Nawet 3300 zł na osobę za święta i sylwestra za granicą

Średnio 3300 zł na osobę kosztuje urlop w okresie świąt Bożego Narodzenia oraz Sylwestra w 2019 roku. Wśród najchętniej odwiedzanych miejsc dominują ciepłe kraje, wynika z danych biur podróży. 

Gdzie Polacy spędzą święta?
Gdzie Polacy spędzą święta? (fot. REUTERS / FORUM)

W pierwszej połowie 2019 roku polskie lotniska obsłużyły 22,3 mln pasażerów. Z raportu Travelplanet.pl wynika, że Polacy najchętniej odwiedzają ciepłe miejsca podczas świąteczno-sylwestrowego urlopu. Cztery z pięciu wybieranych najczęściej krajów przywita odwiedzających słońcem i wysoką temperaturą. 

Boże Narodzenie wśród piramid

Według analizy przeprowadzonej przez portal Travelplanet.pl najchętniej wybieranym miejscem na świąteczne i sylwestrowe wypady jest Egipt. Jedna trzecia klientów biur podróży zarezerwowała odpoczynek w kraju faraonów. Drugim celem wypraw, wybranym przez 15% osób są Wyspy Kanaryjskie. Na trzecią pozycję wśród najbardziej popularnych miejsc spadła Turcja. Klienci biur podróży często decydowali się na wyjazd na Maltę oraz do Włoch.

Średnio 3300 zł na osobę kosztuje świąteczno-sylwestrowy wyjazd, przeczytamy w raporcie Travelplanet.pl. Na kwotę znaczący wpływ mają rezerwacje świątecznych wakacji w ciepłych krajach, które są droższe od innych ofert. Państwa, w których odwiedzający mogą złapać słońce wybierane są przez 18% klientów biur podróży. Rezerwacje wakacji na górskich stokach stanowią 10% wszystkich zamówień. Fani nart i snowboardu średnio zapłacą niecałe 1200 zł na osobę

Im wcześniej, tym taniej

Niezmiennie obowiązuje trend - im wcześniej dokonamy rejestracji tym mniej zapłacimy za wakacje. Oferty w pierwszej połowie listopada przedstawione przez biura podróży były nawet o 500 zł tańsze niż teraz. Miłośnicy sportów zimowych za pobyt w czeskich ośrodkach z dwoma posiłkami zapłacą od 1300 zł do 1400 zł. Kilka tygodni wcześniej oferty były w przedziale od 800 zł do 1100 zł.

Apartamenty w Alpach z własnym wyżywieniem kosztowały na początku listopada od 400 zł do 700 zł za osobę. Obecnie trzeba zapłacić za nie od 950 zł we Włoszech do 1600 zł we francuskim Valmeniere. W połowie listopada za ośrodek z wyżywieniem HB (śniadaniem i obiadokolacją) we Włoszech trzeba było zapłacić od 1100 zł do 1400 zł. Wraz z początkiem grudnia zapłacimy już około 1600 – 1800 zł.

Wypoczynek w Emiratach Arabskich podczas świąt można było zarezerwować od 2700 do 3000 zł za osobę na początku listopada. W cenę wliczone były koszty biletu lotniczego, hotelu w standardzie trzy lub czterogwiazdkowym oraz śniadania. Obecnie identyczna oferta to koszt rzędu 3500 zł, przeczytamy w raporcie. 

Wypoczynek na stoku

Wakacje na nartach w Czechach zdrożały z 800-1100 zł do 1300-1400 zł za osobę. Austriackie kurorty narciarskie są tańsze od czeskich ofert, wahają się od 1250 do 1350 zł. Święta w Austrii z wyżywieniem w postaci dwóch posiłków kosztują od 1800 do 2000 zł.

Słowackie, czeskie oraz polskie oferty noclegów w okresie świątecznym nie są już dostępne w systemach rezerwacyjnych. Można znaleźć pojedyncze ogłoszenia przykładowo Pec pod Śnieżką, który kosztuje w granicach 2000 zł. Cena za hotel w Krynicy Zdrój to ponad 3500 zł, przeczytamy na stronie Travelplant.pl.

W poszukiwaniu słońca

Święta na tureckiej Riwierze, na Cyprze oraz Malcie w 2019 roku w czterogwiazdkowych hotelach kosztowały 1700-2000 zł w pierwszej połowy listopada. Do Egiptu lub Tunezji polecieć można za 2200 - 2300 zł. Ceny pięciogwiazdkowych hoteli all inclusive w Turcji wahały się w granicy od 1700 zł do 2000 zł.

Tydzień na Malcie w trzygwiazdkowym hotelu bez wyżywienia w okresie świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku to koszt w wysokości 900 – 1000 zł. Odpoczynek w Hiszpanii w hotelach czterogwiazdkowych oraz wyższej klasy kosztuje od 1200 zł do 1600 zł. 

Za święta w Gambii, Katarze lub na Wyspach Zielonego Przylądka trzeba zapłacić od 3800 zł do 4200 zł. Droższa jest Kenia, wakacje w Afryce to nawet 5800 zł w czterogwiazdkowym hotelu z wyżywieniem HB. Świąteczny egzotyczny odpoczynek na Sri Lance lub Tajlandii kosztuje od 5200 zł do 5800 zł. Wyprawa na Bali może sięgać kwoty 7000 zł za osobę. 

DF

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
10 0 hfjdj

Ja jade na narty do Szwajcarii a zabobony zostawiam biedakom.

! Odpowiedz
15 7 grzegorzkubik

Taka bida za rządów PIS-u jest że ludzie jeżdżą sobie do ciepłych krajów bo nawet przy grudniowych dodatnich temperaturach nie wytrzymują. Na pewno pietruszki sobie nie kupowali to i zaoszczędzili. Prawda jest taka, że dziś nawet menel z parku za uzbieraną kasę może sobie kupić telewizor. Zatem nie jest tak źle jak niektórzy rysują.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 2 sel

Szczególnie jak prawie połowa nie pracuje i nie stara się o żaden zasiłek czy pracę bo nie ma szans.,to figurują jako pracujący?, a na pewno za uczciwe pieniądze tylko żebracze.

! Odpowiedz
9 13 etre

Tradycyjne polskie święta to czas spędzony z najbliższymi. Czyżby już całkiem zniknęły więzi rodzinne. Smutne.

! Odpowiedz
4 24 igła

Po co do Egiptu w święta ?
Ano po to by nie trzeba było się narobić trzy dni w kuchni by nasza rodzina "od święta" mogła potem u nas biesiadować przez kilka godzin, po czym najedzona wrócić do swoich domów i zająć się swoimi sprawami.
Właśnie po to i nie tylko wyjeżdża się w ciepłe miejsca w święta.

! Odpowiedz
20 15 prs

"Polacy" spedzaja Swieta z rodzina, nie wyobrazam sobie Swiat w jakims hotelu, motelu czy innym przytulku..

! Odpowiedz
7 20 dziki_losos

Egipt? Kto normalny tam jeździ po tym, jak programista i działacz społeczny Alaa Abd El-Fattah został aresztowany bez postawienia zarzutów i torturowany w więzieniu (w 2019 roku!), a potem tak samo jego prawnik? Po tym, jak w 2017 roku Kair został okrzyknięty najgorszym miastem dla kobiet z powodu wszechobecnej przemocy?

3 dni temu na lotnisku w Kairze aresztowano pracownika kawiarni, który chwytał kobiety za... wiecie, za co. To nie jest odosobniony przypadek - to wynika z kulturowego przyzwolenia na takie zachowania. Z nagminnego łamania praw człowieka w tym kraju.

Nie jedźcie tam! Już w Turcji jest lepiej (co nie znaczy, że dobrze).

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
7 6 igła

Nikt to Kairu nie jeździ. Najlepiej do Marsa Alam, ale w grudniu hotel musi się znajdować w zatoce (bo są wiatry) i dobrze jest mieć piankę do pływania, gdyż woda ma ok. 22-23st.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne