REKLAMA

Celon Pharma będzie gotowy do podania pacjentom leku na COVID-19 w połowie '22

2020-09-22 10:48
publikacja
2020-09-22 10:48
fot. Numstocker / Shutterstock

Celon Pharma zakłada, że będzie gotowy do podania pacjentom leku przeciwwirusowego na COVID-19 w połowie 2022 roku - poinformował podczas wtorkowej wideokonferencji prezes Maciej Wieczorek.

Celon Pharma pracuje nad wdrożeniem do badań klinicznych innowacyjnego terapeutyku przeciwwirusowego w terapii COVID-19 i infekcji grypowych.

"Na początku 2021 roku planujemy rozpocząć badania testujące wszystkie właściwości fizykochemiczne wyselekcjonowanych związków. Cały 2021 rok to będzie ciężka praca optymalizowania struktur, weryfikacji właściwości" - powiedział we wtorek prezes Maciej Wieczorek.

"W połowie 2022 roku będziemy gotowi do podania leku pacjentom, na początku zdrowym ochotnikom, a następnie na przełomie 2022 i 2023 roku - w zależności od rozwoju pandemii i dostępności zainfekowanych pacjentów - również szerszemu gronu pacjentów" - dodał.

Rozwiązanie terapeutyczne Celonu zakłada jednoczesne skracanie czasu infekcji u pacjentów już nią dotkniętych i znaczące ograniczenie rozprzestrzenianie się wirusa u osób zdrowych.

"Jeżeli pandemia będzie się utrzymywała albo będzie cykliczna - co jesień, co wiosnę - i liczba chorych byłaby podobna jak dzisiaj to istniałaby realna szansa, że w ramach szybkich rejestracji w latach 2022 i 2023 nasz program kliniczny byłby wystarczający, aby w 2023 roku uzyskać dopuszczenie leku do obrotu" - powiedział prezes.

Grupa została wybrana przez NCBR do dofinansowania projektu związanego z COVID-19 kwotą 38,9 mln zł, a jego całkowity koszt szacowany jest na 65 mln zł.

Celon Pharma jest firmą biofarmaceutyczną zajmującą się badaniami, rozwojem, wytwarzaniem oraz sprzedażą produktów farmaceutycznych. (PAP Biznes)

sar/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki