LPP szacuje wysokość podatku od sprzedaży detalicznej na ok. 45 mln zł w '20

2019-05-28 06:38
publikacja
2019-05-28 06:38
LPP

Grupa LPP szacuje, że jeśli podatek od sprzedaży detalicznej zacząłby obowiązywać w 2020 roku, jego wysokość wyniosłaby ok. 45 mln zł - poinformowała spółka w prezentacji.

Na bazie danych za 2018 roku podatek wyniósłby ok. 41 mln zł.

Trybunał Sprawiedliwości UE (TSUE) uznał w połowie maja, że decyzja Komisji Europejskiej w sprawie zakazu wprowadzenia podatku od sprzedaży detalicznej w Polsce była niesłuszna. Wyrok nie jest prawomocny.

Pod koniec 2018 roku Sejm uchwalił ustawę zawieszającą pobieranie daniny w 2019 roku. W przypadku uprawomocnienia się wyroku TSUE podatek od sprzedaży detalicznej może zostać wprowadzony w życie.

Zgodnie z ustawą podatek obejmuje kwotę wolną od podatku w wysokości 17 mln zł miesięcznie oraz dwa progi podatkowe: 0,8 proc. dla sprzedaży miesięcznej w przedziale 17-170 mln zł oraz 1,4 proc. dla sprzedaży miesięcznej powyżej 170 mln zł. Sprzedaż internetowa jest wyłączona z opodatkowania. (PAP Biznes)

pel/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
 Poznaj bogatą ofertę samochodów używanych Audi. Wybierz najlepszy dla siebie!

Poznaj bogatą ofertę samochodów używanych Audi. Wybierz najlepszy dla siebie!

Advertisement

Komentarze (2)

dodaj komentarz
stokar
Powoli szala wartości sprzedaży przechyla się na sprzedaż zagraniczną, więc z każdym rokiem ten podatek będzie coraz mniejszym procentowo kosztem dla LPP
nestrol
Zakaz handlu i podatek miał uderzyć w zagraniczne sieci, a jak zwykle pomysł nie został przemyślany i cierpią na tym i polscy przedsiębiorcy, a na koniec obrywa rykoszetem klient bo wszystko podrożeje. U nas jak zwykle biznesmenom kłody pod nogi, a społeczeństwu pieniądze są rozdawane, żeby mieli na podwyżki :D

Powiązane: Podatek sklepowy

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki