REKLAMA

Niemiecki rząd planuje restrykcje dla niezaszczepionych. Maseczki obowiązkowe do wiosny

2021-08-04 17:04
publikacja
2021-08-04 17:04
Niemiecki rząd planuje restrykcje dla niezaszczepionych. Maseczki obowiązkowe do wiosny
Niemiecki rząd planuje restrykcje dla niezaszczepionych. Maseczki obowiązkowe do wiosny
fot. kovop58 / / Shutterstock

Ministerstwo zdrowia Niemiec, które przygotowuje się na czwartą falę pandemii COVID-19, poinformowało w środę, że planuje wprowadzenie od jesieni restrykcji dla osób niezaszczepionych oraz obowiązku noszenia maseczek aż do wiosny.

W celu powstrzymania czwartej fali pandemii jesienią i zimą konieczne są działania zapobiegawcze, "aby uchronić system opieki zdrowotnej przed nadmiernym obciążeniem, a grupy osób, które nie mogą być jeszcze zaszczepione, przed ewentualną groźną chorobą" - napisano w raporcie ministerstwa wysłanym do Bundestagu i krajów związkowych, do którego dotarła agencja dpa.

Restrykcje sanitarne mają być jednak bardziej umiarkowane niż jesienią i zimą 2020 roku ze względu na zaawansowaną kampanię szczepień. "Tak drastyczna blokada jak w przypadku drugiej i trzeciej fali (pandemii) najprawdopodobniej nie będzie konieczna" - napisano w raporcie.

Konkretne środki ochrony przed zakażeniami obejmują m.in. stałe przestrzeganie trzech podstawowych zasad zachowania dystansu społecznego, higieny i noszenia masek, "konsekwentnie i niezależnie od zachorowalności". Nakaz noszenia medycznej maski ochronnej może obowiązywać do wiosny 2022 roku - zwłaszcza w lokalnym i dalekobieżnym transporcie publicznym oraz w handlu detalicznym - "dla wszystkich, w tym osób zaszczepionych i wyleczonych".

Od początku lub od połowy września udział w określonych sferach życia publicznego "powinien być możliwy tylko wtedy, gdy przestrzegana jest zasada: zaszczepiony, wyleczony lub przebadany. Wymienia się tu gastronomię, zakwaterowanie w hotelach, sporty, duże imprezy halowe i plenerowe" - pisze dpa.

W zależności od zaawansowania programu szczepień i tempa rozprzestrzeniania się koronawirusa osoby nieszczepione muszą się liczyć z dodatkowymi obostrzeniami, jak wykluczenie ich z udziału w imprezach i zakaz wstępu do restauracji.

Ministerstwo zdrowia RFN wyjaśnia dalej: "Na horyzoncie pojawia się czwarta fala - choć jeszcze (!) na niskim poziomie. Oprócz zwiększonej częstości występowania zakażeń u powracających podróżnych, zachowania (...) ludności obecnie stopniowo zbliżają się do zachowań z czasów przed pandemią". Jesienią i zimą mogą się również pojawić sezonowe efekty wzmacniające wirusa. "Zasadnicze pytanie brzmi więc: Jak wysoka będzie ta czwarta fala? O tym zadecydujemy teraz" - napisano w raporcie.

Walce z rosnącymi wskaźnikami infekcji będzie poświęcone spotkanie kanclerz Angeli Merkel i premierów krajów związkowych 10 sierpnia.

Komentując plany resortu dziennik "Frankfurter Allegemeine Zeitung" pisze w środę: "Osoby, które nie mogą zostać zaszczepione z powodów medycznych, nie mogą być oczywiście poszkodowane. Nie powinny również płacić za swoje testy. Inaczej jest w przypadku osób, które otrzymały propozycję szczepienia, ale nie chcą z niej skorzystać. Nie mogą one stale czerpać tylko korzyści z kampanii szczepień kosztem ogółu społeczeństwa, mając profity ze szczepień innych i unikając nawet minimalnego ryzyka szczepień".

W środę berliński Instytut im. Roberta Kocha poinformował o 3571 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w Niemczech. Tydzień temu liczba ta wynosiła 2768. Według nowych danych, w całych Niemczech w ciągu ostatnich 24 godzin odnotowano 25 zgonów na COVID-19. Przed tygodniem było 21 ofiar śmiertelnych koronawirusa.

Z Berlina Berenika Lemańczyk (PAP)

bml/ fit/ ap/

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz Konto Firmowe Godne Polecenia i zyskaj nawet 1300 zł premii!

Otwórz Konto Firmowe Godne Polecenia i zyskaj nawet 1300 zł premii!

Advertisement

Powiązane: Epidemia koronawirusa z Chin

Komentarze (20)

dodaj komentarz
3456
to niech płacą w podatku ci którzy się zaszczepili , niech płacą za to wszystko ,co obsługa -szczepionki- to wszystko za darmo cała logistyka a podatku nie ma od tych szczepionek .
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
mararok
"Inaczej jest w przypadku osób, które otrzymały propozycję szczepienia, ale nie chcą z niej skorzystać. Nie mogą one stale czerpać tylko korzyści z kampanii szczepień kosztem ogółu społeczeństwa, mając profity ze szczepień innych i unikając nawet minimalnego ryzyka szczepień".

Szczepienia są dobrowolne,
"Inaczej jest w przypadku osób, które otrzymały propozycję szczepienia, ale nie chcą z niej skorzystać. Nie mogą one stale czerpać tylko korzyści z kampanii szczepień kosztem ogółu społeczeństwa, mając profity ze szczepień innych i unikając nawet minimalnego ryzyka szczepień".

Szczepienia są dobrowolne, jak ktoś wierzy, że te dragi go uratują i faktycznie na tym nie ucierpi za kilka lat to jego indywidualna sprawa...

3456
kto jest sprawcą wirusa ,kto teraz na nim zarabia a kto traci , jakie są ogólne koszty , finansowe i zdrowotne ,kto wreszcie odpowie za to wszystko ,bo sprawcy ciągle nie ma . cała operacja została zaplanowana dużo wcześniej 2-3 lata temu . to co się teraz dzieje to nie jest przypadek , / patrz jak zachowuje się giełda kto jest sprawcą wirusa ,kto teraz na nim zarabia a kto traci , jakie są ogólne koszty , finansowe i zdrowotne ,kto wreszcie odpowie za to wszystko ,bo sprawcy ciągle nie ma . cała operacja została zaplanowana dużo wcześniej 2-3 lata temu . to co się teraz dzieje to nie jest przypadek , / patrz jak zachowuje się giełda amerykańska ,kurs dolara do innych walut , gigantyczne drukowanie , dolar to śmieć .szczepionki, wirus ,/ jak się to wszystko skończy . w jaki sposób , oto jest pytanie.
dididif
Izrael, 04-08-21
aktywni:
niezaszczepieni - 17%
single - 2%
dable - 81%
źródło: https://datadashboard.health.gov.il/COVID-19/general
samsza
Izrael: szczepienia (2 dawki) po 40rż ponad 80%, 30-39 77,7%
Zgony: 30-latkowie 2,6%, 40-latkowie 1,3%, 50-latkowie 2,6%, 60-latkowie 9,6%, reszta po 70rż, oczywiście przed 30 zgonów brak !! - czyli jak przy klasycznym wirusie.
samsza odpowiada samsza
Choć w liczbach bezwzględnych chorzy nieszczepieni przeważają o ok. 70% (seniorzy), to patrząc na wielkość grup, ochrona indywidualnych osób przez szczepionkę wyraźna.
Nie doszukałem się podziału zgonów na szczepionych i nieszczepionych, autotłumaczenie bo tych ich szlaczków nie rozumiem... Może będzie zapowiadana rzeź :)
dididif
Komunistyczni dygnitarze z Brukseli nie boją się wprowadzać ustaw norymberskich w swoim mateczniku! Została już tylko ulica, by walczyć o wolność.
ajwaj_
Chodzi o kasiore tez
50% sie w róznym stopniu zaszczepila,
a fake-szczepionki traca waznosc-dzialanie i trza znowu akcje za mld € (z podatków)
samsza
1,5 roku i nadal nie wiedzą nic. Epidemia testowa.
Nasze MZ zapytane o testy skierowało do PZH, PZHigieny powiedział że też nic nie wie, jakiś inny urząd coś tam słyszał, ale nie sprawdzał. Wszystko jest na gębę.
Towarzysze, na wojnie nie prowadzi się klubów dyskusyjnych!

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki