REKLAMA

Rząd nie będzie oszczędzał na programach społecznych. "500+ priorytetowe"

2021-01-05 15:31
publikacja
2021-01-05 15:31
fot. Grzegorz Krzyżewski / FotoNews

Przy bardzo trudnym budżecie państwa nie oszczędzaliśmy na programach społecznych, które prowadziliśmy w 2020 roku. Te programy będą kontynuowane z podobnym poziomem finansowania - powiedział we wtorek w Senacie wiceminister rodziny Stanisław Szwed.

Senacka Komisja Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej rozpatrzyła we wtorek ustawę budżetową na rok 2021 w częściach właściwych dla zakresu jej działania.

Wiceminister Szwed omawiając części dotyczące zabezpieczenia społecznego i rodziny podkreślił, że priorytetem w ubiegłym roku było utrzymanie obecnie obowiązujących programów społecznych pomimo pandemii koronawirusa.

"Najważniejsza informacja jest taka, że przy bardzo trudnym budżecie państwa nie oszczędzaliśmy na sprawach społecznych i wszystkich programach, które prowadziliśmy w 2020 roku. Te programy będą również kontynuowane" - zapewnił Szwed.

Poinformował, że na zabezpieczenie społeczne zagwarantowano w tym roku ponad 878 mln zł. "To kwota wyższa o 25 mln zł od poprzednim roku. Główną częścią tego obszaru jest dotacja do Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w wysokości 700 mln zł" - wskazał wiceminister.

"Jeśli chodzi o plan Funduszu Solidarnościowego, to przewidujemy stan środków na początek tego roku na 29,5 mld zł" - przekazał. Z Funduszu - jak przypomniał - mają być finansowane m.in. trzynaste i czternaste emerytury, świadczenie uzupełniające dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji, renta socjalna, zasiłek pogrzebowy.

Wiceszef MRiPS podkreślił, że priorytetem jest utrzymanie programu "Rodzina 500+", na które w tym roku przeznaczono 41 mld zł. Środki zostaną przekazane także na program "Dobry start" (1,4 mld zł), opiekę na dzieci do lat 3 (450 mln zł), pomoc społeczną (4,8 mld zł), program "Za życiem" (542 mln zł), Kartę Dużej rodziny (43,8 mln zł).

"Środki zaplanowane w budżecie państwa na zadania związane z zabezpieczeniami społecznymi i rodziną są na podobnym poziomie jak w roku 2020 lub wyższe, wynikające z zapotrzebowania - dodatkowo planowaną +czternastą emeryturą+, która ma być wypłacona w listopadzie" - zaznaczyła.

Autorka: Karolina Kropiwiec

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Advertisement

Komentarze (20)

dodaj komentarz
pafcio24
Szkoda, że na korpusie służby cywilnej zaoszczędzili. Tam nie mieli skrupułów. ***** ***
antek10
Podatki w górę - mentalnosc bolszewika. Okraść i rozdawać patolom
mknowak
500+ do było dobre 6 lat temu waloryzujcie złodzieje teraz powinno być 700+ ja wiem że większość waszych wyborców nie umie liczyć ale część jednak umie i jak nie będzie 700+ to ja głosu na Was nie oddam. Powiedzieliście, że wystarczy nie kraść a jak nie ma 700+ znaczy, że kradniecie bo kasy zbieracie z podatków 500+ do było dobre 6 lat temu waloryzujcie złodzieje teraz powinno być 700+ ja wiem że większość waszych wyborców nie umie liczyć ale część jednak umie i jak nie będzie 700+ to ja głosu na Was nie oddam. Powiedzieliście, że wystarczy nie kraść a jak nie ma 700+ znaczy, że kradniecie bo kasy zbieracie z podatków więcej a dzielić się nie chcecie robicie jak POprzednicy....
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
jes
Oczywiście bo by wasze poparcie spadło poniżej 5%. Każdy to wie więc po co takie prostackie wypowiedzi?
smallsaver
Oni dobrze wiedzą, że bez rozdawnictwa kasy lądują na śmietniku historii. Dlatego utrzymają 500+ i 13-tkę, choćby Polska miała zbankrutować. Otumanili propagandą sukcesu zwłaszcza emerytów, którzy traktują ich jak dobrodziejów, choć 13-tka to tylko ochłapy, bo wszystko zżera z nawiązką inflacja, a koszty żywności Oni dobrze wiedzą, że bez rozdawnictwa kasy lądują na śmietniku historii. Dlatego utrzymają 500+ i 13-tkę, choćby Polska miała zbankrutować. Otumanili propagandą sukcesu zwłaszcza emerytów, którzy traktują ich jak dobrodziejów, choć 13-tka to tylko ochłapy, bo wszystko zżera z nawiązką inflacja, a koszty żywności czy utrzymania mieszkania, już nie wspomnę o usługach czy lekach, rosną dużo szybciej niż oficjalna inflacja.
kris74keh
Polska to dzisiaj wielki plac budowy ,ale z Willanowa tego nie widać. Za wysokie mury postawiono. Wygooglujcie sobie także obraz posiadłosci Sorosa w USA. Ten człowiek najwyraźniej się czegos obawia.
jes
Z działek towarzysza Morawieckiego masz za to ładny widok.
jes
Ilość oddanych dróg w ciągu 5 lat powala na kolana. Dosłownie ponieważ ani km nie został oddany z tych, które podobno pis rozpoczął.
Na razie mamy wielką łąkę, kanał dla kajaków i nową elektrownię w Ostrołęce za miliard, której nie ma i nie będzie.
krokus12
To czego obawia się Prezes ,że przed jego domem stoi 100 radiowozów ?

Powiązane: Polityka rodzinna

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki