Oferta publiczna T-Bull obejmie 40 tys. akcji, cena emisyjna ustalona na 50 zł

O tym, że polski rynek IPO obecnie nie jest łatwy, przekonało się już wiele spółek. Nieco lżej miały spółki produkujące gry, których akcje były rozchwytywane przez inwestorów. Do czasu, T-Bull właśnie się przekonał, że nie wystarczy robić gier, by uplasować na rynku dowolną emisję.

Jak wynika z najnowszego komunikatu T-Bull, podczas przenosin z NewConnect na GPW, zaoferuje 40 tys. nowych akcji. To wynik rozczarowujący, w prospekcie emisyjnym spółka zakładała bowiem, że oferta obejmować będzie do 100 tys. nowo emitowanych papierów. Wyraźnie ścięto także cenę. Maksymalna wynosiła 60 zł, tymczasem akcje trafią do inwestorów za 50 zł.

Oferta publiczna T-Bull obejmie 40 tys. akcji, cena emisyjna ustalona na 50 zł
Oferta publiczna T-Bull obejmie 40 tys. akcji, cena emisyjna ustalona na 50 zł (Bankier.pl)

Spółka oczekiwała, że wpływy netto z emisji nowych akcji wyniosą około 6,2 mln zł. Informowała, że zamierza wprowadzić do portfolio 3 nowe tytuły gier mobilnych. Obecna wycena i skala nowej emisji pozwoli jednak na zebranie 1/3 tej kwoty, a więc około 2 mln zł. Ofertę - z punktu widzenia spółki - można więc uznać za rozczarowującą.

Jednym z problemów oferty mógł być timing. Polski rynek IPO jest ostatnio bardzo trudny, dodatkowo nie pomagają spadki na giełdzie, a także okres wakacyjnego rozprężenia. I choć producenci gier do tej pory raczej potrafili przezwyciężyć podobne trudności i na rynku IPO radzili sobie dużo lepiej niż spółki z innych branż, to jednak przypadek T-Bulla jest nieco inny. Spółka już jest notowana na giełdzie i nie zachwyca. Tylko w tym roku jej akcje potaniały o 32 proc. Rynek pokazał więc spółkom, że nie wystarczy tylko robić gier, by zebrać od inwestorów założoną sumę pieniędzy. 

Przyjmowanie zapisów inwestorów indywidualnych trwało od 27 czerwca do 11 lipca, a inwestorów instytucjonalnych odbędzie się w dniach 13-17 lipca 2018 roku. Przydział nowych akcji zaplanowano na 18 lipca. W sumie liczba nowych akcji w transzy inwestorów instytucjonalnych wynosi 18 897, a w transzy inwestorów indywidualnych 21 103 akcji.

T-Bull to spółka specjalizująca się w projektowaniu, produkcji i dystrybucji gier na urządzenia mobilne. Jest notowana na rynku NewConnect. Oferta publiczna związana jest z przeniesieniem jej notowań na rynek regulowany GPW. Podmiotem koordynującym ofertę jest Trigon Dom Maklerski.

Adam Torchała

Źródło:
Firmy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
5 1 prosto-o-pieniadzach

może przebije debiut roku, inna spółkę z branży gier
HUCKLEBERRY GAMES (HBG)

! Odpowiedz
14 16 _justus

Świat który bardziej ceni producentów rozrywki niż producentów DOBREJ żywności jest na prostej drodze do samozagłady.

! Odpowiedz
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.

Przemek Barankiewicz - Redaktor naczelny portalu Bankier.pl

Jesteśmy najważniejszym źródłem informacji dla inwestorów, a nie musisz płacić za nasze treści. To możliwe tylko dzięki wyświetlanym przez nas reklamom. Pozwól nam się dalej rozwijać i wyłącz adblocka na stronach Bankier.pl

Przemek Barankiewicz
Redaktor naczelny portalu Bankier.pl