REKLAMA

WZ Auga Group zdecyduje o wycofaniu spółki z obrotu na GPW

2021-09-22 08:40
publikacja
2021-09-22 08:40
WZ Auga Group zdecyduje o wycofaniu spółki z obrotu na GPW
WZ Auga Group zdecyduje o wycofaniu spółki z obrotu na GPW
fot. Tomasz Ras / / Puls Biznesu

Walne zgromadzenie litewskiej spółki Auga Group zdecyduje 14 października o wycofaniu spółki z obrotu na warszawskiej giełdzie. Wniosek w tej sprawie zgłosił akcjonariusz Baltic Champs Group - podała Auga Group w komunikatach.

Akcje spółki są wprowadzone obecnie do obrotu na dwóch rynkach - AB Nasdaq Vilnius oraz na GPW. Akcjonariusz wskazał, że aktywny obrót odbywa się co do zasady tylko na Nasdaq.

"Obecność akcji spółki nie tylko na rynku regulowanym Nasdaq, ale także na GPW, nie przynosi jej realnych korzyści, ale wymaga od niej dodatkowych zasobów ludzkich, prowadzi również do dodatkowych kosztów w związku ze spełnianiem wymogów regulacyjnych dla spółek giełdowych nie tylko z Litwy, ale także z zagranicy (Polski)" - napisano w komunikacie.

"W odróżnieniu od rynków krajów bałtyckich, spółka nie ma intencji i potrzeb pozyskiwania dodatkowego kapitału poprzez przeprowadzanie ofert publicznych swoich akcji lub innych papierów wartościowych w Polsce i/lub poszukiwania alternatywnych źródeł finansowania swojej działalności na tym rynku" - dodano.

Akcjonariusz zwrócił uwagę, że po wykluczeniu akcji Auga Group z obrotu na GPW, będą one dalej przedmiotem obrotu na Nasdaq Vilnius, co zapewni ochronę praw i interesów akcjonariuszy spółki.

"Po wycofaniu akcji z obrotu na rynku regulowanym GPW, spółka będzie mogła skoncentrować wszystkie swoje wysiłki wyłącznie na relacjach z inwestorami na swoim głównym rynku regulowanym Nasdaq oraz na prowadzeniu swojej bezpośredniej działalności" - dodano.

Baltic Champs Group ma 55,04 proc. akcji Auga Group. (PAP Biznes)

jow/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zyskaj nawet 250 zł z Kontem 360°

Zyskaj nawet 250 zł z Kontem 360°

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki