REKLAMA

DM BOŚ podwyższył cenę docelową Lotosu do 71 zł, podtrzymuje "kupuj"

2021-01-26 10:32
publikacja
2021-01-26 10:32
fot. Bartłomiej Kudowicz / FORUM

Analitycy DM BOŚ, w raporcie z 18 stycznia, podwyższyli cenę docelową Lotosu do 71 zł z 63 zł wcześniej, podtrzymując rekomendację na poziomie "kupuj".

Raport wydano przy kursie 42,7 zł.

"Podwyższamy nasze prognozy finansowe w oczekiwaniu wyższych premii lądowych niż oczekiwaliśmy wcześniej, a także przyjmujemy w modelu wyższe ceny gazu (naturalny wpływ na nasze prognozy skonsolidowanych wyników). Podtrzymujemy nasze oczekiwanie, że najprawdopodobniej PKN Orlen przejmie 100 proc. akcji Lotosu, gdyż naszym zdaniem taki przebieg transakcji niesie ze sobą mniejsze ryzyko zablokowania fuzji przez akcjonariuszy mniejszościowych, a jednocześnie jest to najlepszy układ transakcji dla wszystkich stron" - napisano w raporcie.

Z punktu widzenia okazji krótkoterminowej - zdaniem analityków - walory Lotosu dają dobrą ekspozycję na optymistyczne zachowanie światowych rynków akcji i na rosnące nadzieje na stopniowe opanowanie pandemii za pomocą szczepionek.

"Walory spółki wydają się dobrą inwestycją krótkoterminową zważywszy na utrzymujący się trend w strategii rotacji sektorów (naszym zdaniem, tzw. akcje typu +value+ mogą w dalszym ciągu zachowywać się lepiej niż tzw. akcje typu +growth+ w najbliższym czasie)" - dodano.

Jak podano, wycena spółki jest silnie zależna od wynegocjowanych warunków potencjalnej wymiany aktywów Lotosu i struktury transakcji nabycia Lotosu przez PKN Orlen.

DM BOŚ prognozuje, że Lotos wypracuje w 2021 roku 2,08 mld zł skorygowanej EBITDA LIFO, 2,28 mld zł EBITDA przy sprzedaży na poziomie 23,67 mld zł.

Pierwsza dystrybucja raportu, którego autorem jest Łukasz Prokopiuk, nastąpiła 19 stycznia o godz. 7.20.

Depesza jest skrótem rekomendacji. W załączniku zamieszczamy wymagane prawem informacje DM BOŚ. (PAP Biznes)

doa/ gor/

Źródło:PAP Biznes

Do pobrania

38295583_Lotos_3_FU_5_2021_DM_BOS disclaimer prasa.pdfpdf
Tematy
Boom na hipoteki oswoil spoleczenstwo z ubezpieczeniami

Boom na hipoteki oswoil spoleczenstwo z ubezpieczeniami

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki