REKLAMA
WAKACJE NA GIEŁDZIE

Kolejna fala upałów we Włoszech. Miejscami będzie 40-41 stopni

2025-06-25 05:51
publikacja
2025-06-25 05:51
Dodaj Bankier.pl w Google

Nad Włochy nadeszła kolejna fala dokuczliwych upałów, które przyniósł antycyklon afrykański o nazwie Pluto. Temperatura w niektórych regionach kraju, w tym w Toskanii i na Sardynii, przekroczy 40 stopni Celsjusza.

Kolejna fala upałów we Włoszech. Miejscami będzie 40-41 stopni
Kolejna fala upałów we Włoszech. Miejscami będzie 40-41 stopni
fot. Boryana Manzurova / / Shutterstock

36-37 stopni- to średnia temperatura niemal w całych Włoszech w najbliższych dniach. Jeszcze goręcej będzie na północy, w Bolonii i Ferrarze, gdzie meteorolodzy zapowiadają około 40 stopni.

Bardzo dotkliwe upały panować będą w Toskanii. Jak podało tamtejsze centrum meteorologiczne, będzie to jedna z najbardziej intensywnych fal gorąca w ostatnich latach w tym regionie; potrwa ona około tygodnia. Od środy prognozowane są tam rekordowe w tej części kraju temperatury sięgające 41 stopni.

Coraz goręcej z każdym dniem jest na całej Sardynii. Lokalny oddział Obrony Cywilnej poinformował, że także tam miejscami będzie 40-41 stopni. Na wyspie wzrosło zagrożenie pożarami.

Kulminacja tej fali upałów rozpocznie się we Włoszech w czwartek. Tego dnia najwyższy stopień alertu z powodu gorąca, wprowadzony przez ministerstwo zdrowia, obowiązywać będzie w Bolonii, Bolzano, Brescii, Florencji, Perugii, Turynie. Ten czerwony alarm oznacza, że upał stanowi zagrożenie dla zdrowia całej populacji.

Wakacje na giełdzie

Służby medyczne ostrzegają, że na skutki upałów szczególnie narażeni są turyści, którzy nie przestrzegają zasad unikania wychodzenia na słońce w najbardziej gorących porach dnia. Rośnie liczba przyjęć na pogotowie, między innymi wśród turystów nad jeziorem Como.

W Rzymie odnotowano zjawisko "ucieczki" przed upałami w szczycie pory letniej. Coraz więcej osób rezerwuje pobyt w hotelach na wrzesień.

Z Rzymu Sylwia Wysocka (PAP)

sw/ zm/

Źródło:PAP
Tematy

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Fala upałów na świecie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki