Za PPK w Lidlu i Biedronce odpowie PKO TFI

PKO TFI podpisał łącznie 1541 umów o zarządzanie pracowniczymi planami kapitałowymi. 57 proc. to polskie firmy prywatne, 31 proc. zagraniczne, a 6 proc. samorządowe i spółki Skarbu Państwa. Wśród pracowników znajdą się również zatrudnieni w Biedronce i Lidlu. 

Do 25 października 2019 roku firmy zatrudniające co najmniej 250 osób musiały wybrać instytucję finansową do zarządzania PPK. Pracownicy, którzy nie zgłosili rezygnacji, przystąpili do programu automatycznie.

Dokonaliśmy jednej z najważniejszych decyzji z punktu widzenia przyszłości ponad 65 tysięcy naszych pracowników. Proces wyboru partnera był wielostopniowy, uwzględniający szeroki zakres kryteriów oceny. Na każdym etapie prowadziliśmy również konsultacje z partnerami społecznymi, reprezentowanymi przez organizacje związkowe i Forum Pracownicze działające w naszej firmie. Decyzja o wyborze PKO TFI, została również wsparta przez porozumienie podpisane ze wszystkimi organizacjami związkowymi –  powiedział Jarosław Sobczyk, dyrektor personalny i członek zarządu w Jeronimo Martins Polska, cytowany przez biuro prasowe PKO TFI. 

Jako czynniki brane pod uwagę przy wyborze wymieniano efektywność w zarządzaniu aktywami, historyczne wyniki działalności inwestycyjnej, stabilność instytucji oraz ich reputacja. Pierwsze wypłaty na poczet PPK zostaną pobrane z pensji przy okazji wypłat za listopad. 

Tego samego wyboru dokonał Lidl, ponadto PKO TFI zrzekł się pobierania opłat za zarządzanie PPK do 30 czerwca 2020 roku. 

– Jako odpowiedzialny pracodawca mamy świadomość tego, w jaki sposób przyjazne środowisko pracy i stabilne warunki zatrudnienia wpływają na zaangażowanie pracowników. To dzięki nim jako firma wciąż się rozwijamy. W Lidl Polska zatrudniamy ponad 20 tysięcy osób na podstawie umowy o pracę. Wszystkim gwarantujemy bogaty pakiet benefitów. Wprowadzając PPK wierzymy, że bierzemy udział w budowaniu bezpieczeństwa naszych pracowników. PKO TFI to solidny i wiarygodny partner. Cieszymy się, że możemy razem współpracować w zakresie zarządzania Pracowniczymi Planami Kapitałowymi naszych pracowników” – podkreśla Maksymilian Braniecki, prezes Lidl Polska.

WS

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne