarodowe, które zabiegają o to, by na Węgry i (...) do innych państw Unii Europejskiej ściągnąć jak najwięcej imigrantów - oznajmił Orban w parlamencie, odpowiadając posłowi skrajnie prawicowego Jobbiku na uwagę dotyczącą wsparcia, które otrzymywali w latach 80. od miliardera Georgea Sorosa założyciele Fideszu. Poseł zapytał, czy nie jest dwulicowością to, że premier odwraca się teraz od swego dawnego mecenasa.

"Możecie dowolnie nazywać tego, kto to (tj. napływ imigrantów) finansuje, niezależnie od jego interesów we wcześniejszym okresie antykomunistycznym, ale to, co robi on teraz, jest sprzeczne z interesami Węgier. A my musimy to jasno powiedzieć, bo nie jesteśmy najemnikami, tylko reprezentujemy interesy naszej ojczyzny - oświadczył Orban.

Zaznaczył też, że członkowie jego partii nigdy nie ukrywali, że w okresie walki z komunizmem otrzymywali wsparcie. "To bardzo słuszne, że George Soros poruszał wówczas siły przeciwko komunizmowi, na rzecz obalenia komunizmu i wycofania wojsk sowieckich" - ocenił. Wyraził jednak przekonanie, że obecny kryzys imigracyjny nie ma żadnego związku z dawną walką z komunizmem.

Do Sorosa Orban nawiązał w piątek, stawiając tezę, że zachodnie rządy postępują w kwestii imigracji niezgodnie z wolą coraz większej części swych narodów. Ocenił, że "choćby George Soros nie wiadomo jak finansował organizacje pozarządowe, choćby węgierski miliarder nie wiadomo jak próbował przeniknąć do mediów i stworzyć atmosferę", prawda jest taka, że polityce zachodnich rządów w kwestii uchodźców zdecydowanie i z rosnącą siłą sprzeciwiają się ich własne narody.

Nieco wcześniej Orban zarzucił Sorosowi, że to pod jego wpływem padają negatywne uwagi na temat Węgier, Polski i generalnie Europy Środkowej ze strony przywódców amerykańskiej Partii Demokratycznej. "Usta (Billa) Clintona, ale głos George'a Sorosa" - oświadczył.

Soros jest krytycznie nastawiony do obecnego rządu węgierskiego. Zarzucał Orbanowi oraz obecnemu rządowi Polski m.in., że wykorzystują etniczny i wyznaniowy nacjonalizm, by utrwalić swoją władzę.

Z Budapesztu Małgorzata Wyrzykowska (PAP)

mw/ kot/ mc/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (22)

dodaj komentarz
~webster
Badzmy dumni ze swojego nacjonalizmu !!!
~miro
lewaccy wywrotowcy wmawiają europejczykom że emigranci są pottzebni do pracy kiedy 30 % młodych europejczyków jest bezrobotnych
~anty_pis_2016
prawicowe-katole chca zeby siedziec w kosciele a imigranci maja pracowac i placic podatki, a prawicowy-katol dostanie 500+, niedziela+ za kazda msze sie nalezy, a imigranci robic i placic na nasze nic nie robienie i modlenie sie
~płonący_kołchoz
To działalność lewactwa, które ma stworzyć tygiel kultur by napuszczać na siebie ludzi różnych kultur by rządzić i ukształtować nowego tzw. nowoczesnego człowieka, czyli taki bezwolny produkt uzależniony od lewackiej kultury, lewackiej władzy, socjalu. Taki człowiek jest też idealny dla koncernów które promują To działalność lewactwa, które ma stworzyć tygiel kultur by napuszczać na siebie ludzi różnych kultur by rządzić i ukształtować nowego tzw. nowoczesnego człowieka, czyli taki bezwolny produkt uzależniony od lewackiej kultury, lewackiej władzy, socjalu. Taki człowiek jest też idealny dla koncernów które promują całe to lewactwo, ponieważ człowiek ten będzie podatny na reklamę i mimo braku potrzeb ma konsumować i zadłużać się. To sojusz lewactwa i biznesu.
~arek
Imigracja jest na rękę nacjonalistycznym dyktatorom; Orbanowi, Kaczyńskiemu, Putinowi i Erdoganowi. Zyskują poklask u skrajnej ksenofobicznej prawicy i rozwalają Unię Europejską. A silna Unia to jedyne zagrożenie dla tych kieszonkowych dyktatorów.
~olo odpowiada (usunięty)
To może już nie pisz więcej.
~ktos111
Wpiszcie sobie Wielki Izrael i będziecie wiedzieć o co chodzi z tymi przesiedleniami . Plan jest bardzo prosty zobaczcie gdzie prowadzone są działania destabilizujące państwa i całe przesiedlenia .
~rix
Ta witryna jest nieosiągalna
Autor sugeruje, że okrucieństwa ISIS mają na celu oczyszczenie terenu ze wszystkich niechcianych obywateli Syrii, sekt i społeczności, które mogą stanąć na drodze planu iluminackich Żydów dla Wielkiego Izraela.
„obszar żydowskiego państwa rozciąga się od strumyka Egiptu do Eufratu”
Ta witryna jest nieosiągalna
Autor sugeruje, że okrucieństwa ISIS mają na celu oczyszczenie terenu ze wszystkich niechcianych obywateli Syrii, sekt i społeczności, które mogą stanąć na drodze planu iluminackich Żydów dla Wielkiego Izraela.
„obszar żydowskiego państwa rozciąga się od strumyka Egiptu do Eufratu”
– Theodore Herzl, ojciec założyciel syjonizmu

Powiązane: Unia zmaga się z napływem imigrantów

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki