Europejczycy nawarzyli sobie piwa [Wykres tygodnia]

Krzysztof Kolany2020-08-07 18:00główny analityk Bankier.pl
publikacja
2020-08-07 18:00
fot. Viiviien / Shutterstock

W dzisiejszym wykresie tygodnia przyjrzymy się bardzo ważnemu i bardzo płynnemu rynkowi. Chodzi oczywiście o europejski rynek piwa. Według danych Eurostatu, w krajach UE w zeszłym roku uwarzono 39 mld litrów złocistego trunku - mówi w najnowszym wykresie tygodnia Krzysztof Kolany, główny analityk Bankier.pl.

KK

Źródło:
Krzysztof Kolany
Krzysztof Kolany
główny analityk Bankier.pl

Analityk rynków finansowych i gospodarki. W zakresie jego zainteresowań leżą zarówno Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie, jak i rynki zagraniczne: Nowy Jork, Londyn i Frankfurt. Specjalizuje się w rynkach metali szlachetnych oraz monitoruje politykę najważniejszych banków centralnych. Analizuje wpływ sytuacji gospodarczej na notowania akcji, kursy par walutowych i ceny surowców. Jest trzykrotnym laureatem organizowanego przez NBP prestiżowego konkursu im. W. Grabskiego dla dziennikarzy ekonomicznych w kategoriach dziennikarstwo internetowe (2010) oraz polityka pieniężna i stabilność finansowa (2018 i 2019). Otrzymał także tytuł Herosa Rynku Kapitałowego 2016 przyznawany przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych. Tel.: 697 660 684

Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (9)

dodaj komentarz
esim
nie ma to jak polski craft: https://youtu.be/qfuMwLMiJ2I polecam kazdemu kto nie probowal - zobaczcie ten kolor, gestosc. kilka rodzajow chmielu, kilka rodzajow slodu :)
pazdzioch_indastries
w temacie, znacie jakieś dobre marki piwa? niekoniecznie polskiego i nie chodzi mi o masowe szczochy.Z naszych nawet niezłe te które testowałem w cenach do 10pln : raciborskie mocne, surfer, produkty browaru sandomierz(ostatnio nie widzę w sklepie)
spaceavenger
Większość tego "piwa" to zwykłe siuśki.
esim
dla twardzieli Atak Chmielu :) https://youtu.be/xMrHTHyDCI0
esim odpowiada esim
lepiej to niz ten poprzedni link https://youtu.be/Osgj71sASiI
open_mind
Jeśli o mnie chodzi i piwo to lubię Bud Light
ajwaj
Struktura spoleczenstwa sie zmenia w Europie,
Muzulmanie i inni naplywowi, stosuja inne "srodki", teret. nie wolnno im alkoholu
Starzy, tradycyjni konsumenci piwa, naturalnie znikaja albo emigruja
and-owc
Browary cieńko "przędą", bo warzą okropne "pomyje" i nazywają je piwem. Mam porównanie do dawnych lat (chociaż dzisiaj też je wypiję). Nauczyciel się śmiał, że zalewamy "pałę" przed klasówką (ze strachu), a nauczycielka mówiła "od piwa,głowa się kiwa". Do dzisiaj to pamiętam Browary cieńko "przędą", bo warzą okropne "pomyje" i nazywają je piwem. Mam porównanie do dawnych lat (chociaż dzisiaj też je wypiję). Nauczyciel się śmiał, że zalewamy "pałę" przed klasówką (ze strachu), a nauczycielka mówiła "od piwa,głowa się kiwa". Do dzisiaj to pamiętam (wesołych nauczycieli).

Powiązane: Wykresy tygodnia

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki