LPP szacuje wysokość podatku od sprzedaży detalicznej na ok. 45 mln zł w '20

2019-05-28 06:38
publikacja
2019-05-28 06:38
LPP

Grupa LPP szacuje, że jeśli podatek od sprzedaży detalicznej zacząłby obowiązywać w 2020 roku, jego wysokość wyniosłaby ok. 45 mln zł - poinformowała spółka w prezentacji.

Na bazie danych za 2018 roku podatek wyniósłby ok. 41 mln zł.

Trybunał Sprawiedliwości UE (TSUE) uznał w połowie maja, że decyzja Komisji Europejskiej w sprawie zakazu wprowadzenia podatku od sprzedaży detalicznej w Polsce była niesłuszna. Wyrok nie jest prawomocny.

Pod koniec 2018 roku Sejm uchwalił ustawę zawieszającą pobieranie daniny w 2019 roku. W przypadku uprawomocnienia się wyroku TSUE podatek od sprzedaży detalicznej może zostać wprowadzony w życie.

Zgodnie z ustawą podatek obejmuje kwotę wolną od podatku w wysokości 17 mln zł miesięcznie oraz dwa progi podatkowe: 0,8 proc. dla sprzedaży miesięcznej w przedziale 17-170 mln zł oraz 1,4 proc. dla sprzedaży miesięcznej powyżej 170 mln zł. Sprzedaż internetowa jest wyłączona z opodatkowania. (PAP Biznes)

pel/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (2)

dodaj komentarz
stokar
Powoli szala wartości sprzedaży przechyla się na sprzedaż zagraniczną, więc z każdym rokiem ten podatek będzie coraz mniejszym procentowo kosztem dla LPP
nestrol
Zakaz handlu i podatek miał uderzyć w zagraniczne sieci, a jak zwykle pomysł nie został przemyślany i cierpią na tym i polscy przedsiębiorcy, a na koniec obrywa rykoszetem klient bo wszystko podrożeje. U nas jak zwykle biznesmenom kłody pod nogi, a społeczeństwu pieniądze są rozdawane, żeby mieli na podwyżki :D

Powiązane: Podatek sklepowy

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki