REKLAMA

Skarbowka ma dla Ciebie zwrot podatku. To ewidentna próba wyłudzenia

2023-01-27 10:16
publikacja
2023-01-27 10:16
Skarbowka ma dla Ciebie zwrot podatku. To ewidentna próba wyłudzenia
Skarbowka ma dla Ciebie zwrot podatku. To ewidentna próba wyłudzenia
fot. @CERT_Polska / / Twitter

"Zwrot podatku czeka" - takie i inne wiadomości z linkiem na pierwszy rzut oka przypominającym ten z Krajowej Administracji Skarbowej są kolejną próbą phishingową, której celem jest włamanie do naszych urządzeń. Zresztą pomyślmy, czy skarbówka kiedykolwiek wpychała podatnikom zwroty w ręce.  

Zespół CSIRT (Computer Security Incident Response Team) Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej poinformował w piątek, że zaobserwował nowy wariant kampanii phishingowej, który dopasowuje się do okresu, w którym wielu Polaków rozlicza się z Krajową Administracją Skarbową. Dlatego - jak zwracają uwagę eksperci - wydaje się on szczególnie niebezpieczny.

"Linki w rozsyłanych przez przestępców wiadomościach mailowych prowadzą do fałszywych stron internetowych naśladujących portal Krajowej Administracji Skarbowej" - ostrzega NASK.

"Zarówno w wiadomości mailowej, jak i później na fałszywej stronie potencjalna ofiara otrzymuje pozytywne informacje o możliwości odebrania zwrotu podatkowego. W rzeczywistości przestępcy wyłudzają dane, które mogą zostać później wykorzystane do kradzieży pieniędzy z konta bankowego ofiary" - zwraca uwagę Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa.(PAP)

autor: Marcin Chomiuk

mchom/ mark/

Źródło:PAP
Tematy
Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Advertisement

Komentarze (4)

dodaj komentarz
prawdziwynierobot
jeśli ktoś wierzy w to, że skarbówka ma coś dla niego, to naprawdę jest naiwny XD
efg
Pismo równie prymitywne jak jego ciapaci twórcy.....
karbinadel
Nikt, kto wdział z bliska urząd skarbowy, albo dostał kiedykolwiek jakieś pismo od nich, nie da się nabrać na tak prymitywne pismo. Po pierwsze, nie ma informacji o jaki podatek chodzi (w urzędowym piśmie zawsze będzie, czy chodzi np. o dochodowy, VAT itd.), po drugie, US nie używa potocznych sformułowań jak "konto", czy Nikt, kto wdział z bliska urząd skarbowy, albo dostał kiedykolwiek jakieś pismo od nich, nie da się nabrać na tak prymitywne pismo. Po pierwsze, nie ma informacji o jaki podatek chodzi (w urzędowym piśmie zawsze będzie, czy chodzi np. o dochodowy, VAT itd.), po drugie, US nie używa potocznych sformułowań jak "konto", czy "pieniądze".
faramir_z_gondoru
Spokojnie, w Polsce nikt normalny nie uwierzy że skarbówka coś daje. W Polsce urzędy skarbowe czy izby skarbowe to organy represji w rękach polityków i każdy o tym wie.

Powiązane: Cyberbezpieczeństwo

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki