REKLAMA

JSW wyprodukuje więcej węgla. Ruszyła sprzedaż dla odbiorów indywidualnych

2022-08-16 09:16, akt.2022-08-16 09:46
publikacja
2022-08-16 09:16
aktualizacja
2022-08-16 09:46
JSW wyprodukuje więcej węgla. Ruszyła sprzedaż dla odbiorów indywidualnych
JSW wyprodukuje więcej węgla. Ruszyła sprzedaż dla odbiorów indywidualnych
fot. Agnieszka Materna / / Materiały dla mediów

W 2022 roku Jastrzębska Spółka Węglowa wyprodukuje ponad 2,7 mln ton węgla do celów energetycznych, o 400 tysięcy ton więcej, niż planowano - poinformowała spółka w komunikacie.

JSW wskazuje, że wraz z planowym zwiększeniem produkcji granulatu energetycznego, wesprze w ten sposób w obecnej sytuacji rynkowej odbiorców indywidualnych i energetykę zawodową.

Jak poinformował we wtorek rzecznik Jastrzębskiej Spółki Węglowej Tomasz Siemieniec, spółka wyprodukuje w tym roku o 400 tys. ton węgla do celów energetycznych więcej, niż planowano – ogółem 2,7 mln ton.

Z informacji Siemieńca wynika, że zarząd JSW zdecydował o uruchomieniu produkcji węgla do celów energetycznych sortymentu Orzech. Węgiel, którego podaż ma wynieść do 180 ton na dobę, od wtorku jest sprzedawany w kopalni Budryk z przeznaczeniem dla odbiorców indywidualnych.

Sprzedaż prowadzona jest wyłącznie dla klientów indywidualnych, zużywających węgiel na własne potrzeby, a limit dla jednego kupującego wynosi 3 tony i przysługuje do końca 2022 r. Ponadto, podczas zakupu kupujący powinien mieć dokument potwierdzający, że pod podanym adresem znajduje się odpowiednie źródło spalania.

OBLIGACJE OSZCZĘDNOŚCIOWE

50 pytań i odpowiedzi. Poradnik (nie tylko) dla początkujących

OBLIGACJE OSZCZĘDNOŚCIOWE

Czy obligacje detaliczne są bezpieczne? Czy chronią przed inflacją? Odpowiadamy na 50 najczęstszych i najważniejszych pytań o propozycję Skarbu Państwa dla oszczędzających. Pobierz e-book bezpłatnie lub kup za 20 zł.
Masz pytanie? Napisz na marketing@bankier.pl

Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Jeśli chcesz fakturę, to wypełnij dalszą część formularza:
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Podaj kod w formacie xx-xxx!
Pole wypełnione niepoprawnie!

Według Siemieńca dodatkowo JSW uruchomiła produkcję granulatu energetycznego o wydajności 400 ton na dobę, a kolejna taka instalacja o podobnych parametrach zostanie uruchomiona na początku września br. Obie mają wyprodukować do końca br. ponad 90 tysięcy ton granulatu do celów energetycznych.

Spółka wyjaśnia, że granulat w procesie uszlachetniania jest produkowany z drobnoziarnistych frakcji węglowych uzyskiwanych przy produkcji węgla koksowego; służy jako domieszka do węgli energetycznych i podobnie jak produkowany przez JSW węgiel do celów energetycznych, trafia do zakładów energetyki zawodowej, dużych elektrociepłowni, posiadających odpowiednie instalacje.

„Wprowadzenie dodatkowej ilości węgla do celów energetycznych powinno też zmniejszyć lukę surowcową u producentów ciepła sieciowego” – ocenił Siemieniec.

Zgodnie z informacjami przedstawianymi przez władze spółki podczas prezentacji zaktualizowanej Strategii JSW S.A. z uwzględnieniem spółek zależnych GK JSW na lata 2022-2030, tegoroczny cel produkcji węgla ustalono na: 14,5 mln ton z zakładanym do 2030 r. wzrostem do 16,1 mln ton, przy zwiększeniu udziału produkcji węgla koksowego z 84 proc. w br., do powyżej 90 proc. od 2026 r.

Południowe kopalnie spółki już osiągają ten współczynnik, natomiast jest on obecnie niższy w kopalniach Budryk i Knurów-Szczygłowice.

autor: Mateusz Babak

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Konto firmowe z gwarancją 0zł za prowadzenie i najważniejsze usługi w koncie firmowym.  Zyskaj konto firmowe z gwarancją braku opłat przez 2 lata.

Konto firmowe z gwarancją 0zł za prowadzenie i najważniejsze usługi w koncie firmowym. Zyskaj konto firmowe z gwarancją braku opłat przez 2 lata.

Komentarze (4)

dodaj komentarz
itso_rozszczepici_umysl
więcej wypadków śmiertelnych
kacz-jong-un
Wincyj wungla, wincyj pińcset plusów, wincyj cukru!!!
tecdswv4t
Oferta dla rządu. Znam człowieka, który okazyjnie sprzedaje filtry i całe maski wyłapujące dymu związki chemiczne z systemów ogrzewania, które pojawią się w zima 2022/23 Ceny okazyjne !
zlomufka
Czyli ludzie już w listopadzie będą się ogrzewać na ulicy Wiejskiej w stolycy.

Powiązane: Energetyka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki