Piotr i Paweł zamieni się w Spar. Jest zgoda UOKiK

To już pewne. Gigant Spar Group Ltd. przejmie polską sieć sklepów Piotr i Paweł. Niebawem klienci mogą się spodziewać zastąpienia żółtego szyldu delikatesów przez czerwony z nazwą marek Spar i Eurospar "Wasz sklep Spar". 

(Piotr i Paweł/Spar)

Jak informują Wirtualne Media, umowa kupna została podpisana 30 maja 2019 roku. Z reorganizacją trzeba było jednak poczekać na zgodę Urzędu Ochrony Konsumentów i Konkurencji. Wniosek zawierał informacje o planowanym przejęciu przez Passington Investments sp. z o.o. (spółka należąca do grypy kapitałowej The Spar Group) kontroli nad Grupą Piotr i Paweł w restrukturyzacji. 

W sprawie połączenia wypowiedział się Tomasz Syller, prezes Wasz Sklep Spar. - Jesteśmy bardzo zadowoleni z decyzji UOKiK. Wspólnie z zespołem sieci Piotr i Paweł chcemy rozwijać istniejącą sieć sklepów. Chce dodać wszystko to, marka SPAR może zaoferować, aby stworzyć wyjątkową ofertą dla konsumentów - stwierdził cytowany w "Głosie Wielkopolskim". 

Klienci delikatesów Piotr i Paweł powinni się przygotować na zmiany. Po otrzymaniu zgody na zakup, Grupa Spar rozpocznie reorganizację sieci, w tym rebranding. Na razie nieznane są szczegóły tego procesu.

Sieć Piotr i Paweł została założona przez Piotra, Pawła i Eleonorę Wosików w 1990 roku. Sygnały o problemach finansowych delikatesów, przejawiających się m.in. opóźnieniami w płatnościach dla dostawców, zaczęły się pojawiać pod koniec 2017 roku. Wówczas rozpoczęły się poszukiwania inwestora. Równolegle prowadzono "sprzedaż placówek", którymi zainteresowane było Jeronimo Polska (do którego należy Biedronka) i Carrefour Polska. W konsekwencji liczba sklepów Piotr i Paweł zmniejszyła się ze 150 do 70. 

aw

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 1as

Dziwny ten polski naród, potrafi zap...lać, najchętniej na obczyźnie, ale swojego biznesu albo nie potrafi, albo nie chce ratować. Najlepiej wypromować, szybko sprzedać za marne grosze i lezeć bykiem na wakacjach, najlepiej za granicą.

! Odpowiedz
5 8 slawko9999

i wszystko bedzie id niemca. mieso sery i czekolady 3 gatunku gdzie zamist cukru jest syrop glukozowy.

! Odpowiedz
0 5 jes

Ciekawe bo w PiP było najmniej krajowych produktów.

! Odpowiedz
1 2 karbinadel

Najwięcej polskich produktów jest w Aldi, Lidlu i Kauflandzie. I to najczęściej markowe wyroby, a nie bezimienny szajs, jak w Biedronce czy Tesco

! Odpowiedz
10 28 andregru

Nic co polskie w Polsce nie może się utrzymać . W Krakowie SPAR przejął sklep po ALMIE i po roku zamienił się z Biedronką .

! Odpowiedz
7 16 jes

Z drugiej strony cieszy, że TW który "osiągnął sukces biznesowy ciężką pracą" pozbędzie się sklepów i nie będzie latał z cygarem.

! Odpowiedz
33 18 potiomkin

Bo Polacy wolą nabijać kieszeń wrogowi niż kupić u rodaka. Jakim trzeba być durakiem, żeby robić zakupy w niemieckich albo austriackich sieciach, u śmiertelnego wroga Polski?

! Odpowiedz
15 21 awenturyn1 odpowiada potiomkin

Zgadza się. Dlatego kupuję tylko od miejscowych rolników i przez sklepy internetowe polskich dostawców oraz w markecie DINO.Chyba jedyny polski market, który się jeszcze ostał.

! Odpowiedz
3 8 xxpp odpowiada potiomkin

spar jest holenderski. lepiej?

! Odpowiedz
0 9 jes odpowiada potiomkin

Twój pracodawca, Rosja, jest większym wrogiem i wszyscy wiedzą jakie są motywy takiego twojego pisania.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne