Rekord złota, kryzysowe oszczędzanie i szturm na GPW [Wykresy tygodnia]

2020-08-08 06:00
publikacja
2020-08-08 06:00
fot. Andrey_Popov / Shutterstock

Kończąc kolejny tydzień 2020 roku, spójrzmy na najważniejsze i najciekawsze wykresy ostatnich kilku dni.

1. Europejczycy nawarzyli sobie piwa

W dzisiejszym wykresie tygodnia przyjrzymy się bardzo ważnemu i bardzo płynnemu rynkowi. Chodzi oczywiście o europejski rynek piwa. Według danych Eurostatu, w krajach UE w zeszłym roku uwarzono 39 mld litrów złocistego trunku - mówi w najnowszym wykresie tygodnia Krzysztof Kolany, główny analityk Bankier.pl.

2. Złoto bije kolejne rekordy

Ceny kontraktów na złoto przebiły 2000 dolarów za uncję. Królewski metal kontynuuje imponujący rajd, co przekłada się na zainteresowanie inwestorów.

3. Dane z amerykańskiego rynku pracy tym razem nie zaskoczyły

W lipcu gospodarka Stanów Zjednoczonych „odzyskała” kolejne miejsca pracy utracone podczas wiosennego lockdownu. Jednakże amerykański rynek pracy wciąż jest daleki od formy sprzed koronakryzysu.

4. Wielkie przebudzenie drobnych inwestorów

Pierwsza połowa 2020 r. była okresem wielkiego przebudzenia polskiego rynku akcji - szczególnie jeżeli chodzi o udział w handlu inwestorów indywidualnych. Potwierdzają to dane udostępnione przez samą Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie.

/ GPW

5. Kryzysowe oszczędzanie dołuje gospodarkę

Jedną z wyróżniających cech kryzysu epidemicznego jest wzrost skłonności do oszczędzania przez ludność. Strach przed utratą pracy sprawia, że ludzie większą część dochodu chcą odłożyć na sytuacje awaryjne. Problem w tym, że to dołuje gospodarkę.

/ SpotData

6. Srebro po 50 dolarów za uncję?

Od kilku tygodni srebro drożeje jeszcze szybciej, niż bijące historyczne rekordy złoto. Jednakże biały metal wciąż jest niemal o połowę tańszy, niż był w kwietniu 2011 roku. Analitycy Bank of America prognozują jednak kurs na 50 USD za uncję.

7. Paliwa znów podrożały, ale...

Obserwowany od początku maja wzrost detalicznych cen paliw powoli wyhamowuje. Ostatnie podwyżki były już stosunkowo niewielkie, a ceny w hurcie ustabilizowały się na poziomach niższych niż przed miesiącem.

DU

Źródło:
Tematy
Załóż Twisto i zdobądź bonus 20 zł na pierwsze zakupy! Kup teraz, zapłać później!

Załóż Twisto i zdobądź bonus 20 zł na pierwsze zakupy! Kup teraz, zapłać później!

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Wykresy tygodnia

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki