Koronawirus w handlu. Globalne marki zamykają sklepy

Microsoft, Apple, Nike, Adidas, Ikea i inni światowi giganci zamykają sklepy oraz wprowadzają ograniczenia. Ponowne otwarcie detalicznych placówek planowane jest najwcześniej na koniec marca 2020 roku. 

Światowi giganci zamykają sklepy stacjonarne
Światowi giganci zamykają sklepy stacjonarne (Bankier.pl)

Koronawirus każdego dnia zmienia naszą rzeczywistość. Światowi giganci decydują o zamknięciu sklepów stacjonarnych lub wprowadzeniu ograniczeń. Część firm zapewnia, że korzystanie ze sklepu online jest możliwe, a przesyłki będą dostarczane w normalnym trybie. Apple, H&M czy Levis zapowiadają ponowne otwarcie na koniec marca i początek kwietnia.

Apple, Microsoft

Firma Apple zamyka placówki na całym świecie z wyjątkiem Chin, Tajwanu i Hongkongu. Sklepy zostaną najwcześniej otwarte 27 marca, powiedział Tim Cook, szef spółki. Takie działania podjął rówież Microsoft, który zamknął wszystkie sklepy do odwołania. Znajdują się w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Australii, Anglii oraz Portoryko. 

Jednocześnie firmy dalej zapewniają obsługę techniczną dla swoich klientów.  

Adidas, H&M, Nike

H&M zamknął wszystkie sklepy w Stanach Zjednoczonych oraz Kanadzie do 2 kwietnia br. Klienci mogą robić zakupy za pośrednictwem strony internetowej. Nike do 27 marca zamknął placówki stacjonarne w Europie Zachodniej, Stanach Zjednoczonych oraz Australii i Nowej Zelandii. 

Adidas i Puma również zdecydowały się na zawieszenie działalności stacjonarnych placówek. 

Ikea, Walmart, Sephora

Ikea zamknęła salony działające w Polsce, Włoszech, Hiszpanii oraz Austrii. Sephora do 3 kwietnia zamknęła drogerie na całym świecie, część z nich znajdująca się w centrach handlowych i tak nie może działać przez wprowadzone w wielu krajach przepisy mające na celu jak najszybsze uspokojenie rozprzestrzeniającej się epidemii. 

Walmart, popularny supermarket w USA, skrócił godziny pracy oraz wprowadził limity zakupowe. W Polsce podobną strategię przyjęła Biedronka oraz Żabka

Wśród firm, które czasowo zawiesiły działalność sklepów stacjonarnych w niektórych lub wszystkich krajach, jest Gap, Patagonia, Lush, Levi Strauss & Co, Xiaomi, Urban Outfitters, Crocks, J. Crew, Kohl's, Lululemon.

Dominika Florek

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
2 7 bha

Niestety....Pandemia Covid-19 coraz mocniej rozwija się na świecie szczególnie obecnie w UE ! Już ponad 200 tyś zachorowań i niestety ponad 8 tyś zgonów !.Prawidłowo jak kwarantanna to kwarantanna wszędzie , a nie udawanie, stwarzanie pozorów kosztem zdrowia zatrudnionych ich rodzin i nie tylko ich !. INFO https://www. worldometers.info/coronavirus/ INFO 2 https://www.medonet.pl/zdrowie/zdrowie-dla-kazdego,zasieg-koronawirusa-covid-19--mapa-,artykul,43602150.html

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 1 atx

tak już wszyscy wiedzą że 98% ofiar to osoby po 60tce no dlatego szum jest tak wielki i panika bo wiekszośc bosów tego świata osiągneła już wiek krytyczny ...z wyjątkiem bosa od "f" ;)
a we włoszech dlaczego jest tak strasznie? ...bo tam średnia wieku jest 70lat
no już nie wspomnie o ich kulturze i stylu życia ...zabawa, mecze i obecnośc na pogrzebie obowiązkowa calych rodzin
zdrówka

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne