REKLAMA

Newag chce w grudniu uruchomić produkcję nadwozi w nowej hali

2019-08-21 11:02
publikacja
2019-08-21 11:02

Newag planuje w grudniu 2019 roku uruchomienie produkcji nadwozi w nowej hali - poinformował PAP Biznes prezes spółki Zbigniew Konieczek. Koszt inwestycji ma przekroczyć 20 mln zł.

/ fot. Mateusz Włodarczyk / FORUM

"Trwa budowa hali, w której produkowane będą nadwozia do lokomotyw i do elektrycznych zespołów trakcyjnych. Hala będzie również przystosowana do produkcji pojazdów piętrowych, wagonów osobowych i tramwajów. W tej chwili budynek jest zadaszany, w grudniu planujemy rozpocząć produkcję. Część produkcji będzie zautomatyzowana" - powiedział prezes.

"W nowej hali znajdzie się również nowoczesne stanowisko do prostowania poszyć. Inwestycja wyniesie powyżej 20 mln zł" - dodał.

Newag prowadzi w innym budynku inwestycję w linię do produkcji i naprawy zestawów kołowych.

"Pierwsza maszyna w adoptowanym obiekcie zostanie umieszczona we wrześniu. Finał inwestycji powinien nastąpić w lutym 2020 roku. W przypadku prostych zestawów kołowych produkcja może sięgnąć kilka tys. sztuk rocznie. Jednak nasze zestawy kołowe różnią się. Na pewno ta inwestycja, która kosztować będzie ponad 20 mln zł, zabezpieczy nasze potrzeby na najbliższe lata" - powiedział Konieczek.

Newag informował wcześniej, że nakłady inwestycyjne grupy mają w 2019 roku sięgnąć 55 mln zł wobec 28,2 mln zł w 2018 roku.

Na początku marca grupa zapowiedziała przeznaczenie od 80,4 mln zł do 104,5 mln zł na modernizację zakładu w Nowym Sączu w latach 2019-2021. Zgodnie z decyzją wydaną przez Krakowski Park Technologiczny ma otrzymać prawo do zwolnienia od podatku dochodowego w wysokości do 35 proc. kosztów kwalifikowanych inwestycji.

Grupa Newag produkuje elektryczne oraz spalinowe lokomotywy i pojazdy pasażerskie, tramwaje oraz pojazdy dla metra.

Ewa Pogodzińska

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Załóż Twisto i zdobądź bonus 20 zł na pierwsze zakupy! Kup teraz, zapłać później!

Załóż Twisto i zdobądź bonus 20 zł na pierwsze zakupy! Kup teraz, zapłać później!

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki