W tych bankach najchętniej otwieramy konta

analityk Bankier.pl

Na koniec pierwszego półrocza 2015 roku 19 ankietowanych banków uniwersalnych prowadziło 29 mln kont osobistych. W ciągu minionego roku rynek urósł o kolejny milion rachunków. W ostatnich miesiącach kilka banków rozpoczęło proces wygaszania tzw. martwych kont.

Na koniec czerwca 2015 roku banki uniwersalne prowadziły 29 mln kont osobistych. W analogicznym okresie ubiegłego liczba ROR była niższa o 1 mln. Żeby uzyskać pełniejszy obraz rynku, trzeba doliczyć tu konta z banków spółdzielczych i SKOK-ów. Pierwsze prowadzą łącznie 3,6 mln ROR, a kasy blisko 1,2 mln. Łącznie daje nam to 33,8 mln kont osobistych.

Najwięcej ROR-ów prowadzi PKO Bank Polski (6,6 mln), drugie miejsce zajmuje Bank Pekao SA (3,6 mln), a trzecie mBank (2 951 tys.), któremu po piętach depcze Bank Zachodni WBK (2 921 tys.). Jeśli spojrzymy na banki, którym w ciągu roku przybyło najwięcej kont, to będą to PKO BP i Bank BGŻ BNP Paribas. W obu przypadkach taki wynik to skutek przeprowadzonych fuzji. PKO BP wchłonął Nordeę, a Bank BGŻ połączył się z BNP Paribas Bankiem. Gdybyśmy nie uwzględnili przejęć, największy wzrost organiczny odnotował ING Bank Śląski, a kolejne miejsca zajęły T-Mobile Usługi Bankowe i mBank.

W czterech bankach na przestrzeni minionego roku liczba kont osobistych stopniała. Credit Agricole i Alior Bank tłumaczą to czyszczeniem bazy z tzw. martwych rachunków, czyli kont których klienci nie używają.

-  Baza klientów banku została przeanalizowana pod kątem klientów niekorzystających z usług bankowych, jak również klientów którzy dotychczas posiadali dwa typu rachunków. Takim klientom proponowana była zamiana na jedno konto główne, dzięki czemu klienci otrzymywali pakiet usług lepiej dopasowanych do ich potrzeb – informuje Julian Krzyżanowski, rzecznik prasowy Alior Banku. - Obecnie już 56 proc. kont otwieranych przez klientów to takie, które są dla nich rachunkami pierwszego wyboru. Celem Alior Banku jest, aby odsetek ten systematycznie się zwiększał – dodaje.

Zobacz pełne zestawienie >>>

Wojciech Boczoń

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 4 ~talka

dla mnie najlepszą opcją było darmowe konto getin up, po co płacić skoro można mieć za free? ;) nie płacę także za przelewy a mam też kartę z wyświetlaczem więc sprawdzam stan konta kiedy chcę. jedyna taka sensowna oferta na rynku.

! Odpowiedz
0 0 ~Doradca

Witam, zachęcam do zapoznania się ze stroną http://kowc1u.oferty-kredytowe.pl/ gdzie każdy może znaleźć idealną ofertę dopasowaną pod siebie, w ofercie ponad 240 produktów, konta bankowe, kredyty, ubezpieczenia, fundusze, lokaty, produkty pozafinansowe.

http://kowc1u.oferty-kredytowe.pl/ - Zapraszam

! Odpowiedz
0 4 ~asder

Sprawdz sam ile masz kont w banku.
Nikt cię o tym nie informuje.
Na potrzeby statystyki Do każdej głupiej operacji otwiera się tzw konto techniczne które potem zostaje jako konto bezpłatne.
Przekonałem sie o tym okazało się że mam sześć kont.
Likwidacja każdego to kilkanaście minut przed okienkiem.
Mając bankowość internetową tego nie zobaczysz oczywiście.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 4 ~opcjoner

"Chętnie otwieramy"? Nieporozumienie. W PKO BP większość budżetówki ma z musu, u mnie w szpitalu założyli tam rory hurtem wszystkim salowym i cieciom, co ledwo się umieją podpisać, bo przecież gdzieś trzeba przelewać wypłaty, gotówką już się nie da... Sam z własnej woli w życiu bym tam nie zajrzał.

! Odpowiedz
1 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
0 6 ~greg

Najlepiej w którymś co ma dużo kredytów frankowych.
jak oni dbają o klienta!!! Codziennie jest nowy wysoki SPREAD. To się nazywa obsługa na wysokim poziomie.
A jak bronią zapisów w umowach.
Po prostu wyższa kultura :)

już lecę tam założyć konto i oddać cała kasę na przechowanie na strukturę lub ubezpieczenie.
NA TYM NIE MOŻNA STRACIĆ!!!

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 3 ~maks

Szkoda, że już nie dają kredytów frankowych. To był super bezpieczny produkt i jaki zyskowny.

Co tam, że trochę drogi ale jaki uczący!!! :)

! Odpowiedz
6 2 ~Wojna

Jakoś nie mam awersji do banków jak niektórzy tu, mimo że z poprzedniego banku uciekałem aż się kurzyło... teraz mam konto w T-mobile i jestem zadowolony, jest bez ukrytych opłat, i darmowe przy regularnym korzystaniu. I oby nic się nie zmieniło!

! Odpowiedz
1 8 ~darmowy

"darmowe przy korzystaniu" masz we wszystkich bankach, nie tylko w internetowej wydmuszce. Swoją drogą połączenie nędzy Aliora z nędzą T-Mobile musi robić spore wrażenie na klientach

! Odpowiedz
0 0 ~złośliwy

A kto płaci ci pensje
Nie ten wspaniały "bąk"

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne