REKLAMA

Biomed-Lublin: główny akcjonariusz sprzedawał akcje

Michał Żuławiński2020-08-07 07:55, akt.2020-08-07 12:31analityk Bankier.pl
publikacja
2020-08-07 07:55
aktualizacja
2020-08-07 12:31
fot. TexBr / Shutterstock

Organizacja Polskich Dystrybutorów Farmaceutycznych, główny akcjonariusz Biomedu-Lublin, na dwóch sierpniowych sesjach sprzedała akcje spółki za ponad 14 mln zł.

Organizacja Polskich Dystrybutorów Farmaceutycznych SA powiązana jest z zasiadającymi w radzie nadzorczej Dariuszem Kucowiczem i Wiktorem Napiórą, którzy również widnieją w akcjonariacie lubelskiej spółki.

Zgodnie z opublikowanymi komunikatami, 4 sierpnia OPDF sprzedała akcje Biomedu za 4,64 mln zł, zaś dzień później za 9,89 mln zł. Poprzednia transakcja insidera miała miejsce 29 lipca – Wiktor Napióra zbył wtedy akcje warte 8,4 mln zł. Średnia cena lipcowej transakcji wynosiła 14 zł, podczas gdy w sierpniu OPDF sprzedawała akcje Biomedu za ponad 28 zł.

Na zamknięciu czwartkowej sesji akcje Biomedu wyceniane były na 25,9 zł. To mniej od maksimów z wtorku (32,5 zł), ale warto mieć w pamięci, że jeszcze miesiąc temu akcje lubelskiej spółki kosztowały 8,18 zł, a w 2020 r. wchodziły z ceną 1,05 zł. Obecna kapitalizacja Biomedu to 1,6 miliarda złotych. To 63. wynik wśród akcji z głównego rynku GPW i NewConnect.

Kliknij, aby przejść do notowań / Bankier.pl

Biomed-Lublin to w ostatnich miesiącach jedna z najpopularniejszych spółek na GPW wśród inwestorów indywidualnych. Świadczyć może o tym choćby pierwsze miejsce w rankingu popularności spółek Bankier.pl.

[Aktualizacja: Na początku piątkowej sesji akcje Biomedu taniały o 24 proc. przy najwyższych obrotach na rynku. Po 12:30 skala spadków wynosiła 13 proc., obroty nadal były najwyższe.

Michał Żuławiński

Źródło:
Michał Żuławiński
Michał Żuławiński
analityk Bankier.pl

Redaktor prowadzący działu Rynki Bankier.pl. Wraz z zespołem śledzi bieżące wydarzenia na polskiej giełdzie i globalnych rynkach finansowych, analizuje dane gospodarcze z kraju i ze świata, monitoruje politykę banków centralnych itp. Miłośnik nowych technologii, zarówno w obszarze mediów, jak i szeroko pojętego inwestowania. Laureat nagrody specjalnej w konkursie dla dziennikarzy ekonomicznych Narodowego Banku Polskiego im. Władysława Grabskiego. Tel: 604 678 518

Tematy

Komentarze (14)

dodaj komentarz
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
tomzik
Może Pan redaktor zapytać ich o komentarz?
loool
14 mln zl przy kapitalizacji dochodzącej do 2 mld zl. To jakies drobniaki.q
znawca_wszystkiego
Haha, 2500% w rok? Takich przekrętów to nie było nawet w pamiętnym 1994 roku. Dzisiaj łatwiej jest kupować i sprzedawać akcje, stąd bańki bywają wręcz niewyobrażalne. Ale chyba nikt nie ma wątpliwości że to taka akcja "kto kogo pierwszy wydyma", a nie żadne inwestowanie, więc chyba nikt nie będzie miał Haha, 2500% w rok? Takich przekrętów to nie było nawet w pamiętnym 1994 roku. Dzisiaj łatwiej jest kupować i sprzedawać akcje, stąd bańki bywają wręcz niewyobrażalne. Ale chyba nikt nie ma wątpliwości że to taka akcja "kto kogo pierwszy wydyma", a nie żadne inwestowanie, więc chyba nikt nie będzie miał do nikogo pretensji gdy to teraz spadnie o 95% (i połowa New Connect).
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
sebastian_successful_investor
Przestancie plakac, bo az sie przykro robi!
KTO komu cos kazal!

Akcjonariusze pozostaja w akcjonariacie, a spekula nie placze....czy ktos Ci kaze wchodzic do kasyna?!

Jakbym byl prezesem, to tez bym zrzucal na takich poziomach, ale zwyzki powroca!

Teraz na calym NC akcjami sypia polscy odpowiednicy amerykanskiego
Przestancie plakac, bo az sie przykro robi!
KTO komu cos kazal!

Akcjonariusze pozostaja w akcjonariacie, a spekula nie placze....czy ktos Ci kaze wchodzic do kasyna?!

Jakbym byl prezesem, to tez bym zrzucal na takich poziomach, ale zwyzki powroca!

Teraz na calym NC akcjami sypia polscy odpowiednicy amerykanskiego robinhooda, dzici z telefonem uwazajace sie za inwestorow...

Plakac do mamy, nie tutaj!!!!!!!!!

Pozdrawiam inwestorow!

wtomek
Oczywista , oczywistość nikt nie brał udziału w manipulacji werbalnej. KNF z całą pewnością nie powinien się wziąć do pracy? . No nie weźmie się , bo prawdopodobnie tam też są zainteresowani pompka i sprzedażą ....

Powiązane: Koronawirus na GPW i giełdach światowych

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki