REKLAMA

Castorama nie zamyka sklepów. "Działamy jako »apteki dla domu«"

2020-03-25 10:00
publikacja
2020-03-25 10:00

Castorama w czasach koronawirusa nie zamyka sklepów, ale chce być „apteką dla domu". Sklepy są otwarte, przed wejściem pojawią się dozowniki z płynem do dezynfekcji rąk, a w środku obowiązują ograniczenia liczby osób, które mogą przebywać wewnątrz placówki.

Castorama - "apteką dla domu" / fot. Yegor Aleyev / TASS

Koronawirus w Polsce i na świecie przyczynił się do zamknięcia sklepów takich firm jak Apple, Microsoft, Ikea, Adidas czy Nike. Castorama natomiast przygotowała placówki do - jej zdaniem - bezpiecznego robienia zakupów i zapowiada, że będzie „apteką dla domu” w czasach zarazy. 

- Sklepy pozostają otwarte, aby zapewnić możliwość zakupu produktów niezbędnych do usunięcia awarii w domu lub dokończenia wcześniej rozpoczętego remontu. Obecnie funkcjonujemy jako „apteki dla domu”, co oznacza, że jeżeli wybierasz opcję zakupu bezpośredniego, powinieneś mieć uzasadnioną potrzebę odwiedzenia sklepu. Jeżeli nie, prosimy o wybranie metody zakupu przez internet lub złożenia zamówienia telefonicznie - przeczytamy w oświadczeniu Castoramy

Przed wejściem do sklepów pojawiły się dozowniki z płynem do dezynfekcji rąk. Pracownicy będą kontrolować, czy w sklepach znajduje się liczba klientów pozwalająca na bezpieczne robienie zakupów, czyli 1 osoba na 50 mkw. Godziny otwarcia są skrócone do 20:00, a klienci mogą otrzymać fakturę wyłączenie z fakturomatów

Sklep dementuje też informacje o tłumach klientów na terenie placówek: "Obserwacje dotyczące rzekomo zwiększonego ruchu w naszych obiektach są nieprawdziwe. Stosujemy przez cały czas limit liczby osób mogących przebywać na terenie obiektu, przelicznikiem jest 1 osoba na 50 m kw."

Castorama nie jest jedynym sklepem wprowadzającym ograniczenia. Biedronka wprowadziła przerwy techniczne oraz pierwszeństwo w kolejce dla seniorówFirmy będą również przeprowadzać dezynfekcje wózków zakupowychDo walki z koronawirusem włączył się biznes, przekazując środki pienięzne, maski oraz inne materiały i narzędzia niezbędne do walki z pandemią.

DF

Źródło:
Tematy
Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Advertisement

Komentarze (7)

dodaj komentarz
maxify
Otwarte sklepy,pracujące zakłady to wszystko głęboko zakorzeniony objaw KAPITALIZMU, W KTÓRYM CZŁOWIEK SIĘ NIE LICZY.LICZY SIĘ TYLKO MAMONA!!! I TA MAMONA WAS WSZYSTKICH POZAMIATA. JEŚLI WSZYSTKO NIE ZOSTANIE ZATRZYMANE NA DWA TYGODNIE BĘDZIE GORZEJ NIŻ WE WŁOSZECH!!!
aneta_23
W kwestii małych biznesów z powodu aktualnego stanu epidemiologicznego warto rozważyć zakup zabezpieczeń mających za zadanie ochronę osób pracujących przy obsłudze klienta, warto rozważyć zainwestowanie w osłony z płyty plexi lub przyłbice bhp. Te które mogę polecić znajdują się w ofercie firmy www.maglo.com.pl
jendreka
Tak się powinno działać, bez paniki, z zachowaniem maksymalnej higieny, dobrej organizacji i bez nieuzasadnionych ograniczeń. Najlepiej wszystko pozamykac, tylko czy państwo pokryje straty? Jeśli tak to nie ma sprawy.
leoto
Castorama jest przecież francuska a wiadomo co we Francji robią. Światły Makaron i jego rządy doprowadziły już do śmierci ponad 1100 osób. Domy opieki idą w ślady hiszpańskie gdzie też rządzi światły Sanchez. Lewacy i liberałowie - brawo. Człowiek się nie liczy tylko ideologia.
szmk
Lewacy? Prezes Glapiński martwił się dwa tygodnie temu, że "Najgorszy możliwy scenariusz może oznaczać ograniczony popyt na towary nieżywnościowe, którego nie udałoby się uzupełnić". Jak ludzie przestaną przepuszczać kasę, to będzie koniec świata (który znamy).
1as
Sklep chce zarabiać na Januszach, co w każdej wolnej chwili muszą coś wiercić i kuć w ścianach. Inni niech zamykają, a u nas januszowo na całego, co tam zaraza.
katzpodola
Na tym polega demokracja tak chętnie krzyczana przez opozycję. Nie chcesz nie jedziesz,chcesz to jedziesz. Tylko jak wprowadzane są obostrzenia to wtedy wielki krzyk że to łamanie wolności obywatelskiej.

Powiązane: Koronawirus w Polsce

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki