REKLAMA

Rząd nie będzie oszczędzał na programach społecznych. "500+ priorytetowe"

2021-01-05 15:31
publikacja
2021-01-05 15:31
Rząd nie będzie oszczędzał na programach społecznych. "500+ priorytetowe"
Rząd nie będzie oszczędzał na programach społecznych. "500+ priorytetowe"
fot. Grzegorz Krzyżewski / / FotoNews

Przy bardzo trudnym budżecie państwa nie oszczędzaliśmy na programach społecznych, które prowadziliśmy w 2020 roku. Te programy będą kontynuowane z podobnym poziomem finansowania - powiedział we wtorek w Senacie wiceminister rodziny Stanisław Szwed.

Senacka Komisja Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej rozpatrzyła we wtorek ustawę budżetową na rok 2021 w częściach właściwych dla zakresu jej działania.

Wiceminister Szwed omawiając części dotyczące zabezpieczenia społecznego i rodziny podkreślił, że priorytetem w ubiegłym roku było utrzymanie obecnie obowiązujących programów społecznych pomimo pandemii koronawirusa.

"Najważniejsza informacja jest taka, że przy bardzo trudnym budżecie państwa nie oszczędzaliśmy na sprawach społecznych i wszystkich programach, które prowadziliśmy w 2020 roku. Te programy będą również kontynuowane" - zapewnił Szwed.

Poinformował, że na zabezpieczenie społeczne zagwarantowano w tym roku ponad 878 mln zł. "To kwota wyższa o 25 mln zł od poprzednim roku. Główną częścią tego obszaru jest dotacja do Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w wysokości 700 mln zł" - wskazał wiceminister.

"Jeśli chodzi o plan Funduszu Solidarnościowego, to przewidujemy stan środków na początek tego roku na 29,5 mld zł" - przekazał. Z Funduszu - jak przypomniał - mają być finansowane m.in. trzynaste i czternaste emerytury, świadczenie uzupełniające dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji, renta socjalna, zasiłek pogrzebowy.

Wiceszef MRiPS podkreślił, że priorytetem jest utrzymanie programu "Rodzina 500+", na które w tym roku przeznaczono 41 mld zł. Środki zostaną przekazane także na program "Dobry start" (1,4 mld zł), opiekę na dzieci do lat 3 (450 mln zł), pomoc społeczną (4,8 mld zł), program "Za życiem" (542 mln zł), Kartę Dużej rodziny (43,8 mln zł).

"Środki zaplanowane w budżecie państwa na zadania związane z zabezpieczeniami społecznymi i rodziną są na podobnym poziomie jak w roku 2020 lub wyższe, wynikające z zapotrzebowania - dodatkowo planowaną +czternastą emeryturą+, która ma być wypłacona w listopadzie" - zaznaczyła.

Autorka: Karolina Kropiwiec

Źródło:PAP
Tematy
Szukasz kierowcy? Opublikuj ogłoszenie za 89,28 zł

Szukasz kierowcy? Opublikuj ogłoszenie za 89,28 zł

Advertisement

Komentarze (20)

dodaj komentarz
pafcio24
Szkoda, że na korpusie służby cywilnej zaoszczędzili. Tam nie mieli skrupułów. ***** ***
antek10
Podatki w górę - mentalnosc bolszewika. Okraść i rozdawać patolom
mknowak
500+ do było dobre 6 lat temu waloryzujcie złodzieje teraz powinno być 700+ ja wiem że większość waszych wyborców nie umie liczyć ale część jednak umie i jak nie będzie 700+ to ja głosu na Was nie oddam. Powiedzieliście, że wystarczy nie kraść a jak nie ma 700+ znaczy, że kradniecie bo kasy zbieracie z podatków 500+ do było dobre 6 lat temu waloryzujcie złodzieje teraz powinno być 700+ ja wiem że większość waszych wyborców nie umie liczyć ale część jednak umie i jak nie będzie 700+ to ja głosu na Was nie oddam. Powiedzieliście, że wystarczy nie kraść a jak nie ma 700+ znaczy, że kradniecie bo kasy zbieracie z podatków więcej a dzielić się nie chcecie robicie jak POprzednicy....
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
jes
Oczywiście bo by wasze poparcie spadło poniżej 5%. Każdy to wie więc po co takie prostackie wypowiedzi?
smallsaver
Oni dobrze wiedzą, że bez rozdawnictwa kasy lądują na śmietniku historii. Dlatego utrzymają 500+ i 13-tkę, choćby Polska miała zbankrutować. Otumanili propagandą sukcesu zwłaszcza emerytów, którzy traktują ich jak dobrodziejów, choć 13-tka to tylko ochłapy, bo wszystko zżera z nawiązką inflacja, a koszty żywności Oni dobrze wiedzą, że bez rozdawnictwa kasy lądują na śmietniku historii. Dlatego utrzymają 500+ i 13-tkę, choćby Polska miała zbankrutować. Otumanili propagandą sukcesu zwłaszcza emerytów, którzy traktują ich jak dobrodziejów, choć 13-tka to tylko ochłapy, bo wszystko zżera z nawiązką inflacja, a koszty żywności czy utrzymania mieszkania, już nie wspomnę o usługach czy lekach, rosną dużo szybciej niż oficjalna inflacja.
kris74keh
Polska to dzisiaj wielki plac budowy ,ale z Willanowa tego nie widać. Za wysokie mury postawiono. Wygooglujcie sobie także obraz posiadłosci Sorosa w USA. Ten człowiek najwyraźniej się czegos obawia.
jes
Z działek towarzysza Morawieckiego masz za to ładny widok.
jes
Ilość oddanych dróg w ciągu 5 lat powala na kolana. Dosłownie ponieważ ani km nie został oddany z tych, które podobno pis rozpoczął.
Na razie mamy wielką łąkę, kanał dla kajaków i nową elektrownię w Ostrołęce za miliard, której nie ma i nie będzie.
krokus12
To czego obawia się Prezes ,że przed jego domem stoi 100 radiowozów ?

Powiązane: Polityka rodzinna

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki