Strajk tli się w szkołach

Jesienią niemal na pewno dojdzie do protestów nauczycieli. Być może jeszcze przed wyborami - pisze w poniedziałkowym wydaniu "Rzeczpospolita".

(fot. Andrzej Hulimka / FORUM)

"Nauczyciele nie odpuszczają protestów, a nastroje wśród pedagogów się radykalizują - wynika z raportu opracowanego na prośbę Ogólnopolskiego Międzyszkolnego Komitetu Strajkowego" - informuje dziennik.

Dokument, do którego dotarła "Rzeczpospolita", został przygotowany przez naukowców z uniwersytetów: Warszawskiego, Jagiellońskiego i Gdańskiego. "Z opinii zebranych od ponad 7 tysięcy nauczycieli wynika, że 41 proc. z nich uważa ogłoszenie nowego strajku za potrzebne. Poparcie dla protestu rośnie - do 66 proc. - gdyby nie wiązał się on z odejściem od tablic. Zaledwie 19 proc. nauczycieli uważa protest za całkowicie niepotrzebny" - czytamy w gazecie.

Jak podaje "Rz", to nieprawda, że nastroje w oświacie się uspokoiły. "W środowisku nauczycielskim nadal wrze, przybywa tych, którzy są za radykalizacją działań. To efekt tego, że nauczyciele poczuli się zlekceważeni przez rządzących" - mówi cytowany przez dziennik prof. Michał Bilewicz, psycholog z Uniwersytetu Warszawskiego, współautor badania, które zostało przeprowadzone na przełomie czerwca i lipca. 

mgost/ pad/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
3 19 wnr

Ciekawy czy będą się znów przebierać za świnki i krówki - a może jakieś nowe zwierzątka - np. osiołki?

! Odpowiedz
7 20 eagleeye

@lakiluuk można powiedzieć że mnie wyprzedziłeś z tezą ìż nie jest to protest o to aby nauczyciele więcej zarabiali tylko protest dla "bicia piany" przed wyborami. A jakby tak walczyli o swoje dobro to strajkowali by w wakacje i wtedy ludzie by uwierzyli im ze walczą o swoje a nie są "wplątywani w bagno polityczne"

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
6 21 lakiluuk

Nauczyciele idąc za sztandarem Broniarza idą w przepaść. Nauczyciele o poglądach lewicowych mają teraz zamiar robić pasztet przed wyborami.

! Odpowiedz
8 5 szlachta-nie-pracuje

za komuny edukacja była na wysokim poziomie ,w tej materii wołam komuno wróć !

! Odpowiedz
10 25 lelo1949

A przypadkiem nie uważają, że lekceważą uczniów i rodziców?,szkoła powstała dla uczniów a nie jest miejscem bogacenia się nauczycieli

! Odpowiedz
14 9 antybolszewik

Niezłe. Powiem mojej siostrze, że szkoła jest miejscem jej "bogacenia" :)
Na serio to I tak nie powiem bo jest zaangażowana w swoją pracę ale przejmuje się, że żyje z dnia na dzień

! Odpowiedz
7 4 jes odpowiada antybolszewik

Przecież siostra się bogaci. Za te parę godzin to bardzo dobra praca jak na polskie warunki.

! Odpowiedz
19 16 misafi

Z klasy mojej córki (szkoła podstawowa w Warszawie) odeszło 5 nauczycieli (w tym z polskiego i matematyki). Znalezienie nowych to istna łapanka. Jak ktoś ma papier to może być najgorszym nauczycielem w historii, i pracę dostaje od ręki. I lepiej raczej nie będzie. Jak ktoś ma kasę to idzie do prywatnej, jak nie to dziecko ma zagwarantowaną II ligę przez całe życie.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
9 47 igła

Podwajając wynagrodzenie tym szkolnym miernotom nie spowodujemy, że staną się lepszymi nauczycielami. Min. 1/3 z nich kwalifikuje od razu do zwolnienia z dożywotnim zakazem nauczania kogokolwiek.

! Odpowiedz
3 33 shiver5

Ale do tej pory też tak było. Złego nauczyciela nie da się zwolnić dzięki Karcie nauczyciela. Dlatego jakość kształcenia od lat już nie leci ale pikuje dół.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.