Sukces bitcoina, spadek dolara, katastrofa demograficzna Polski [Wykresy tygodnia]

Zostawiając za sobą dwudziesty pierwszy tydzień 2017 r., warto zatrzymać się nad najciekawszymi wykresami ostatnich siedmiu dni.

Prezentujemy nowy cykl, w ramach którego będziemy przedstawiać najważniejsze wykresy minionego tygodnia. Chociaż podobno "jeden obraz wart jest więcej niż tysiąc słów", zachęcamy także do zapoznania się z artykułami, z których wykresy te pochodzą (linki pod każdym podpunktem).

1. CD Projekt znów zaskakuje i idzie na podbój Chin

Producent „Wiedźmina” pozytywnie zaskoczył wynikami za pierwszy kwartał. Zarówno przychody, jak i marże i zysk netto, okazały się wyraźnie wyższe niż rok temu i zdecydowanie przekroczyły oczekiwania większości analityków. Ponadto spółka poinformowała też, że planuje start zamkniętej bety chińskiej wersji gry "Gwint: Wiedźmińska Gra Karciana" jeszcze w tym roku.

Więcej na temat międzynarodowych planów spółki znajdziesz w artykule: "Świetne wyniki kwartalne CD Projektu. Spółka idzie na podbój Chin".

2. Bezrobocie rekordowo niskie, ale czy wszędzie?

Choć stopa bezrobocia w Polsce jest na rekordowo niskim poziomie 7,7 proc., to są powiaty, w których przekracza 20 proc. Na przeciwnym biegunie znajdują się głównie duże miasta, gdzie odsetek zarejestrowanych bezrobotnych wynosi mniej niż 3 proc.

Żeby zapoznać się z całymi statystykami, przeczytaj artykuł: "Rekordowo niskie bezrobocie? W tych regionach wynosi ponad 20 proc.".

 

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
5 9 ~Elementarnemyślenie

I tak Polska przędzie jak przędzie bo lud ciemny i nieufny. Co szkodzi zaryzykować i kupić trochę Bitcoina. Zaryzykować 100 PLN. 5 butelek, a może będzie z tego skrzynka. Nie umiesz stracić to nic nigdy nie zyskasz.

! Odpowiedz
8 5 ~Serio

Totolotek bardziej pewny?

! Odpowiedz
3 8 ~Radek

no tak... współczynnik dzietności - 1,37 - w 2000r przed wstąpieniem do ue i emigracją zarobkową wielu młodych kobiet, 1,33 - w 2014r, 1,36 - obecnie. Widać trend manipulatorzy?:]

! Odpowiedz
14 20 ~Hej

A ja zastanawiam się nad emigracją do Czech - razem z rodziną. Mam dosyć tego zakłamanej kato-komuny w Polsce! Mam dosyć wysokich podatków(zwłaszcza tych ukrytych) jak i uprzywilejowanych emeryturek! Dosyć!

! Odpowiedz
1 9 ~edw odpowiada ~Hej

Pomysł ciekawy, tylko jeden problem, Czesi nie lubią Lachów.

! Odpowiedz
15 36 ~vrh

Ponieważ ludzie już nie dają się wciągać w opcje walutowe, kredyty frankowe, polislokaty, bańki giełdowe to banksterzy wymyślili nowy przekręt - bitcoin. I niech frajerzy kupują za ciężkie pieniądze coś co jest nic nie warte.

! Odpowiedz
7 16 ~nnx

bitcoin to nie tylko wirtualny token ale wartosc swa opiera na umilowaniu do prawdy - tutaj kazdy moze sprawdzic czy transakcja odbyla sie podajac nr tx, taki system pozwala na jawne finansowanie np. dotacji harytatywnych czy projektow open source , nic tutaj nie jest sciemnione. Nikt nie powie ze rzad zadotowal kilkaset milionow dla uchodzcow a nie wiadomo czy kase wziol pod stolem tutaj jest oczywista prawda i taki powienien byc pieniadz czysty jak lza czysty jak Bitcoin.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
3 11 ~hayek

zbytnio wierzysz w zdolności techniczne bankierów, bitcoin jest raczej czymś co zaczyna im spędzać sen z powiek

! Odpowiedz
2 6 ~nnx odpowiada ~hayek

10 lat temu virtualnym pieniadzem byl GOLD-DINAR czy jakos tak, i sluzyl do handlu na gieldach silk-road wtedy to FBI czy CIA zajely te pieniadze poprzez przejecie serwerow, a odpowiedzia pokrzywdzonej spolecznosci byl BTC (Bitoin) jako cos wrecz niezniszczalnego poprzez ecentralizacji , banksterka jest przeciwna BTC bo BTC nie tworzy sie z niczego jak puste USD, PLN czy EURO jakimis dupnymi dekretami rezerwy czastkowej czy innymi przekretami o ktorych spoleczenstwo nie ma czasu poczytac

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
4 8 ~sigh odpowiada ~nnx

To właśnie bitcoin jest tworzony z niczego. Żaden problem dokonywać dużej ilości fałszywych transakcji kupna-sprzedaży. A koparki niech je "weryfikują".

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne
CDPROJEKT 0,26% 389,10
2020-06-04 09:14:54
USD/PLN 0,87% 3,9588
2020-06-04 09:29:00
ROPA -0,66% 39,19
2020-06-04 09:26:00

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% IV 2020
PKB rdr 1,9% I kw. 2020
Stopa bezrobocia 5,8% IV 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 285,01 zł IV 2020
Produkcja przemysłowa rdr -24,6% IV 2020

Znajdź profil