REKLAMA

Asseco obecnie nie myśli o Sygnity, chce mocniej zaistnieć na rynkach zagranicznych (opis)

2015-03-16 13:21
publikacja
2015-03-16 13:21

Asseco Poland obecnie nie rozważa ogłoszenia wezwania na Sygnity. Koncentruje się nad restrukturyzacją kupionej niedawno spółki Unizeto. Grupa myśli o pojawieniu się na nowych rynkach zagranicznych jak. np. Zambia, Angola czy Wietnam - poinformował na konferencji prezes spółki Adam Góral.

"W dniu dzisiejszym nie planujemy wezwania na Sygnity. Obecnie koncentrujemy się na restrukturyzacji Unizeto" - powiedział Góral.

Asseco ma zgodę UOKiK na przejęcie Sygnity, która obowiązuje do 11 lipca 2015 r.

Asseco Systems, spółka zależna Asseco Poland, kupiła 911.150 akcji Unizeto Technologies, stanowiących 81,3 proc. kapitału zakładowego, za 18,86 mln zł.

Pod koniec lutego Asseco udzieliło Unizeto 5 mln zł pożyczki.

"W Unizeto widzimy wiele wartości, mają ciekawe produkty jak podpis elektroniczny czy masowe wydruki. To jest najtrudniejszy projekt w historii, ale wierzę, że zrobimy na tym świetny interes. Dołożymy do tej spółki tylko tyle środków, ile będziemy musieli" - powiedział Góral.

"Zabezpieczenie tego co zapłaciliśmy jest bardzo mocne. Spółka była w trudnej sytuacji i gdybyśmy jej nie kupili moglibyśmy mieć problemy na jednym dużym projekcie, gdzie jesteśmy razem w konsorcjum. W firmie jest już nowy zarząd i trwa restrukturyzacja" - dodał.

Prezes informatycznej firmy poinformował, że grupa intensywnie pracuje nad rozwojem na rynkach zagranicznych.

"Pracujemy m.in. nad Zambią, coś próbujemy robić w Angoli, pracujemy w Kazachstanie, nie porzucamy też Wietnamu" - powiedział.

"Będziemy otwierali też nowe kierunki. Nowe emerging markets. Zastanawiamy się m.in. nad Białorusią" - dodał.

Poinformował też,że spodziewa się, iż niebawem ruszy realizacja wartego blisko 10 mln USD kontraktu w Etiopii dotyczącego uruchomienia systemu informatycznego służącego do pozyskiwania i zarządzania danymi odczytowymi etiopskiego rynku energii.(PAP)

gsu/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Pożyczka gotówkowa w PKO Banku Polskim RRSO 7,45%

Pożyczka gotówkowa w PKO Banku Polskim RRSO 7,45%

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki