REKLAMA
Tylko u nas

Zastępca szefa NATO: Gruzja oraz Bośnia i Hercegowina zagrożone rosyjską agresją

2022-05-17 15:01
publikacja
2022-05-17 15:01
Zastępca szefa NATO: Gruzja oraz Bośnia i Hercegowina zagrożone rosyjską agresją
Zastępca szefa NATO: Gruzja oraz Bośnia i Hercegowina zagrożone rosyjską agresją
/ NATO

Zastępca sekretarza generalnego NATO Mircea Geoana stwierdził we wtorek, że Gruzja oraz Bośnia i Hercegowina mogą w najbliższym czasie stać się celem działań zbrojnych ze strony Federacji Rosyjskiej.

Cytowany przez bukareszteńską telewizję Digi 24 rumuński polityk ostrzegł, że oba te kraje “są narażone na ryzyko stania się celem rosyjskiej agresji”. Sprecyzował, że może ona zostać przeprowadzona m.in. w formie zmasowanego ataku cybernetycznego.

“Uzupełniamy dla nich nasze wsparcie (…), aby budować odporność oraz zapobiegać dalszej agresji, w tym inwazji w obszarze bezpieczeństwa cybernetycznego”, powiedział Mircea Geoana.

Rumuński polityk wyjaśnił, że wojna na Ukrainie dowiodła “jak duże znaczenie dla obrony i odstraszania przez Sojusz Północnoatlantycki ma obecnie wzmocnienie bezpieczeństwa cybernetycznego. Działania w tym obszarze nazwał “priorytetem NATO”.

“Ataki cybernetyczne są obok dezinformacji i szpiegostwa cyfrowego częścią nowego rodzaju działań wojennych. (Widać to było – PAP) w dniu inwazji na Ukrainę, kiedy doszło do zakrojonych na szeroką skalę ataków cybernetycznych na jej infrastrukturę rządową, wojskową i krytyczną”, powiedział zastępca sekretarza generalnego NATO. (PAP)

zat/ tebe/

Źródło:PAP
Tematy
Zyskaj aż 360 zł premii z kontem Millennium 360°

Zyskaj aż 360 zł premii z kontem Millennium 360°

Komentarze (12)

dodaj komentarz
jaszczura
Mała udawa do "od_redakcji " - wasz rosyjski słowotwórczy bękakt "Żymianie" nie powstałby nigdy w polskim języku i w ogóle w polskim mózgu. Twierdzę, że to wynalazek botnetu komentującego, podobnie jak słowo-potwór "zakeczupować". Pomijam wasze krzywe insynuacje antysemickie tymi Mała udawa do "od_redakcji " - wasz rosyjski słowotwórczy bękakt "Żymianie" nie powstałby nigdy w polskim języku i w ogóle w polskim mózgu. Twierdzę, że to wynalazek botnetu komentującego, podobnie jak słowo-potwór "zakeczupować". Pomijam wasze krzywe insynuacje antysemickie tymi "Żymianami".
jaszczura
Mała uwaga - miało być.
jaszczura
Piję do tego posta - sami przeczytajcie - jest autorem jest "od_redakcji", samo się komentuje: "Tak Polska została sprzedana i rządzą nami Żymianie. Gim-baza która z sercem na ręku biegła pomoc Ukrainie jeszcze jest w letargu, ale przebudzenie będzie bardzo niemiłe. Ps. Netflix pewnie kreci już film o Batalionie Azow,Piję do tego posta - sami przeczytajcie - jest autorem jest "od_redakcji", samo się komentuje: "Tak Polska została sprzedana i rządzą nami Żymianie. Gim-baza która z sercem na ręku biegła pomoc Ukrainie jeszcze jest w letargu, ale przebudzenie będzie bardzo niemiłe. Ps. Netflix pewnie kreci już film o Batalionie Azow, z tym że wszyscy będą prawdopodobnie czarni z mieszana orientacją Gender." Czujecie to, co jak???
jaszczura odpowiada jaszczura
Ponawiam pytanie do redakcji, kiedy rozprawicie się z ewidentną putinowską agenturą wpływu na tym forum?!!!
darius19
Rosja to kraj bandycki. Widze "zoomek", "olmert", "fiat" - distraction - klasyka metod propagandy. Zaden nie napisze, ze to Putin im/nam to szambo zgotowal.
jaszczura
dlaczego on może napisać "bełkot", a ja nie mogę napisać, że to prawdopodobnie ruski troll???
zoomek
Bośnia? I Australia po drodze? Tak? Przy okazji?
fiat126p
Z tego lepiej nie żartować, Chińczycy się dogadali z Wyspami Salomona że sobie bazę urządzą, a to już blisko Australii. W ogóle to parę państewek wyspiarskich jest na garnuszku Australii i Nowej Zelandii więc nie fika. Tu coś chyba przeoczyli.

Powiązane: Inwazja Rosji na Ukrainę

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki