REKLAMA

Szef indyjskiej firmy zwolnił prawie cały personel i zastąpił go sztuczną inteligencją

2023-07-18 19:50
publikacja
2023-07-18 19:50

Suumit Shah, założyciel indyjskiej firmy Dukaan, poinformował na Twitterze, że zwolnił prawie cały personel i zastąpił go chatbotem, który reaguje na żądania klientów w ciągu dwóch minut, podczas gdy pracownikom zabierało to dwie godziny - podaje francuski portal 20minutes.

Szef indyjskiej firmy zwolnił prawie cały personel i zastąpił go sztuczną inteligencją
Szef indyjskiej firmy zwolnił prawie cały personel i zastąpił go sztuczną inteligencją
fot. Tara Winstead / / Pexels

11 lipca Shah, szef firmy specjalizującej się w e-handlu i oferującej aplikacje pozwalające na stworzenie sklepu online, napisał na Twitterze, że oparty na sztucznej inteligencji asysynt Lina pozwala na znacznie szybszą obsługę klienta i skraca czas zarówno pierwszej reakcji na zamówienia, jak i ich realizacji.

Shah poinformował też, że skorzystanie z chatbota pozwoliło mu zwolnić 90 proc. pracowników i zredukować koszty o 85 procent - podaje dziennik "Hindustan Times".

Tweet Shaha wywołał burzę na Twitterze - pisze 20minutes.

Portal przypomina, że według raportu banku Goldman Sachs z marca sztuczna inteligencja spowoduje likwidację 300 mln miejsc pracy na świecie.

fit/ tebe/

Źródło:PAP
Tematy
Ranking kont osobistych dla młodych – listopad 2023 r.

Ranking kont osobistych dla młodych – listopad 2023 r.

Komentarze (26)

dodaj komentarz
zoomek
Zaczyna się.
Na razie pomału ale pójdzie jak lawina a kto nie zwolni ludzi ten zbankrutuje. Jprdl!
infinityhost
Dokładnie tak, do tego to zmierza.
jenak
Czytam sobie wieści z Kalifornii. Infrastruktura prosi o pomoc.

Znaczy, że będą piniędze na minimalny gwarantowany.
Śmich przemieszany z sążnistym ziewem. Czy bul jak co dzień.
czadfad
Dlatego testowane są na świecie takie rozwiązania jak dochód gwarantowany. AI szczególnie we wszystkich pracach biurowych może szybko zastąpić ludzi. Za 50 czy 100 lat mało który człowie będzie naprawdę pracował, oczywiście można utrzymywać niepotrzebne stanowiska i kazać ludzią chodzić do pracy żeby się nie nudzili, ale czy to ma sens?
r4k odpowiada (usunięty)
https://www.rmf24.pl/ekonomia/news-1300-zl-za-nic-w-polsce-rusza-testy-bezwarunkowego-dochodu-p,nId,6033059#crp_state=1
rolnikk
500+ to nic innego jak dochód gwarantowany.
andregru odpowiada rolnikk
Ale dla wybranych
skaurus
Tytuł bardzo mylący albo celowy clickbait.
Redukcje dotknęły dział obsługi klienta, nie ma wzmianki o programistach, dziale HR czy sprzątaczach.

Niewielka strata, każdy kto próbował załatwić coż w supporcie chociażby w Orange wie, że AI będzie o klasę lepsze bo gorsze być nie może.
mba_tomy
Sztuczna inteligencja... jeszcze nigdy nic nie udało mi się przez nią na infolinii załatwić (banki, sieci komórkowe, działy zamówień). Nawet po podaniu tematu jestem źle przekierowywany. Może dlatego, że dzwonię tylko z trudnymi tematami... o dziwo ludzie na infolinii sobie z tymi trudnymi radzą, często z czyjąś pomocą, ale efekt Sztuczna inteligencja... jeszcze nigdy nic nie udało mi się przez nią na infolinii załatwić (banki, sieci komórkowe, działy zamówień). Nawet po podaniu tematu jestem źle przekierowywany. Może dlatego, że dzwonię tylko z trudnymi tematami... o dziwo ludzie na infolinii sobie z tymi trudnymi radzą, często z czyjąś pomocą, ale efekt jest zadowalający.
eobywatel
może najpierw trzeba spytać klientów czy zadowoleni? i jak zostały rozwiązane zgłoszenia? może wszystkie w stylu: "bardzo mi przykro ale nie rozumiem o co ci chodzi, do widzenia. Dukaan życzy miłego dnia" i załatwione :P

Powiązane: Praca

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki