REKLAMA

Borys: Potrzebna nowa ustawa o funduszach inwestycyjnych

2021-03-04 14:21
publikacja
2021-03-04 14:21
Borys: Potrzebna nowa ustawa o funduszach inwestycyjnych
Borys: Potrzebna nowa ustawa o funduszach inwestycyjnych
fot. Marek Wiśniewski / / Puls Biznesu

Nowa ustawa o funduszach inwestycyjnych, uproszczenie procedury dopuszczania spółek na GPW, poprawa otoczenia podatkowego i wdrożenie przepisów o funduszach inwestujących w nieruchomości to spawy, które można by w tym roku zrealizować dla rozwoju rynku kapitałowego - uważa prezes PFR Paweł Borys.

“Potrzebna jest jakaś priorytetyzacja i skoncentrowanie się na kilku rzeczach. Ja bym na przykład postawił sobie taki cel, mówię w sensie środowiska wszystkich osób zaangażowanych w realizację strategii (rozwoju rynku kapitałowego - PAP). Zróbmy cztery rzeczy w tym roku. Pierwsza rzecz to napiszmy nową ustawę o funduszach inwestycyjnych, bo obecna skala regulacji w ustawie o funduszach inwestycyjnych powoduje, że ten instrument staje się dysfunkcjonalny, zbyt przeregulowany i niewygodny i niekonkurencyjny na tle innych rynków” - powiedział Borys w czwartek podczas XXI Konferencji Izby Domów Maklerskich.

Szef Polskiego Funduszu Rozwoju uważa też, że należy przyspieszyć dopuszczenia spółek na Giełdę Papierów Wartościowych, uprościć procedurę, aby w ten sposób poprawić konkurencyjność warszawskiego parkietu w stosunku do innych giełd na świecie.

“Trzecia rzecz to ewidentnie mamy pewne bariery, jeżeli chodzi o system podatkowy, chociażby dotyczące (...) raportowania wyników, sprawozdawczości, które często utrudniają rozwój tego rynku. Poprawmy to otoczenie podatkowe w tych miejscach gdzie rzeczywiście są istotne bariery” - powiedział Borys.

Zdaniem prezesa PFR czwarty element, nad którym należy się skoncentrować dla rozwoju rynku kapitałowego w Polsce, to wdrożenie ustawy o REIT-ach, czyli funduszach inwestujących w nieruchomości.(PAP)

autor: Łukasz Pawłowski

pif/ amac/

Źródło:PAP
Tematy
Sprawdź jak zyskać 300 zł z Kontem Jakie Chcę

Sprawdź jak zyskać 300 zł z Kontem Jakie Chcę

Advertisement

Komentarze (3)

dodaj komentarz
wtomek
", uproszczenie procedury dopuszczania spółek na GPW"- jeszcze uprościć robienie ludzi w bambuko?. Trochę historii ryckarni zwanej GPW , poczytaj kolego reformatorze od siedmiu boleści. Mercator w WIG20, to symbol tych dobrych zmian. Mafia kupi, mafia podpompuje kurs i już jesteśmy w WIG20. Fundusze odkupią za ", uproszczenie procedury dopuszczania spółek na GPW"- jeszcze uprościć robienie ludzi w bambuko?. Trochę historii ryckarni zwanej GPW , poczytaj kolego reformatorze od siedmiu boleści. Mercator w WIG20, to symbol tych dobrych zmian. Mafia kupi, mafia podpompuje kurs i już jesteśmy w WIG20. Fundusze odkupią za pieniądze uczestników. Bombowa giełda.
barysza51
No więc panie Borys do roboty a nie tylko żąglowanie pieniędzmi aby ukryć prawdziwe rozmiary deficytu budżetowego.
meryt
barysza51 "aby ukryć prawdziwe rozmiary deficytu budżetowego"

Jak zaliczysz dług/pożyczkę w koszty (wydatki budżetu), to dług znika :)

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki