Bitcoin zdobywa kolejne szczyty

analityk Bankier.pl

„Bitcoin najdroższy w historii” – tak podsumować można każdy z ostatnich kilkunastu dni. Kurs najpopularniejszej kryptowaluty przekroczył granicę 2600 dolarów, a jeszcze dwa miesiące temu oscylował wokół 1000 dolarów.

Jeszcze kilka miesięcy temu mogło się wydawać, że cena 10 tys. zł za jednostkę wirtualnej waluty może pojawić się co najwyżej w wizjach największych entuzjastów bitcoina. Dziś notowania znajdują się bardzo blisko tej symbolicznej granicy – za 1 BTC trzeba zapłacić około 9800 zł.

Kurs bitcoina w dolarach amerykańskich wzrósł o 250 proc. w ciągu zaledwie 60 dni. Od początku kwietnia kierunek jest tylko jeden – wzrost. Optymizm inwestorów wspierają doniesienia o wynikach weekendowego spotkania Digital Currency Group, na którym przedstawiciele branży odpowiedzialni za większość mocy obliczeniowej sieci doszli do wstępnego porozumienia w sprawie dalszych kroków zmierzających do rozwiązania problemów związanych z wydajnością schematu.

Kurs bitcoina - od kwietnia tylko w górę
Kurs bitcoina - od kwietnia tylko w górę (bitcoincharts.com)

Zakłada się m.in. obniżenie progu, od którego standardem stanie się technologia segregated witness oraz zwiększenie rozmiaru bloku. Oba rozwiązania mają pozwolić na dalszy wzrost skali działania mechanizmu blockchain.

We wzroście wartości wirtualnej waluty jedni upatrują racjonalnej reakcji rynku na pozytywne doniesienia o zbliżającym się przełamaniu długiego impasu, a inni widzą raczej materiał do analiz dla psychologów społecznych zainteresowanych mechanizmami rozwoju baniek spekulacyjnych. Na pewno hossa kryptowaluty sprawia, że, podobnie jak przypadku poprzednich epizodów szybkich wzrostów, fenomen przyciąga znowu uwagę mediów. To może pociągnąć za sobą kolejne fale inwestorów zainteresowanych szybkim pomnożeniem kapitału i wydłużyć okres bicia historycznych rekordów.

Michał Kisiel

Źródło:
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
4 3 ~pzdr

nowoczesne cebulki tulipanów;) rozwiązanie pewnie niebawem.

! Odpowiedz
3 15 ~Profesor

Dla jasności i ograniczonych umysłowo sceptyków: 1Btc będzie wart wkrótce nawet 1mln. $ , jego wartość zawsze będzie rosła bo jego ilość jest ograniczona i nie można go sobie dodrukować jak jakiś rząd coś spieprzy, żydowscy banksterzy dostają ścisku jaj bo wiedzą że ich dni są policzone, wkrótce będzie kilka kryptowalut w tym btc wiodąca, wkrótce ludzie będą pracować za btc a nie pieniądze, teraz btc jest najtańszy, ta informacja zrozumiana da wkrotce milionowe zyski ludziom którzy dziś zainwestują. A zrobiłem to zupełnie za darmo...

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
6 0 ~Alin

Jak zwykle stracą naiwne chciwe myszy, które zainwestowały po parę set złotych,tylko górna póła i twórcy zgarną zyski.

! Odpowiedz
1 4 ~Roxx

W czerwcu zanotuje spadek,zbyt mocno rozdmuchany przez media. Bania speculus jest tak napięta,że zbije pianę. Ponoć kilka najbogatszych rodów weszło w posiadanie dużej ilości BTC,a "oni" raczej nie tracą,wczoraj pozbyłem się moich zasobów i powiem szczerze - warto było wcinąć w 2015 34 tyśki, a kumple drwili. Buhaha. Czas wyskoczyć na wakanza.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
18 7 ~mosoner

Dzisiaj zawiadomiłem prokuraturę o przestępczym procederze robionym przez redakcję bankiera jakim jest nagabywanie ludzi w super przekręt finansowy jakim jest bitcoin . Bitcoin to system wymyślony tylko i wyłącznie w celu okradania ludzi, ciekawe ile giełd wkrótce zdecnie

! Odpowiedz
6 10 ~nnx

uwazaj zeby to bankier Ciebie nie powolal pod sąd bo ma juz podstawe w Twej wypowiedzi, BTC jest open source kazdy moze zajzec do kodu i jest tak skonstruowany w swej przejzystosci wlasnie po to by nie bylo naduzyc

! Odpowiedz
4 8 ~Karol

A na BitMarket24 szykuje się przewałka, lepsza od AmberGold.
Już drugą dobę trwa "awaria" i klienci nie mają dostępu do swoich zasobów.

! Odpowiedz
2 3 ~dsdd

Ja przelalem stamtad wczoraj...

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% IV 2020
PKB rdr 2,0% I kw. 2020
Stopa bezrobocia 5,8% IV 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 285,01 zł IV 2020
Produkcja przemysłowa rdr -24,6% IV 2020

Znajdź profil