REKLAMA

Kuczyński: Będzie rzeźnia na dywidendach?

2016-09-09 12:15
publikacja
2016-09-09 12:15
fot. Grzegorz Kawecki / Puls Biznesu

- Dziwiło mnie wczoraj, że polski rynek nie zareagował na informacje o planie podnoszenia nominalnej wartości akcji spółek SP. Trochę tak, jakby inwestorzy nie uwierzyli, że to możliwe. A wszystko wskazuje na to, że możliwe - mówi Piotr Kuczyński, główny analityk DI Xelion.

- Mówimy o podniesieniu nominalnej wartości akcji, co owocuje 19-proc. podatkiem idącym do budżetu i tym, że będzie mniej dywidendy dla całej reszty. Powinien się podnieść straszliwy krzyk - nic takiego się nie stało. Jeżeli podniesienie wartości nominalnej akcji w PGE było testem, to zachęcił rząd do dalszego działania w tym kierunku - mówi Kuczyński.

- Draghi w ogóle mnie nie rozczarował. Powiedział to, co powinien powiedzieć. A to, że giełdy europejskie zareagowały lekką paniką na to, że nie było mowy o przedłużeniu programu skupu aktywów, to był raczej pretekst do jakiejś korekty. Jest oczywiste, że w marcu 2017 r. EBC nie skończy tego skupu i sytuacja będzie trudna. Na razie tego nie mówią i zostawiają sobie tę broń na później - dodaje analityk.

- Dziwi mnie to, co się dzieje na Wall Street. Mamy już dwa miesiące trendu bocznego, S&P 500 oscyluje wokół linii poziomej. Nie ma reakcji na to, co się szykuje podczas wyborów prezydenckich 8 listopada. Sytuacja wygląda coraz gorzej dla Hillary Clinton i według mnie to Trump wygra. Zaczyna robić się dziwacznie, a Wall Street nie reaguje. Pytanie, kiedy zareaguje - ocenia Piotr Kuczyński.

Rozmawiał Michał Kryński

Źródło:
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (58)

dodaj komentarz
~Inwestor
A jednak miał rację...
~Artur
Pan Kuczyński to jakiś dyżurny ekspert? W radiowej trójce też nie znają innego eksperta. Normalnie Kuczyński na prezydenta.
~GANGSTER
RZEZNIA MOZE BYC U CIEBIE W DOMU
~rzyczliwy
dajcie inych komentatorow przecie tego nie da sie cyztac na powaznie niech se kuczynski zainwestuje w demo na lamach bankiera i zoabaczymy jaki z niego cwaniaczek
~Paweł
Kupować ! Kupować ! Kuczyński pisze o spadkach ! Będzie rosło :)))
~klin
Dajcie spokój z tym Kuczynskim,ekonomista od siedmiu boleści
~shalom
ekonomista PO szkole partyjnej .
~Wykluczony
Znowu mnie okradli, pożyczyłem im pieniądze teraz w mocy prawa zabierają mi odsetki. Stara miała rację nie inwestuj skarpeta to jest to.
~autor
Gwiazda Poranna powtarza to co już inny powiedzieli dziesięć razy i nawet w bankierze o tym pisano a artykuł z GP napisany jakby to on odkrył ten fakt odnośnie dywidend. Nie sądziłem, że nawet w Bankierze dawne członkostwo w PZPR ma aż takie znaczenie.
~heh
Trudno powiedzieć gdzie będzie rzeźnia. Powinna być rzeźnia wśród analityków wieszczących spadki.

Powiązane: Łatwiejszy dostęp do broni

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki