REKLAMA

Koronawirus w handlu. Globalne marki zamykają sklepy

2020-03-18 13:45
publikacja
2020-03-18 13:45
Bankier.pl

Microsoft, Apple, Nike, Adidas, Ikea i inni światowi giganci zamykają sklepy oraz wprowadzają ograniczenia. Ponowne otwarcie detalicznych placówek planowane jest najwcześniej na koniec marca 2020 roku. 

Światowi giganci zamykają sklepy stacjonarne / Bankier.pl

Koronawirus każdego dnia zmienia naszą rzeczywistość. Światowi giganci decydują o zamknięciu sklepów stacjonarnych lub wprowadzeniu ograniczeń. Część firm zapewnia, że korzystanie ze sklepu online jest możliwe, a przesyłki będą dostarczane w normalnym trybie. Apple, H&M czy Levis zapowiadają ponowne otwarcie na koniec marca i początek kwietnia.

Apple, Microsoft

Firma Apple zamyka placówki na całym świecie z wyjątkiem Chin, Tajwanu i Hongkongu. Sklepy zostaną najwcześniej otwarte 27 marca, powiedział Tim Cook, szef spółki. Takie działania podjął rówież Microsoft, który zamknął wszystkie sklepy do odwołania. Znajdują się w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Australii, Anglii oraz Portoryko. 

Jednocześnie firmy dalej zapewniają obsługę techniczną dla swoich klientów.  

Adidas, H&M, Nike

H&M zamknął wszystkie sklepy w Stanach Zjednoczonych oraz Kanadzie do 2 kwietnia br. Klienci mogą robić zakupy za pośrednictwem strony internetowej. Nike do 27 marca zamknął placówki stacjonarne w Europie Zachodniej, Stanach Zjednoczonych oraz Australii i Nowej Zelandii. 

Adidas i Puma również zdecydowały się na zawieszenie działalności stacjonarnych placówek. 

Ikea, Walmart, Sephora

Ikea zamknęła salony działające w Polsce, Włoszech, Hiszpanii oraz Austrii. Sephora do 3 kwietnia zamknęła drogerie na całym świecie, część z nich znajdująca się w centrach handlowych i tak nie może działać przez wprowadzone w wielu krajach przepisy mające na celu jak najszybsze uspokojenie rozprzestrzeniającej się epidemii. 

Walmart, popularny supermarket w USA, skrócił godziny pracy oraz wprowadził limity zakupowe. W Polsce podobną strategię przyjęła Biedronka oraz Żabka

Wśród firm, które czasowo zawiesiły działalność sklepów stacjonarnych w niektórych lub wszystkich krajach, jest Gap, Patagonia, Lush, Levi Strauss & Co, Xiaomi, Urban Outfitters, Crocks, J. Crew, Kohl's, Lululemon.

Dominika Florek

Źródło:
Tematy
Załóż Konto Przekorzystne na selfie

Załóż Konto Przekorzystne na selfie

Advertisement

Komentarze (2)

dodaj komentarz
bha
Niestety....Pandemia Covid-19 coraz mocniej rozwija się na świecie szczególnie obecnie w UE ! Już ponad 200 tyś zachorowań i niestety ponad 8 tyś zgonów !.Prawidłowo jak kwarantanna to kwarantanna wszędzie , a nie udawanie, stwarzanie pozorów kosztem zdrowia zatrudnionych ich rodzin i nie tylko ich !. INFO https://www.Niestety....Pandemia Covid-19 coraz mocniej rozwija się na świecie szczególnie obecnie w UE ! Już ponad 200 tyś zachorowań i niestety ponad 8 tyś zgonów !.Prawidłowo jak kwarantanna to kwarantanna wszędzie , a nie udawanie, stwarzanie pozorów kosztem zdrowia zatrudnionych ich rodzin i nie tylko ich !. INFO https://www.worldometers.info/coronavirus/ INFO 2 https://www.medonet.pl/zdrowie/zdrowie-dla-kazdego,zasieg-koronawirusa-covid-19--mapa-,artykul,43602150.html
atx
tak już wszyscy wiedzą że 98% ofiar to osoby po 60tce no dlatego szum jest tak wielki i panika bo wiekszośc bosów tego świata osiągneła już wiek krytyczny ...z wyjątkiem bosa od "f" ;)
a we włoszech dlaczego jest tak strasznie? ...bo tam średnia wieku jest 70lat
no już nie wspomnie o ich kulturze i stylu
tak już wszyscy wiedzą że 98% ofiar to osoby po 60tce no dlatego szum jest tak wielki i panika bo wiekszośc bosów tego świata osiągneła już wiek krytyczny ...z wyjątkiem bosa od "f" ;)
a we włoszech dlaczego jest tak strasznie? ...bo tam średnia wieku jest 70lat
no już nie wspomnie o ich kulturze i stylu życia ...zabawa, mecze i obecnośc na pogrzebie obowiązkowa calych rodzin
zdrówka

Powiązane: Epidemia koronawirusa z Chin

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki